Üye Girişi
Üye Girişi Yap
Arama :
KaradenizChat.ORG > Sağlık > Sayfa : 15
Taze fasulyenin faydaları
Yüksek miktarda kalsiyum içerir bunun dışında bilinmeyen faydalarını sizler için bir araya getirdik.Taze fasulye A, B1, B2, B9 ve C vitaminleri ile demir ve magnezyum mineralleri açısından zengin bir sebzedir.Yüksek miktarda kalsi..
Yaz depresyonu 'su'yu bile korkutuyor!
Prof. Dr. Hakan Coşkunol, yaz aylarında uyku, yemek ve sıvı alma düzeninin değişmesi, güneşe fazla maruz kalma nedeniyle kişinin sıvı elektrolik dengesinin bozulabildiğini, depresyon, anksiyete bozukluklarından korunmak için ön..
Sahurda sebze ve salata olmalı
Ramazan'da tüketilen yiyecek ve içeceklerin normal zamanlardakine oranla daha dikkatli seçilmesi gerektiği belirtildi. Uzmanlar, uzun oruç süresi dikkate alındığında metabolizmanın yavaşlayacağı düşünülerek tüketilen gıdaların nit..
İşte zeytinin bilinmeyen faydaları
A, D, E ve K vitaminleri açısından çok zengin olan zeytin, aynı zamanda kalsiyum kaybını engellemektedir. İşte size daha bilinmeyen bir çok faydaları...Kalınbağırsak, prostat, mide ve pankreas kanserine yakalanma riskini azaltır.K..
Karatay'dan çarpıcı iddia!
Geliştirdiği ''Karatay Diyeti'' ile tanınan İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Canan Efendigil Karatay, "Bir kutu kola içtiğimiz zaman ilk 10 dakikada 10 tatlı kaşığı şeker, kana geçer. Bu, vücudumuzun günlük iht..
Kabağın faydaları
Kabak B1 ve C vitaminlerinin yanı sıra potasyum ve fosfor mineralleri içerir. Aynı zamanda içerisinde bitkisel protein, nişasta ve çinko da bulunur.Kabak yurdumuzun hemen hemen her bölgesinde dört mevsim kolaylıkla yetişen lif açı..
Ekmekte yeni dönem başlıyor!
Ekmeğin sadece buğday unu, maya, tuz ve su karışımıyla üretilmesini öngören düzenleme 1 Temmuz'da yürürlüğe girecek.Yeni düzenleme ile ekmekteki kepek oranı artırılarak tuz oranı düşürülecek. Poşetlenmemiş ekmeğin market önlerinde..
Tadı çatalda gizli!
Oxford Üniversitesi'nden bilim insanlarının yaptığı araştırma, çatal bıçak takımının büyüklüğü, biçimi, ağırlığı ve renginin yiyeceğin tadını etkilediğini gösterdi.Bilim insanlarının çatal bıçak takımının ağırlığı, rengi ve şekliy..
Kırmızı et nasıl pişirilmeli?
Protein ve demir gibi minerallerin kaynağı kırmızı et, sanılanın aksine zor ve zahmetli bir pişirme sürecine sahiptir. İyi pişirildiğinde ise, içeriğinde bulunan hayati öneme sahip vitamin ve minerallerle günlük besin ihtiyacının ..
Süt ve yumurtaya alerjisi olanlar dikkat!
Kula Toplum Sağlığı Sağlık Grup Başkanı Dr. Rahşan Erkan, sağlık ve hijyen kurallarına uygun hazırlanmış dondurmaların tüketilmesinde herhangi bir sakıncanın olmadığını söyledi. Dondurmanın protein, karbonhidrat ve yağın yanı sıra..
Bu hatayı yapmayın!
Diyetisyen Safiye Taş, karın bölgesindeki yağlanmayı artıran etmenlerden birinin beslenmede çok az öğün yapmak olduğunu, bunun yanında glisemik indeksi yüksek besinler tüketmenin de yağlanmada etkisinin bulunduğunu söyledi.Safiye ..
Burun kanaması olduğunda ne yapmalı?
Kulak Burun Boğaz Uzmanı Op. Dr. Hakan Yenice, burun kanamalarının her yaşta görülebileceğini belirterek, "Burun kanaması ile karşılaşıldığında baş hafifçe öne doğru eğilmeli, kanın yutularak mideye gitmesi engellenmelidir.&q..
Yazın saçlar nasıl olmalı?
Deri ve Zührevi Hastalıkları Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mustafa Özdemir, kısa saç modellerini tercih etmenin saçları travmalara karşı koruyacağını, şampuan temas süresini kısaltarak daha iyi durulanmasını sağlayacağını ..
Egzersiz kanser riskini azaltıyor!
Tıbbi Onkolog Prof. Dr. Canfeza Sezgin, kansere karşı korunmada olduğu kadar, kanser tedavisinden sonra da hastanın yaşam süresinin uzatılmasında egzersizin büyük yararı olduğunu vurguladı.Kanserde egzersizin maliyeti olmayan en u..
Tek ilacı: Soğuk su!
Aşırı sıcakların çeşitli sağlık problemlerini de beraberinde getirdiği, özellikle yaşlılar, bebekler ve kronik hastalığı olanların sıcak havalarda vücut ısılarının yükselmemesi için birtakım önlem almaları gerektiği bildirildi.Sam..
Güneş çarpması kalıcı zarar verebilir
Yaz geldi uzmanlar güneş çarpmalarına dikkat çekti. Güneş çarpmasına maruz kalan kişilerin tedavi edilmemeleri durumunda öldürücü sonuçlar doğurabileceği ya da kalıcı hastalıklara sebep olabileceği belirtildi.Yaz aylarında güneş ç..
Hem sağlık için hem de serinlemek için
Köpüğü, yağlı, aroması ve lezzetiyle vazgeçilmez tatlardan olan ayranın, hem sağlık açısından hem de serinletici etkisi nedeniyle özellikle yazın tüketilmesi tavsiye edildi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından "milli içk..
İçten dışa güzellik için iyi karbonhidrat şart
Güzellik için yapılacak olan basit: Patates yok, kek yok, pasta yok, şekerleme yok, şekerli yiyecekler yok! Yaşlanmayla mücadele beslenmeye dikkat etmek önemli. Bunun için de yiyecekler üzerinde daha iyi odaklanmak gerekir.Güzelli..
Enginarın faydaları!
Besin değeri en yüksek sebzeler arasında yer alan enginarın faydaları ise saymakla bitmiyor.Enginarda, A,C vitaminleri ile kalsiyum, potasyum, demir, manganez ve fosfor mineralleri bulunuyor. Besin değeri en yüksek sebzeler arasın..
Sıcaklarda halsizliğe birebir
Yapılan araştırmalar meyve sularının insan sağlığına sağladığı sayısız yararın yanı sıra özellikle yaz aylarında yaşanan yorgunluk hissi, halsizlik gibi sıkıntılarla ortaya çıkan enerji kayıplarının giderilmesinde de önemli bir et..
Bu site en iyi 1024*768 çözünürlükte görüntülenir. Copyright © 2002- 2011 KaradenizChat.ORG Tüm Hakları saklıdır. | Yasal uyarı
RSS Sitemap Yukarı Çık
sohbet