Üye Girişi
Üye Girişi Yap
Arama :
KaradenizChat.ORG > Sağlık > Sayfa : 2
Kadınların sancılı dönemi: PMS
PMS, kadınların yaklaşık yarısının yaşamının bir döneminde karşısına çıkıyor.Kısa adı PMS (Premenstrual Sendrom), adet öncesi sendromu. Kadınların ruh sağlığını ve sosyal ilişkilerini bozuyor. Adetten yaklaşık bir h..
Kış aylarının gözdesi baharatlar!
Diyetisyen Esra Kula: "baharatların hepsi birer şifa deposu"Diyetisyen Esra Kula, yemeklerin sadece daha lezzetli değil, daha sağlıklı olmasını sağlamanın yolunun da baharatlardan geçtiğini belirterek, "Baharat..
Kulak çınlamasını hafife almayın
Kulak, Burun ve Boğaz Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Mahmut Özkırış, kulak çınlamasının dış ortamda herhangi bir ses olmadan kişi tarafından bir kulakta veya her iki kulakta duyulan, monoton ses olduğunu söyledi...
Soğuk algınlığını önlemek için doğal yöntemler
Kış demek çocuklu aileler için hastalık mevsimi başladı demek… Dün Uzay’ın şu sıralar yaşadığı hastalıktan bahsettim yazımda… Sağolun. O kadar çok geçmiş olsun mesajı ve hatta öneriler aldım ki… Kendini ..
Bu bitkiye dikkat edin
Sinüzit ve basur gibi rahatsızlıklara iyi geldiği düşünülen "acı kavun" bitkisinin, sanıldığının aksine bünyede kalıcı hasar bırakabileceği, ölüme bile neden olabileceği bildirildi.Bitkinin 2 gramı alerjik..
Estetik diş hekimliği
Hastamızı güzel ve etkileyici bir gülüşe kavuşturmak için kullanılan tedavilerin tamamıestetik diş hekimliği tanımının içine girer. Özellikle son yıllarda gelişen ve ilerleyen dental teknolojilerin etkisiyle  ,diş&n..
Hemoroidsiz yaşamak mümkün
“Basur, yeme-içme alışkanlıklarını değiştiren,  dışkılamayı zorlaştıran, kanama, yanma, kaşıntı zaman zaman da rahat oturamama gibi olumsuz etkilerle yaşam kalitesini düşüren bir hastalıktır” diyen Op. Dr. Ka..
Hangi suyu nasıl içmeli?
Gıda Güvenliği Hareketi Başkanı Kemal Özer’e musluk suyunun neden koktuğunu ve sağlıklı suya nasıl ulaşabileceğimizi danıştık.İstanbul’da bir süredir musluktan akan suyun koktuğuna dair şikâyetler vardı. Bun..
Ramazan'da hurmaya dikkat!
11 ayın sultanı Ramazan evlerimizi şenlendirirken bir çok güzel geleneği de beraberinde getiriyor. Ramazanın vazgeçilmez yiyeceklerinden biri hurma, oruç açarken tercih edilse de, tadından vazgeçemeyenler hurmayı ilerley..
Sıcak hava migreni tetikliyor
Uz. Dr. Abdullah Özkardeş, hava sıcaklıklarının migren ve baş ağrısı üzerindeki etkileri hakkında bilgi verdi.Hava sıcaklıklarındaki artışla birlikte yaz hastalıkları da kendini göstermeye başladı.Migren ve baş ağrısı&nb..
Cipslerde zehir var!
Avrupa Birliği Gıda Maddelerini Denetleme Dairesi (Efsa) patates cipslerinde kanser yapıcı zehirli maddelere rastlandığını açıkladı.Avrupa Birliği Gıda Maddelerini Denetleme Dairesi (Efsa) patates cipslerinde Akrilamidol..
Doğum kontrol haplarını kimler kullanabilir?
Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Elif Meşeci, doğum kontrol hapları hakkında en çok merak edilen soruları yanıtladı.Doğum kontrolünü etkili bir şekilde yapabilmek hem anne sağlığı, hem de bebek sağlığı açısından büyük önem t..
Yağlanmaya soğuk çözüm
Vücutta gereğinden fazla olan ve özellikle belli bölgelerde toplanan yağlar, herhangi bir ameliyat yapılmaksızın "soğutma" esasına dayalı FDA onaylı yeni yöntem ile yok ediliyor.Yurt dışında yapılan bilimsel bir çalışmad..
En az 2.5 litre su için!
Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Atilla Arıdoğan, sıcak havaların taş hastalığı riskini artırdığını belirterek, yazın en az 2,5 litre su tüketilmesini önerdi.Arıdoğan, şiddetli..
Kalbiniz için para harcamanıza gerek yok
Kalp sağlığının korunmasının, ilaçlara ve bazı besinlere para harcamak yerine düşük yağ profilli, sebze ağırlıklı beslemeyle de gerçekleştirilebileceği bildirildi.Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Nezihi Küçükarslan, düny..
Spor yaparken bunlara dikkat!
Spor, modern toplumlarda daha sağlıklı ve daha uzun bir yaşam vaadiyle fazlaca öne çıkmaya başladı. Ancak insan vücudu öyle programlı ki aşırı yapılan her şey bir süre sonra zarar veriyor.Spor yaralanması ölüme bile neden ola..
Dünyanın gözü bu aşıda!
Küba'da geliştirilen ve klinik araştırmalar kapsamında hastalara uygulanan aşıda son aşamaya gelindi.Dünya genelinde çok sayıda kişinin ölümüne yol açan akciğer kanserine yönelik Küba'da geliştirilen ve klinik araşt..
Kilo vermenin sırrı yatakta
Finli araştırmacıların araştırmasına göre uykusuzluk problemi yaşayan kadınlar kilo vermede güçlük çekiyor...Bir gecede 5-6 saatin altında uyuyanların kilo vermede zorluk çekebildiklerini belirten Yrd. Doç. Dr. Gamze Şenbursa..
Aşırı terlemeden yakınanlar dikkat!
Prof. Dr. Ziya Mocan, terlemeden şikayet edenlere bitkisel çay tarifi verdi...Yaz ayları kapımıza dayanırken; kötü kokusuyla birlikte hem kişiye hem de çevresindekileri rahatsız eden aşırı terleme, kişilere kabus dolu günler ..
Tıpta çığır açacak buluş!
Ürettikleri pirinç tanesinden küçük kalp pilini, yeni geliştirilen sistemle vücut dışından kredi kartı büyüklüğündeki güç kaynağıyla şarj etmeyi başaran Amerikalı bilim adamları, tıpta çığır açabilecek buluşa imza attı.B..
Bu site en iyi 1024*768 çözünürlükte görüntülenir. Copyright © 2002- 2011 KaradenizChat.ORG Tüm Hakları saklıdır. | Yasal uyarı
RSS Sitemap Yukarı Çık
sohbet