Üye Girişi
Üye Girişi Yap
Arama :
KaradenizChat.ORG > Sağlık > Sayfa : 18
İnsan hayatıyla oynanıyor
Doç. Dr. Serap Gençer, Hepatit B tedavisinde geliştirilen bazı ilaçlardan umut verici sonuçlar alınmaya başlandığını belirterek, “Hastalarımız Hepatit B'nin tedavisi olmadığı yönünde yanlış inanca kapılıp, kendi başlarına ba..
Isırgan Otu Faydaları
Isırganotu, karaciğer ve safra kesesi hastalıklarında, dalak hastalıklarında, solunum sistemi balgamlanmasında, mide kramplarında ve ülserlerinde, bağırsak ülserlerinde ve akciğer hastalıklarında öncelikle önerilir. Değerli etken ..
Semizotunun Faydaları
Semizotunun, kanama hastalıklarında ve peklikte çok faydalı olduğunu kaydeden uzmanlar, kanı temizlediğini, bol idrar söktürdüğünü, kanı, üre ve benzeri pisliklerinden temizlediğini, sinir krizleri ve beyin yorgunluğunu geçirdiğin..
Sağlıklı yaşlılık için bunları yiyin!
Amasya Üniversitesi Sabuncuoğlu Şerefeddin Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Sağlık Hizmetleri Bölüm Başkanı Öğretim Görevlisi Zehra İncedal, Tükiye'de 65 yaş ve üzeri yaşlı nüfusun önemli bir bölümünün yetersiz ve dengesiz bes..
Bebekleri kundaklamayın çünkü...
Yrd. Doç. Dr. Burak Kaymaz, bebeklerde kalça çıkığının sık görülen rahatsızlıklardan birisi olduğunu söyledi. Türkiye'de yaklaşık bin doğumdan birinde kalça çıkığı görüldüğüne dikkat çeken Kaymaz, "Özellikle Karadeniz bölgesi..
Yemek borusu kanserine yakalanıyorlar!
Uzmanlar, hızlı tüketilen sıcak yemek ve çok miktarda tüketilen sıcak çayın yemek borusu ve ağız içi kanserine yol açtığına dikkati çekerek, yemeğin soğutularak tüketilmesi, çayın da mümkün olduğu kadar ılıklaştırılıp içilmesini ö..
Çok çay içti hasta oldu!
ABD’de bir kadın, çok çay içmekten nadir görülen bir kemik hastalığına yakalandı.Michigan eyaletinde yaşayan 47 yaşındaki bir kadın, son 17 yılda her gün 1 sürahi çay içtiği için eşine az rastlanır bir hastalığa yakalandı.Ye..
Kemik erimesinin 3 doğal ilacı!
Uzmanlar, yaşın ilerlemesiyle birlikte özellikle menopozdaki kadınlarda görülen kemik erimesi (osteoporoz) için lahana, avakado ve karabiber öneriyor.Eski Güreş ve Basketbol Milli Takımları doktoru Op. Dr. Adnan Bağrıaçık, özellik..
Bahar yorgunluğunu onlarla atın!
İç hastalıkları uzmanı Prof. Dr. Yavuz Baykal, bahar yorgunluğundan korunmak için özellikle koyu yeşil, sarı, turuncu, kırmızı ve mor renkli sebze ve meyvelerin tercih edilmesi gerektiğini söyledi.Baykal, yaptığı aç..
Fıtık ameliyatından kurtaran yöntem!
Bel ve boyun fıtıklarının tedavisinde kullanılan bir cihaz, “Ameliyat olmalısın!” denilen uygun hastayı ameliyattan kurtarıyor. 5 metre yürüyemeyen, merdiven çıkamayan, yüzünü bile yıkayamayan hastalar, gördükleri teda..
Her gün 1 avuç yetiyor!
Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde yapılan çalışmayla fındığın kan yağları ve damardaki hasarı düzeltici etkiye sahip olduğu belirlendi, bu bulgu ilk kez literatüre girdi.KTÜ Tıp Fakültesi Tıbbi Biyokimya Anabilim Dal..
Kalpte 'kısa devreye' dikkat!
Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Yüksel Aksoy, ''Kalbin hiç durmadan çalışmasını sağlayan eşsiz elektrik şebekesindeki ani kısa devrelerle kendini hissettiren kalpteki ritm bozuklukları..
Protez diş' tarih olabilir!
İngiliz bilim insanları, dişeti dokusundan aldıkları hücreler ile diş üretmeyi başardı."Journal of Dental Research" dergisinde yayımlanan çalışmada, bir yetişkinin dişeti dokusundan alınan epitel hücreleri, laboratuvar o..
İnsalık tarihi kadar eski çıktı!
Bilim insanları, damar tıkanıklığının sanılanın aksine modern çağın sağlıksız yaşam biçimi sonucu ortaya çıkmadığını, neredeyse insanlık tarihi kadar eski olduğunu ortaya çıkardı."The Lancet" dergisinde yayımlanan çalışm..
Bu yöntem Türkiye'de bir ilk!
Daha önce 1 bypass ameliyatı, 6 anjiyo ve 5 stent uygulaması geçiren hasta, uygulanan tek yöntemle sağlığına kavuştu!Akdeniz Üniversitesi'nde Türkiye'de ilk defa yapılan yöntemle koroner kalp hastalığı olan ve inatçı göğüs ve..
Kadınlar için büyük tehlike!
ABD’de Arnold Halk Sağlığı Enstitüsü tarafından 19-65 yaş arasındaki 55 bin kadın üzerinde yapılan araştırma, kadınların 1965 ve 2010 yılları arasındaki 45 yılda yaşam alışkanlıklarındaki değişimleri ortaya koydu.Epidemiyolo..
Çay tiryakilerine kötü haber!
Uzmanlar, demir eksikliğine karşı yemekten en az 45 dakika sonra çay, kahve ve süt tüketilmesini öneriyor.Yemeklerden hemen sonra içilen çay, kahve ve süt demir eksikliğine neden olabiliyor. Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Öğreti..
Yanlış kesilen tırnak selülit nedeni!
 Çok basit bir işlem olarak görünen ayak tırnağının yanlış kesilmesi zaman içinde çok ciddi sonuçlara yol açabiliyorDamar iltihabı, özellikle bacaklarda toplardamarların iltihaplanması anlamına geliyor ve bu soruna çok sayıda..
Kaçırdım
İdrar kaçırma, bir kişinin idrarını isteğine bağlı olarak tutamaması ya da mesane kontrolünü sağlayamamasıyla ortaya çıkıyor.Toplum içinde oldukça sık görülen bir sorun olmakla birlikte, utanma ve doktora gidememe sebebiyle, tedav..
Zayıflık hastalığının çaresi beyinde!
Beyne yerleştirilen elektrotlar sayesinde anoreksiya hastalığında azalma görüldü. Beyne elektrot yerleştirilmesinin, anoreksiyanın tedavi edilmesini sağlayabileceği belirlendi.Amerikalı ve Kanadalı bilim insanlarının yaptığı, 24-5..
Bu site en iyi 1024*768 çözünürlükte görüntülenir. Copyright © 2002- 2011 KaradenizChat.ORG Tüm Hakları saklıdır. | Yasal uyarı
RSS Sitemap Yukarı Çık
sohbet