Üye Girişi
Üye Girişi Yap
Arama :
KaradenizChat.ORG > Sağlık > Sayfa : 19
Aşırı tuz nasıl hasta ediyor?
Aşırı tuzlu yiyeceklerin tüketiminin, bağışıklık sistemi hastalıklarına yakalanma riskini artırabileceği belirlendi.İngiliz The Nature Dergisi'nde yayımlanan, laboratuvar ortamında insan ve kemirgenlerin akyuvarlarının incelendiği..
Gençlik iksiri kulak arkasındaymış!
Dermatoloji Uzmanı Dr. Ayşe Pınarbaşı, Antalya’da yeni uygulamaya başladıkları ‘fibrocell’ yani kök hücre tedavisinin gençleştirmenin yanı sıra iyileşmeyen kronik yaralar ve yanık izlerinde de uygulandığını söyle..
AIDS tedavisinde bir ilk!
ABD'de HIV virüsü ile doğan bir bebeğin erken aşamada standart ilaç tedavisi uygulanarak iyileştiği bildirildi.Mississippi'de doğan bebek şu anda iki buçuk yaşında ve bir yıldır ilaç kullanmadığı halde hastalık belirtisi göstermiy..
Çikolata kistine üç boyutlu çözüm
Kısırlık yapabilen çikolata kistleri, kapalı cerrahide yeni uygulanan üç boyutlu görüntüleme tekniği ile alınabiliyor.Kadınlarda kısırlık yapabilen çikolata kistleri, cerrahinin birçok alanında kullanılan kesi yapılmadan ameliyat ..
Kadınlar haklı çıktı
Gebeliğin, ayağın şeklini ve büyüklüğünü kalıcı olarak değiştirdiği belirlendi.ABD'deki Iowa Üniversitesi'nden bilimadamları, birçok kadının şüphelerini giderecek bir araştırmaya imza attı.Neil Segal ve ekibinin yaptığı araştırma,..
Kalp yetmezliği olanlara müjde!
Cerrahi imkanı bulunmayan ya da yüksek risk taşıyan kalp kapağının tam kapanmamasına bağlı kalp yetmezliği yaşayan hastalar, dünyada yeni uygulanmaya başlanan özel bir kapalı cerrahi uygulamasıyla yaşam şansı buluyor.Göğüs kafesi ..
Ameliyat için kalp krizini beklemeyin!
Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Kardiyoloji Uzmanı Op. Dr. Utkan Sevük, insan sağlığı açısından hayati bir önem taşıyan kalp sağlığı konusunda, önemli uyarılarda bulundu.Kalp fonksiyonlarının sekteye uğramasının, insan h..
Tedavi olmayan gözünden olabilir!
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi Göz Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı Doç.Dr. İlker Toker, "Tedavi ettirilmeyen sinüzit rahatsızlığı, gözün kaybedilmesine neden olabilir" dedi.CÜ Tıp Fakültes..
Yoğurdun pek bilinmeyen faydaları!
Sofralardan eksik edilmeyen yoğurdun, hastalık ve enfeksiyonla savaşta rol oynayan T hücrelerini daha güçlü ve aktif hale getirdiği, içindeki dost bakterilerin de mikroplarla savaşarak bağışıklık sistemini güçlendirdiği ..
Bunama nedeni olabilir
"Yaşı gereği bunadı!", "Yaşama küstü!", "Depresyona girdi!" Yaşlılarla ilgili bu cümleleri sık duyuyor ve normal algılıyoruz. Uzmanlar ise basit bir tiroit testi ve ilaç tedavisi ile bunadı denen yaşl..
Kabızlık ihmal edilmemeli
Uzmanlar, kabızlığın geçiştirilecek bir rahatsızlık olmadığını, mutlaka bir hekime başvurulmasını öneriyor.Tuvalete çıkma süresindeki her değişikliğin kabızlık olarak kabul edilmeyeceğini belirten İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Zeki Y..
Acil servis'te yığılma!
Sağlık Bakanlığı Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Başkanı Hasan Çağıl, acillere gereksiz başvuruların yüksekliğine dikkat çekerek, ''Acillerden hizmet almaya gelenler arasında gün içinde polikliniklerde muayene olabilecek çok ..
Bu hataya düşmeyin!
Sağlık Bakanlığı İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu, kullanma talimatında belirtilmediği sürece ilaçların buzdolabında saklanmaması gerektiğini açıkladı. İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu'ndan yapılan açıklamada, 'akılcı ilaç kullanımı'nın yaygı..
Bu ilacı kullananlar zor durumda kalabilir!
Türkiye Romatoloji Derneği, romatizmal hastalık tedavisinde kullanılan Metotreksat adlı ilacın piyasada bulunmayışı ile ilgili tedbir alınması gerektiğini bildirdi.Türkiye Romatoloji Derneği'nden yapılan açıklamaya göre, romatizma..
Zayıflamak için içiyorsanız durun!
Fazla kilolardan kurtulmanın en sağlıklı ve kalıcı yolu hiç kuşkusuz beslenme ve diyet uzmanı eşliğinde bilinçli bir beslenme programı uygulamaktan geçiyor.  Ancak uzmanların tüm uyarılarına rağmen birçok kişi arkadaşlarından..
Acı kahvenin bilinmeyen faydası!
Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin en önemli içeceklerinin başında gelen “Mırra” (Acı kahve) çok sayıda faydasının yanı sıra dikkat toplamada da etkili oluyor.Harran Üniversitesi (HRÜ) Gıda Mühendisliği Öğretim Üyesi Prof. ..
Kanserin en doğal ilacı!
Mutfakların vazgeçilmezleri arasında yer alan sarımsak, yemeklere verdiği lezzetin yanı sıra kanser başta olmak üzere birçok hastalığa iyi geliyor.Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmasötik Botanik Ana Bilim Dalı Öğretim Ü..
Bu öneriler mide kanserinden koruyor
Türkiye'de yapılan araştırmalara göre her yıl yaklaşık 20 bin kişi mide kanserine yakalanıyor. Uzmanlar, sigaranın mide kanseri riskini artırdığını belirtiyor.Mide kanseri, dünyada en sık görülen dördüncü kanser türü olarak bilini..
Yaşam tarzı değişenler dikkat!
Avrupa Cerrahi Kongresi'nde konuşan İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Vahit Özmen, meme kanseri için tarama yaşının 40'a inmesinin, tedavide başarı şansının artacağını açıkladı.İstanbul'da düzenl..
Rahim ağzı kanserine dikkat!
Kadın Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Petek Balkanlı Kaplan, rahim ağzı kanserinde erken dönemde teşhis edilebilen vakaların yüzde 95'inden fazlası iyileşebildiğinden erken teşhis ve tedavinin önemli olduğunu söyledi. Günümüzde kans..
Bu site en iyi 1024*768 çözünürlükte görüntülenir. Copyright © 2002- 2011 KaradenizChat.ORG Tüm Hakları saklıdır. | Yasal uyarı
RSS Sitemap Yukarı Çık
sohbet