Üye Girişi
Üye Girişi Yap
Arama :
KaradenizChat.ORG > Sağlık > Sayfa : 20
Çikolata kisti kısırlık sebebi olabilir!
Çikolata kistleri overlerde yani yumurtalık üzerinde gelişen kitlelerdir.Kadın Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Süleyman Tosun büyüklükleri normal şartlarda 1 ile 10 cm arasında değişebilen çikolata kistlerinin yumurtlama fonksiyonunu ..
Kıl dönmesi deyip geçmeyin!
Kıl dönmesinin nedenlerini ve tedavisini Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. İlker Abcı’dan öğrendik. KIL DÖNMESİ NEDİR VE NASIL OLUŞUR?Genellikle genç ve kıllı erkeklerde görülen hastalık çok kıllı olmayan erkeklerde ve bayanlarda..
Dikkat! Yasaklandı
Fransa Sağlık Ajansı (ANSM), bu ülkede yalnızca akne tedavisinde ruhsatlı olan Diane 35 (siproteron asetat 2 mg, etinilestradiol 35 µg) ve jeneriklerinin ruhsatlarını askıya aldığını ve üç ay içerisinde piyasadan çekeceğini ..
Gülüşünüzü test edin!
Dişhekimi Protez Uzmanı Dr. Çağdaş Kışlaoğlu'na göre gülme, ses ve hareketten öte bir şey! Gülme sırasında birçok kas koordineli bir şekilde çalışır kan basıncı artar, kalp hızlı atar, solunum rahatlar...GÜLÜŞ TASARIMIGülüş tasarı..
Gripken bunu yapmayın!
Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Dr. Elif Hakko, H1N1 gibi büyük salgınlardan sonra yaşanan virüslerin tamamen ortadan kalkmasının zaman aldığını belirtti.Elif Hakko, bu virüslerin özellikle de daha önce virüsle temas etmemiş kişile..
Yorgunluk mu hastalık mı?
Özellikle kış aylarında daha fazla görülen üst solunum yolu hastalıklarının nedeninin mi sonucunun mu kronik yorgunluk olduğunu Kulak Burun Boğaz Hastalıkları ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Seyhan Alkan’dan öğrendik&..
Korkmayın tedavisi var!
Halk arasında “aşırı terleme” olarak bilinen hastalık, ameliyatla bu sinirlerin devre dışı bırakılmasıyla tedavi edilebiliyor.Ahi Evren Göğüs Kalp Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Celal ..
Siz mışıl mışıl uyurken...
Bu yönde çalışmalarını sürdüren Uzman Diyetisyen Pınar Kural Enç de "Eğer düzenli bir uykunuz yoksa düzenli beslenmenizin, aktif bir yaşam sürmenizin, stresinizi kontrol etmenizin yararlarından yeteri kadar faydalanamazsınız...
Lifli besinler kalbi de koruyor
Beslenme uzmanları posalı gıdaların, başta kalp hastalıkları olmak üzere birçok sağlık sorununda riski azalttığını söylüyor. Lifli besinlerin ortak özelliklerinin su emmeleri ve şişmeleri olduğunu söyleyen Beslenme Uzmanı Prof. Dr..
Çağ dışı hastalık Türkiye'de bitmedi
Eskiden toplum dışına itilen kurbanlarıyla korkunç ve çağ dışı bir hastalık olarak bilinen cüzzam, günümüzde ender görülen bir hastalık. Dünyada her yıl 200 bin civarında yeni lepra (cüzzam) hastası tedaviye alınırken, Türkiye'de ..
Verem tedavisinin sırrı
Manisa’nın Kula İlçesi Sağlık Grup Başkanı Dr. Rahşan Erkan, ihmal edildiğinde ölümcül bir hastalık haline gelen veremin, erken teşhis ile kolayca tedavi edilebildiğini söyledi.Veremle Savaş Haftası dolayısıyla bir açıklama ..
Sağlık Bakanlığı'ndan flaş açıklama!
Sağlık Bakanlığı, domuz gribi riskinin artık söz konusu olmadığını açıklayarak, domuz gribinin 2011 yılından itibaren 'mevsimlik grip' olarak değerlendirildiğini belirtti.Sağlık Bakanlığı tarafından, medyada yer alan 'domuz gribi'..
Hepatit C’de sona doğru!
Hepatit C tedavisinde ülkemizde yeni uygulanmaya başlayacak olan üçlü tedavi umut veriyor. Böylece hem daha önce yanıt alınamayan hastaların yüzleri gülecek hem de yeni yöntem ile tedavinin başarı oranı artacak. Amaç 2023 yılında ..
Tüyler ürperten iddia!
Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde düzenlenen toplantıda konuşan İstanbul Üniversitesi Onkoloji Enstitüsü'nden Dr. Yavuz Dizdar, "Tavuk diye önünüze konulan hayvanın karnından tümörler fışkırıyor" dedi. Çorlu Kent Konseyi'nin e..
Onlardan vazgeçemeyenler yandı!
Ülke genelinde son 10 yılda diyabetli hasta sayısının, yüze 90 artış göstererek 7 milyonu aştığını belirten uzmanlar, hamburger ve kolayı sıkça tüketen gençlerin tehlike altında olduğuna dikkat çekti.Endokrinoloji ve Metabolizma H..
7 belirtiye dikkat!
Hastalıklarda erken teşhis hayat kurtarıyor. Peki hangi belirtileri ciddiye almak ve neler yapmak gerekiyor? Konunun uzmanları bu soruları kendi uzmanlık alanlarına göre yanıtlıyor. Dünyada kansere yakalanan hasta sayısı giderek a..
Nedensiz oluyorsa dikkat!
Kardiyoloji Uzmanı Doç. Dr. Fatma Yiğit, çarpıntının birçok kalp hastalığının önemli bir belirtisi olmasına karşın, her çarpıntının da hastalık işareti olmadığını vurguladı.Yiğit, hiçbir neden yokken ani gelişen çarpıntıda mutlaka..
Aranan formül bulundu!
Dr. Ömer Coşkun, ‘melisa’ bitkisinin beyinde mutluluğu arttıran endorfin gibi hormonlara destek verdiğini söyledi.Dr. Ömer Coşkun, melisanın tüm dünyanın tanıdığı bir bitki olduğunu ve halk arasında ‘oğul otu&rsq..
Kablosuz internet kullanmasınlar!
Süleyman Demirel Üniversitesi Nörolojik Bilimler Araştırma ve Uygulama Merkezi'nde yapılan çalışmalar, kablosuz internet kullanımının MS ve Epilepsi hastaları üzerindeki olumsuz etkilerini gözler önüne serdi. Merkez Müdürü Prof. D..
Çiğ köfte yiyenler dikkat!
Diyarbakır Dicle Üniversitesi (DÜ) Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Salih Koçoğlu, halk arasında brusella hastalığının süt ürünlerinden kaynaklandığının bilindiğini belirterek, aslında pek bilinmeye..
Bu site en iyi 1024*768 çözünürlükte görüntülenir. Copyright © 2002- 2011 KaradenizChat.ORG Tüm Hakları saklıdır. | Yasal uyarı
RSS Sitemap Yukarı Çık
sohbet