Üye Girişi
Üye Girişi Yap
Arama :
KaradenizChat.ORG > Sağlık > Sayfa : 16
İnsan korneasında müthiş keşif
İnsan korneasında daha önce varlığı bilinmeyen yeni bir tabaka bulunduğunu ortaya çıkaran İngiliz bilim insanları, göz hekimliği ders kitaplarının yeniden yazılmasına yol açacak nitelikte bir buluşa imza attı.İngiltere'nin Notting..
Prostata kırmızı asker
ABD'de yapılan son araştırmalar, domatese kırmızı rengini veren Likopen maddesinin, prostat kanseri riskini azaltmada ne kadar yararlı olduğunu bir kez daha ortaya koydu. Chicago'da yapılan ve sonuçları Kanser Engelleme Araştırmal..
Bu belirtilere dikkat!
Behçet hastalığı hemen tedavi edilmezse çok ciddi sorunlara yol açabiliyor.Cildiye Uzmanı Dr. Avni Bakkal, her 300 kişiden birinde görülen Behçet hastalığının, belirtileriyle beraber hemen tedavi edilmezse ciddi sorunlara yol açab..
Bronzlaşmak isterken yanmayın!
Estetik açıdan hoş bir görünüm elde etmek isterken hangi hastalıklara davetiye çıkardığınızı biliyor musunuz?.Dermatoloji Uzmanı Dr. İnci Sak, birçok insanın yaz aylarında bronz cilde sahip olmak istediğini ama bronz cilde sahip o..
Bu ülkelerde böbrek taşına daha sık rastlanıyor!
Genetik faktörler, yeteri kadar sıvı almamak ve hareketsizlik böbrek taşı oluşumu riskini artıyor ama...Böbrek kanalları içerisinde oluşan mineral içerikli sert kitlelere böbrek taşı adı veriliyor. Sıcak ve yüksek rakımlı ülkelerd..
Soğuk su yüz felci nedeni!
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Opr. Dr. Hasan Arkan, yaz sıcaklarında serinlemek için terlemiş bir yüze soğuk veya buzlu su dökülmesinin yüz felcine sebep olabileceğini söyledi.Arkan, yüz felcinin bir çok sebebe bağlı ol..
Sinüzit için denize gir!
Prof. Dr. Mehmet Koyuncu, sinüzit hastalığının tedavisinde antibiyotik tedavisinin şart olduğu ancak yapılan araştırmalarda deniz suyunun ve tuzlu suyun tedaviye yardımcı olarak yaşam kalitesini arttırdığını bildirdi.Ondokuz Mayıs..
Muhteşem ikili: Kivi ve mango
Uzman Diyetisyen Pınar Kural Enç, kivinin bağırsak hastalıklarına iyi geldiğini söyledi. Enç, mangonun ise terleme sonucu ortaya çıkan tuz ve demir kaybını önlediğini belirtti.Hayati fonksiyonları sürdürmek için beslenmek gerekiyo..
Hastalar bu durumun farkında değil!
Prof. Dr. Oktay Oymak, "Yüksek tansiyonu bulunanların yüzde 60'ı hastalığının farkında değil. Farkında olanların da sadece yüzde 25'inin doktora düzenli gelmesine rağmen kan basıncı kontrol altında bulunuyor" dedi.Oymak,..
Hemoroid ve kanser ilişkisine dikkat!
Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Oktar Asoğlu, erken teşhis edilen kolorektal kanserlerin tedavisinde başarı oranının yüzde 95'e ulaştığına dikkat çekti. Hemoridi olanların dikkatli olması gerektiğine vurgu yapan Asoğlu, bilinçsiz k..
Her yıl 5 milyon insan bu yüzden ölüyor!
Denizli Devlet Hastanesi Nöroloji Uzman Dr. Mustafa Çam, dünyada her yıl 15 milyon kişinin inme geçirdiğini ve 5 milyonunun hayatını kaybettiğini belirtti.İnmenin halk arasında konuşma kaybı ile vücudun bir bölümünde geçici veya k..
10 kadına karşılık 1 erkek!
Sabahları hiç uyumamış ve dinlenmemiş gibi yorgun kalkıyorsanız, geceleri ise uykuya dalmanız saniyeler alıyor ama buna rağmen sürekli uyanarak derin uykuya dalamıyorsanız ve bu yaşam kalitenizi düşürmeye başladıysa dikkat edin! F..
Güneş, ömre ömür katıyor
Güneş ışınlarının, yüksek tansiyonu düşürerek, kalp krizi ve inme riskini azaltabileceği belirlendi.Edinburgh Üniversitesi'nden bilim adamlarının yaptığı araştırma, derinin güneş ışını alması durumunda, yüksek tansiyonu düşürmeye ..
Kansızlık kanserin habercisi olabilir
Kansızlığa demir, folik asit, B12 gibi vitaminlerin eksikliğinin yanı sıra kanser gibi ciddi hastalıkların da neden olabileceği bildirildi. Türk Hematoloji Derneği Başkanı Prof. Dr. Teoman Soysal, halk arasında kansızlık olarak bi..
Fazla içilen su, böbreği gereksiz çalıştırıyor
Prof. Dr. Taner Çamsarı, fazla içilen suyun böbrekleri gereksiz yere çalıştırdığına dikkati çekerek, "Vücut gerektiği kadar su almalı. Aşırı su tüketimi böbreğe gereksiz bir yük bindiriyor" dedi.Dokuz Eylül Üniversitesi ..
Kirazın faydası bitmiyor!
C vitamini ve lif kaynağı olan kirazın parlak kırmızı rengi, yüksek oranda konsantre antosiyaninden kaynaklanır. Kiraz, vücuttaki serbest radikallerle savaşan antioksidanla doludur.Kanser, kalp hastalıkları ve yaşlanmayı önleyici ..
Türk erkekleri yine şaşırttı!
Letonya'nın başkenti Riga’da Bayer tarafından yapılan uluslararası basın konferansına katılan uzmanlar, dünya çapında 20 ile 75 yaş arası 152 milyon erkeğin ereksiyon sorunu yaşadığını söylüyor. Bu rakamın 2025 yılında 322 m..
İşte tırnak batmasının formülü!
Dermatoloji Uzmanı Müge Çoban, tırnak batmalarının en çok kadınlarda görüldüğünü belirterek, "Bu sorun daha çok dar ayakkabı giyen bayanlarda karşımıza çıkıyor. Tırnak batmalarını tedavi etmek için tırnak teli yöntemini kulla..
Güneşten etkilenmemek için bunları yapın!
Kırklareli İl Sağlık Müdürü Dr. Metin Bozkır, günün en sıcak saatleri olan 10.00-16.00 saatleri arasında mecbur kalınmadıkça dışarı çıkılmaması gerektiğini belirtti. Aşırı sıcaklarda alınması gereken önlemler hakkında bilgiler ver..
Beyindeki 'badem' uzun hayatın sırrı!
ABD'nin New York kentindeki Albert Einstein Tıp Fakültesi'nde görevli bilim insanları beyinde yer alan ve badem biçiminde olan bir bölgenin yaşlanmayı durdurmanın anahtarı olduğunu saptadı. Bu buluş, yaşlanmaya engel olmak için ya..
Bu site en iyi 1024*768 çözünürlükte görüntülenir. Copyright © 2002- 2011 KaradenizChat.ORG Tüm Hakları saklıdır. | Yasal uyarı
RSS Sitemap Yukarı Çık
sohbet