Üye Girişi
Üye Girişi Yap
Arama :
KaradenizChat.ORG > Sağlık > Sayfa : 11
Gözünüze bunu yapmayın!
Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Göz Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Özgül Altıntaş, göze yapılan şiddetli kaşıma ve ovalama işlemlerinin keratokonus hastalığını başlatabileceğini bildirdi. Altıntaş, gözün en ön tabak..
Soda ve maden suyu tehlikesi!
Uzmanlar, özellikle sıcaklarda serinlemek amacıyla tüketilen içeceklerin yanlış seçilmesinin sağlığı olumsuz yönde etkilediğini belirtiyor. Uzman Diyetisyen Serkan Tutar, sodyum alımını sınırlandırması gereken yüksek tansiyonlu ..
Duyduklarını unutmuyorlar
Bebeklerin, anne karnındayken duyduklarını hatırlayabildiği belirlendi. Finlandiya'daki Helsinki Üniversitesi'nden bilim insanlarının yaptığı araştırma, fetüsün şarkıları ve konuşmaları hatırlayabildiğini, dolayısıyla beyin tama..
Yaklaşan gribe dikkat!
Mersin Aile Hekimleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Gürbüz Şen, gribin özellikle küçük çocuklar, 65 yaş ve üzeri yaşlılar ile kalp, şeker, akciğer gibi kronik hastalığı olanlar için ciddi bir hastalık olduğunu belirtere..
Estetik cerrahide bir yenilik daha!
Kök hücre ile zenginleştirilen yağ dokusunun enjekte edilmesiyle meme büyütme operasyonu Türkiye'de ilk kez gerçekleştirildi.   Kişinin kendi vücudundan yağ emme (liposuction) yöntemiyle alınan yağ dokusundan elde edilen kök ..
Kansere karşı limon!
Son derece güzel kokulu, güzel çiçekli bir bitkidir. A, B ve C vitaminleri açısından zengin bir besindir. Son derece güzel kokulu, güzel çiçekli bir bitkidir. A, B ve C vitaminleri açısından zengin bir besindir.   İşte limonu..
Kuru meyvelerin faydaları nelerdir?
Pek çok kuru meyve çeşidi vardır. Peki, bu kuru meyvelerin faydaları nelerdir?Zamanında toplanmış olan meyveler, açık havada ya da güneş altında kurutularak elde edilir. Normal meyveler kadar tatları yoğun olan kuru meyveler vücu..
Tereyağının öyle bir özelliği var ki
Trabzon Ahi Evren Göğüs Kalp Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi doktorlarından Opr. Dr. Ergun Haliloğlu, her besin maddesinde olduğu gibi önemli olanın tüketilenin eritilmesi olduğunu kaydederek, “Eğer tüketti..
Bitki çayları ile ilgili önemli uyarı
İzmir Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Esat Karakoç, doping kullanımı ve doping etkisi yapan maddelerin kullanımı konusunda sporcuları bilinçlendirecek önemli uyarılarda bulundu.Bazı bitkisel ürünlerin de yasaklı madde..
Sindirim sorununun çaresi
Yoğurt sindirim sorunu olanlara önerilen bir gıdadır. Uzmanlar tarafından bolca tüketilmesini tavsiye ediyor.Gıda Mühendisi Nilüfer Hakarayan, sütün sahip olduğu besin ögeleri açısından mükemmele yakın bir gıda maddesi o..
Tuzu azalt ömrü uzat
Nefroloji Uzmanı Prof. Dr. Tekin Akpolat, günlük alınan tuzun iki çay kaşığına indirilmesinin kalp krizi ve inmeye bağlı 2 buçuk milyon ölümü önleyebileceğini söyledi.Akpolat, "Aşırı tuz tüketimi hipe..
Kanseri bu belirtilerle karıştırmayın!
Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sinan Ersin, mide rahatsızlığı yaşayan çok sayıda kişinin doktora gitmediğini ancak ülser ve midekanseri belirtilerinin karıştı..
Sarışın ve bekarsanız dikkat!
İzmir Meme Hastalıkları Derneği eski BaşkanıProf. Dr. Ömer Harmancıoğlu, Ege ve Marmara bölgelerindeki kadınlarda daha sık rastlananmeme kanserine evlenmemiş, çocuk doğurmamış, sarışın ve şişmanların daha yatkın old..
Türkiye'de her 10 kadından 1'inde var
Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği (CİSED) Adana Şube Başkanı Aile ve Evlilik Terapisti Dr. Taner Canatar, Türkiye gibi cinselliğin baskı altında tutulduğu ülkelerde kadınların cinselliği kabus gibi algılamalarına yol açan 'Vajinis..
KUDRET NARI FAYDALARI
Kudret narı, uzun süredir çeşitli Asya ve Afrika ülkelerinde bitkisel ilaç olarak kullanılmaktadır.. Türkiye’de, özellikle sindirim sistemi rahatsızlıkları ve mide şikayetleri, için kullanılmıştır. Meyve zeytinyağı ya da ..
Mide Ağrısına Ne İyi Gelir
Karnın üst kısmında mide bölgesinde oluşan ve safra kesesi iltihabi, ülser, gastrit, kolit ve mide kanseri gibi sebepleri olabilen ve hayat kalitesini düşürebildiği gibi ölüme varan ciddi sonuçları olabilen ağrıların tümüne mid..
Bu bal karşısında modern tıp bile şaşkın!
İngiltere’nin Hampshire kontluğunda bulunan Hampshire Hastaneler Ulusal Sağlık Servisi Sağlık Vakfı’ndan bilim insanları yaraları ve enfeksiyonları iyileştiren Surgihoney adında “süperbal” üretti. ..
Kalp hastalarına yeni tedavi şekli
Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesinin kısa süre önce hizmete giren kardiyovasküler cerrahi kliniğinde hastaların duyu organlarına hitap eden yeni bir yaklaşım benimsendi.Özel seçilen renk ve kokularla rahatlatılan hastala..
Uzmanlar uyardı, 'Çok sakıncalı!
Ege Üniversitesi (EÜ) Tıp Fakültesi Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim ÜyesiProf. Dr. Tayfun Kirazlı, özellikle yaz aylarında deniz, havuz ya da banyoda suyla temasın yoğunlaştığı günlerde kulak temizliğinde..
Bunu sormadan denize girmeyin
Balıkesir Üniversitesi (BAÜ) Fen Edebiyat Fakültesi Coğrafya Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Abdullah Soykan, denizlerde, kıyıya gelen dalgaların açığa doğru gitmesiyle oluşan ve hızı saatte 70 kilometreye çıkabilen "rip ..
Bu site en iyi 1024*768 çözünürlükte görüntülenir. Copyright © 2002- 2011 KaradenizChat.ORG Tüm Hakları saklıdır. | Yasal uyarı
RSS Sitemap Yukarı Çık
sohbet