Üye Girişi
Üye Girişi Yap
Arama :
KaradenizChat.ORG > Sağlık > Sayfa : 10
Kadınları ölüme götüren hastalık
Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Nesligül Yıldırım, kadınlarda erkeklere oranla 10 yıl kadar geç ortaya çıkan kalp ve damar hastalıklarının, süre avantajına rağmen kadın ölümlerinin..
Beyazlatmak isterken sarartmayın
Ege Üniversitesi (EÜ) Diş Hekimliği Fakültesi Protetik Diş Tedavisi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Akın Aladağ, parlatıcıların diş yüzeyini çizerek daha çabuk sararmaya neden olduğunu belirterek, "Diş parlatmak için ku..
Tatil sonrası yaz yorgunluğuna dikkat
Trakya Üniversitesi (TÜ) Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Faruk Yorulmaz, insan vücudunun yaz tatilinin ardından mevsim değişim dönemlerinde hem bedensel hem de ruhsal açıdan, yeni duruma uyum sağlama ç..
Fiziksel egzersiz alzheimerın düşmanı
Ciddi unutkanlık olarak kendini gösteren ve kişiyi bir başkasının bakımına bağımlı kılan alzheimer hastalığıyla mücadelede düzenli fiziksel aktivite hafızanın güçlenmesine imkan sağlıyor.Maryland Üniversitesi Halk Sağlığı Okulu ta..
Antibiyotik kullanmayın!
Uzmanlar, okulların açılması ve havaların soğumasıyla birlikte sıklıkla karşılaşılan solunum enfeksiyonları arasında birinci sırayı alan 'grip' konusunda ebeveynleri uyarıyor. Virüslerle meydana gelen grip hastalığı yaklaşık 1 h..
Kalp yetmezliğinin işareti olabilir
Günümüzde artan kalp rahatsızlıkları birçok nedene dayanıyor. Dr. Fatih Çam, çok çabuk yorulmanın kalp yetmezliğinin işareti olabileceğini, bu durumun oldukça ciddi bir rahatsızlık olduğunu söyledi. İnsan vücud..
Ağrı deyip geçmeyin
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Algoloji Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Sacit Güleç, uzun süre devam eden, çok şiddetli veya her zaman yaşanılandan farklı bir ağrının, önemli bir hastalığın belirtisi olabileceğini bildird..
Artık sporcular daha hızlı iyileşecek
Moleküler Biyoloji Uzmanı Dr. Julio Reinecke kas yaralanmaları, eklem-kıkırdak lezyonları, diz eklemlerine ait problemler ve kemik iliği ödemi tedavisinde geliştirdiği doku iyileştirici serumla sporcuların bundan böyle kendi serum..
Hamile kalmaya engel!
Samsun'da özel bir hastanenin Kardiyoloji Uzmanı Dr. Cihan Dündar, kalp hastalıklarının kadınlarda anne olmayı riskli hale getirebileceğini söyledi.Dr. Dündar, kalp hastalıklarının kadınlarda hamileliğe engel olabileceğini vurgula..
Bu hastalıkta erken teşhis çok önemli
Çağımız hastalıkları arasında olan ve belirli bir tedavisi olmayan Parkinson hastalığı hakkında Niğde Devlet Hastanesi Nöroloji Uzmanı Mehmet Balal önemli bilgiler verdi.   Önemli ve ciddi bir hastalık olan Parkinson hastalığ..
Kansere neden oluyor!
Türkiye'de ve tüm dünyada D vitamini eksikliği önemli bir sağlık sorunu olarak dikkat çekiyor. D vitaminin, özellikle bazı sistemik hastalıklar ve kanser türlerinde yararlı etkileri olduğu biliniyor.Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı..
Yaklaşan gribe dikkat!
Mersin Aile Hekimleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Gürbüz Şen, gribin özellikle küçük çocuklar, 65 yaş ve üzeri yaşlılar ile kalp, şeker, akciğer gibi kronik hastalığı olanlar için ciddi bir hastalık olduğunu belirterek, bu ..
Her yıl 3.2 milyon kişi bu yüzden ölüyor!
Hacettepe Üniversitesi (HÜ) Halk Sağlığı Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Hilal Özcebe, Türkiye'de 2001 yılından bu yana 3-9 Eylül tarihlerinin Halk Sağlığı Haftası olarak kutlandığı söyledi. Sağlık Bakanlığı tarafından bu yılın ko..
Cildinizi korumak için kremlere gerek yok!
Yazın sona ermesi ve sonbaharın başlamasıyla insan cildinde de birtakım değişikliklerin belirginleştiğine dikkat çeken uzmanlar, bol sutüketimi ve egzersizle cilt sağlığının korunabileceğini belirtti. Uzmanlar, yazı..
Büyük Tehlike!
İsviçre Tedavi Ürünleri Ajansı (Swissmedic), internetten satılan bazı ereksiyon haplarında etken maddenin bilinçli olarak aşırı dozda kullanıldığını ve hapların içeriğindeki ağrı kesicilerin yüksek miktarda old..
Bu yöntemle kanserden kurtuldu!
Erkekler arasında en çok görülen ikinci kanser türü olan prostat kanseri, farklı kanser türlerinde olduğu gibi erken teşhisle olumlu sonuçlar doğuruyor. Tıp teknolojisindeki gelişmeler birçok hastalıkta olduğu gibi kanser tür..
Sivilcelerden iz kalmadan kurtulabilirsiniz!
Deri ve Zührevi Hastalıkları Uzmanı Dermatolog Doç. Dr. Aslı Feride Kaptanoğlu, ergenlik döneminde çıkan ve iz bırakarak iyileşen aknerahatsızlığında iz kalmaması için erken müdahalenin şart olduğunu söyledi.Kaptanoğlu, ..
Vitamin ihtiyacı sadece besinlerden karşılanır mı?
Tüm dünyada en çok D vitamini eksikliği görüldüğünü biliyor muydunuz? Peki çoğuvitamin ihtiyacının günde 4 porsiyon meyve ve yarım kilo sebzeyle karşılanabildiğini? Vitaminve minerallerin gereğinden fazla tüket..
Doktor tavsiyesi olmadan sakın!
Sağlık Bakanlığı, özellikle mankenlerin zayıflamak için başvurduğu “sıfır bedendiyetleri” konusunda önemli uyarılarda bulundu. Bilinçsiz yapılan diyetlerin çok sayıda hastalığa yol açtığını belirten bakanlık,..
Bu hastalık sigara içenlerde görülüyor
Kalp ve Damar Cerrahisi Prof. Dr. Harun Arbatlı,aort hastalıklarının özellikle sigara içen ya da hayatının bir bölümünde sigara içmiş, yüksek tansiyon hastası 65 yaş ve üzerindeki erkeklerde sık ..
Bu site en iyi 1024*768 çözünürlükte görüntülenir. Copyright © 2002- 2011 KaradenizChat.ORG Tüm Hakları saklıdır. | Yasal uyarı
RSS Sitemap Yukarı Çık
sohbet