Üye Girişi
Üye Girişi Yap
Arama :
KaradenizChat.ORG > Sağlık > Sayfa : 13
Migrende ilaçsız tedavi dönemi
Rusya ve İtalya'da bu işin eğitimini alan, Bitlis Eren Üniversitesi öğretim görevlisi Muhsin Duran, yaklaşık üç yıldır Türkiye'de manuel terapi yöntemini uyguladığını söyledi. Migrenin tıp dilinde yüzde 100'lük..
Çikolata' en iyi dosttur
Belkiça'daki Hasselt Üniversitesi'nden bilim insanlarının yaptığı araştırma, kitapçılardaçikolata kokusunun müşterileri daha fazla kitap almaya yönlendirdiğini gösterdi.Araştırmada bilim insanları, bir kitapçıya 10 gün boyunc..
Her an panik atak yaşayabilirsiniz
Uzman Psikolog Gülşah Yahşi, panik atağın genelde aniden ortaya çıktığını, atak yaşayıp da biyolojik anlamda zarar gören kimse olmadığını, panik ataktan dolayı insanların bayılmayacağını ya da ölmeyeceğini belirterek, herkesin pan..
Ağız kokusu hangi hastalığın habercisi?
Prof. Dr. Güniz Baksı Şen, herkesin bir ağız kokusunun olduğunu ve bunun da fizyolojik ve patolojik olarak ikiye ayrıldığını dile getirdi. Sağlıklı insanlarda bile uzun süre uyku sonrasında ya da yenilen sarımsak, soğan gibi gı..
Çok şeker yemek diyabete yol açar mı?
* YANLIŞ: Diyabetli kişilerin baklava, çikolata gibi tatlı yiyecekleri yemesi yasaktır. DOĞRU: Kan şekerinin ve günlük alınan kalori miktarının kontrol altında tutulması koşulu ile diyabet hastalarının tatlı yemesinde bir sakın..
İnce bele kavuşmak için 5 öneri!
İnce bir bel kadının hayali. Sahip olmak ise asla imkansız değil.İnce bir bele sahip olmak için sadece yapmanız gereken sağlıklı beslenmek. İşte ince bir bele giden yolun adımları…   Yemeklerden önce bir bardak su içme..
Çocukların ihtiyaç duyduğu vitamin ve mineraller
Çocuklarınız için ihtiyacınız olan bütün vitaminler bu yazıda.Kalsiyum Kemik ve dişlerin güçlenmesine yardımcı olur. Sinir ve kas fonksiyonlarını destekler, kanın pıhtılaşmasına yardım eder ve vücudun besinleri enerjiye çevirmes..
Maden suyu ile yüzünüzü canlandırın
Günlük hayatta güneş ve makyaj yüzünden cildimiz olduğundan daha hızlı yoruluyor.   Bu yorgun yüzümüzü akşamları eve gittiğimizde hemen makyajımızı temizledikten sonra yüzümüzü soğuk su ile durulayın ve kurulayın.   Hem..
Kalp hastasını rahatlatan tedavi
Kalp hastasını rahatlatan tedavi Kontrollü şekilde yapılan egzersizin kalp sağlığına çok olumlu etkileri olduğu bilinen bir gerçek. Egzersiz temelli kardiyak rehabilitasyon, birçok kalp hastalığında tedavinin 'olmazsa olmaz'ı ol..
Gece yeme sendromu
GELEN bir soruda söyle yazıyordu; “Gece zor uykuya dalıyorum ve sürekli uyanıyorum. Uyandıkça da buzdolabına saldırıyorum ve ne varsa yiyorum. Sürekli kio alıyorum. Ne yapmalıyım?” Bu sorun sadece bir dönem, birkaç ..
Her 5 kadından biri migren hastası
Migren bebek, genç, yaşlı ayırt etmeden herkesin başına gelebiliyor. Stres, ışık – ses, uyku süresi hatta havadaki lodos bile migren ataklarını tetikleyebiliyor. 72 saate kadar sürebilen migren ağrıları ile hastaların tüm ya..
Ramazanda beslenme!
İFTAR – SAHUR MÖNÜ ÖRNEĞİNOT: Beslenme planları oruç tutabilen ve beslenmeyi etkileyecek herhangi bir sağlık sorunu olmayan yetişkinler için uygundur.Ramazan sonrası fazla kilolarla savaşmak ist..
Bağırsaklar ruh sağlığını da bozuyor!
Probiyotik Derneği Başkanı Doç. Dr. Tarkan Karakan, bağırsak rahatsızlıklarının ruh sağlığını bile yakından ilgilendirdiğini belirterek, ''Panik atak, anksiyete bozuklukları, depresyon ve şizofrenin altınd..
Güneş çarpması kalıcı hasarlara yol açıyor
Prof. Dr. Kuday: "İlerlemiş sıcak çarpması çok tehlikelidir, tedavi edilse bile hastaların yüzde 20'si ölür, iyileşenlerin sinir sistemlerinde kalıcı hasarlar oluşabilir""Özellikle yaz aylarında insanların bronzlaşm..
D vitamini için 15 dakika yetiyor
Bazı vatandaşların, vücudun D vitaminine doyacağı inancıyla saatlerce güneşte kaldığı ancak bu tutumun vücutta geri dönüşü olmayan lekelere, hatta ilerleyen dönemlerde deri kanserine bile neden olabileceği bildirildi.Mersin Ü..
Kayısı yemenin tam zamanı!
İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Turgut Özal Tıp Merkezinde görevli diyetisyen Serpil Uçar Yiğitcan, kayısının, lifli yapısı ve içeriğindeki potasyum dolayısıyla insana tokluk hissi verdiğini belirterek, orucun kuru..
Daha fazla enerji için daha fazla çiğneyin
ABD'deki Prude Üniversitesi'nden Richard Mattes ve ekibinin yaptığı araştırma, parçalanma seviyesinin besinin verdiği enerjiyle bağlantılı olduğunu gösterdi.Mattes, bademin enerji veren besinlerin başında geldiğini ..
Terlemek bile zararlı!
Tabak, yaptığı yazılı açıklamada, gündelik hayatta adı nadir duyulan su alerjisinin, gerekli önlemler alınmadığında sağlık açısından ciddi sorunlar doğurabildiğini bildirdi.Su alerjisinin, kişinin su ile t..
Kanser ve AIDS'e Türk ilacı
Çalışmalarını bir süredir Almanya ve Kanada'da sürdüren Bahçeşehir Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Serdar Durdağı'nın, AIDSve kanser hastalığının çözümünde etkili olabilecek ilaç geliştir..
Hangi yaşta, hangi kanser taramaları yaptırmalı?
Tıp dünyası, düzenli kontrol ve taramaların kansere karşı sağ kalımı artıran ön koşul olduğunun altını çiziyor.   Zamanında ve uygun tarama programları ile erken teşhis kolaylaşıyor. Kanserle doğru mücadelenin ilk adımında s..
Bu site en iyi 1024*768 çözünürlükte görüntülenir. Copyright © 2002- 2011 KaradenizChat.ORG Tüm Hakları saklıdır. | Yasal uyarı
RSS Sitemap Yukarı Çık
sohbet