Üye Girişi
Üye Girişi Yap
Arama :
KaradenizChat.ORG > Sağlık > Sayfa : 17
Damar sorunu olanlar dikkat!
Sinire yönelik basit bir cerrahi girişim hem hastaların yaşam kalitesini artırıyor hem de bacaklarını kesilmekten kurtarıyor. Diyabet hastalığı vücudun pek çok sistemini etkiliyor. Bunlar arasında bacaklarda çok ciddi sıkıntı yapa..
En doğal ilaç bu!
Başkent Üniversitesi İstanbul Hastanesi Egzersiz Fizyolojisi Uzmanı Dr. Nilay Ergen, “Şeker hastaları tedavi için ilk önce ilaca sarılıyor. Hastanın öncelikle düzenli beslenme ve spor ile yaşam tarzını değiştirmesi gerekir&r..
Uzmanlar her mevsim 'kuru bakliyat' diyor!
Uzman Diyetisyen Işın Sayın, yaklaşan yaz mevsimi dolayısıyla sofralardan uzaklaşan kuru bakliyatların besin değerine dikkat çekti. Kuru bakliyatların her mevsim tüketilmesi gerektiğini belirten Sayın, GDO'lu ürünlerin sağlığı son..
Yirmilik dişin mi var derdin var!
Yirmilik dişlerle ilgili merak edilenleri ve ne zaman çekilmesi gerektiğini Ağız ve Diş Sağlığı Bölümü Uzmanı Dt. Enver Selman Sümer’den öğrendik.Ağzımızda en son süren ve üçüncü azı dişleri olan 20’lik dişlerin genell..
100 çocuktan 84’ü dişini fırçalamıyor
Sağlık Bakanlığı'nın yaptığı araştırmada 100 çocuktan 84'ünün dişlerini fırçalama alışkanlığı olmadığı ve en az 1 dişinin çürük olduğu tespit edildi. 20'li yaşlarda en az 2-3 dişin kaybedildiği de ortaya çıktı. Bunun üzerine Bakan..
Penis kanseri Türkiye'ye sıçradı
Çocuk Ürolojisi Uzmanı Prof. Dr. Selçuk Yücel, Türkiye'de daha önce görülmeyen penis kanserine son birkaç yılda 4 kişinin yakalandığını açıkladı. Yücel, bir hastanın da hayatını kaybettiğini belirtti.Yücel, yaptığı açıklamada, pen..
Kereviz her derde deva
Akdeniz kökenli bir sebze olan kereviz; mucizevi içeriği sayesinde yumurtalık, prostat ve pankreas gibi birçok kanser türüyle savaşıyor. Kansere karşı; kerevizin yaprakları, tohumu ve sapının taze olarak tüketilmesi tavsiye ediliy..
Kabus geri döndü
Adapazarı’nda 1 hafta önce ailesi İle birlikte gittikleri piknikte kendisini ısıran keneyi çekip alan 14 yaşındaki S.S., Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hastalığı teşhisiyle Ankara’ya sevk edildiGeçen hafta ailesi il..
Ayva kompostosu hastalıklardan koruyor
Ayva kompostosu içeriğindeki C vitamini, kalsiyum, demir, protein ve karbonhidratlar ile birçok hastalığa karşı kalkan görevi görüyor. Erciyes Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölüm Başkanı Prof. Dr. ..
Eklemleri ağrıtan 8 neden
Ancak ağrıya neden olabilecek problemlerin romatizmal hastalıklara göre dağılımı farklılık gösterebiliyor. Örneğin yumuşak doku romatizması toplumda yüzde 5 oranında görülürken, Romatoid Artrit hastalığı 10 bin kişiden 30’un..
Önemsenmeyen belirtiler tümör habercisi!
Günlük yaşamın koşuşturması içinde bazen önemsenmeyen bulantı, baş ağrısı, bulanık görme ve dengesizlik gibi belirtiler beyin tümörüne işaret ediyor olabilir. Çocukluk çağında ve yaşlılarda sık görülen beyin tümörlerinde, erken te..
Migren hastalığına Türk damgası
Hacettepe Üniversitesi Nörolojik Bilimler ve Psikiyatri Enstitüsü ile Tıp Fakültesinde yapılan araştırmalarda, migrenin neden kaynaklandığına ilişkin önemli bulgular elde edildi.Beyindeki sinir hücrelerinin üzerinde bulunan duyarg..
Anne adayları dikkat!
Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Ali Serdar Fak, gebe kalmayı planlayan bir hipertansiyon hastasının gebelik boyunca kalp ve böbrek yetmezliği, daha sonraki yıllarda ise kalp krizi ve felç riskleri nedenleriyle mutlaka uzman bir hekim..
Bunu yapın, ömrünüze ömür katın
Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Ban Ki-moon, bu yıl Dünya Sağlık Günü'nün temasının sessiz katil olarak bilinen 'yüksek tansiyon' konusunda farkındalığın artırılması olduğunu söyledi. Ban, "Dünya genelinde her üç yet..
Bu virüs kadınları kanser ediyor
Uzmanlar, her iki dakikada bir kadının rahim ağzı kanseri sebebiyle hayatını kaybettiğini belirtiyor. Önlem olarak da HPV virüsüne dikkat edilmesi, tek eşlilik ve düzenli kontrol gerektiği vurgulanıyor.Op. Dr. Mehtap Şentürk Çiçek..
Gastrit deyip geçmeyin
Uzmanlar, hazımsızlık, şişkinlik, göğüste yanma, mide ağrısı belirtileri ile ortaya çıkan gastritin çağımızın hastalığı olduğunu belirtirken, hastalığın en önemli nedenlerinin dengesiz beslenme ve hareketsiz yaşam olduğunu belirti..
Bağırsaklar ruh sağlığını da bozuyor!
Probiyotik Derneği Başkanı Doç. Dr. Tarkan Karakan, bağırsak rahatsızlıklarının ruh sağlığını bile yakından ilgilendirdiğini belirterek, ''Panik atak, anksiyete bozuklukları, depresyon ve şizofrenin altında yatan nedenle..
Kanserin 80 genetik habercisi bulundu
İngiltere'deki Cambridge Üniversitesi ve Kanser Araştırma Enstitüsü uzmanları, meme, prostat ve yumurtalık kanseri riskini artıran 80'den fazla belirleyici gen bulundu. Bu alanda bugüne dek yapılan en büyük araştırma diye nitelene..
Ağzı kokanlar dikkat!
Diş Doktoru Ahu Alçı Karayılan, günlük karşılaşılan en önemli sorunların başında gelen ağız kokusuna karşı uyarılarda bulundu.Ağız kokusunu bir hastalık olarak tanımlamanın zor olduğunu söyleyen Karayılan, "Ağız kokusunu bir ..
Türkiye'de üretildi!
Hacettepe Teknokent'te faaliyeti sürdüren bir firma, vücuda uyumlu sentetik kemik ve kıkırdak üretti. Üretilen malzeme, kanser veya kazaların yol açtığı travmalarda oluşan kemik ve kıkırdak kayıplarında kullanılabiliyor.Vücuda uyu..
Bu site en iyi 1024*768 çözünürlükte görüntülenir. Copyright © 2002- 2011 KaradenizChat.ORG Tüm Hakları saklıdır. | Yasal uyarı
RSS Sitemap Yukarı Çık
sohbet