Üye Girişi
Üye Girişi Yap
Arama :
KaradenizChat.ORG > Sağlık > Sayfa : 21
Biri sizi anıyor' diye kulak çınlamaz
Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Tıp Fakültesi Kulak, Burun ve Boğaz Hastalıkları Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Mete Kıroğlu, kulakları çınlayan insanların, 'Biri beni anıyor' diye düşündüğünü, ancak bunun doğru olmadığını söyle..
Her erkekte görülebilir!
Üroloji Uzmanı Op. Dr. Muhammet Kuvel, yalnızca erkeklerde bulunan, mesane (idrar kesesi) tabanında yer alan ve dış idrar yolunun ilk kısmını çepeçevre saran organ olan 'Prostat'ın bir hastalık olmadığını söyledi.Uzm. Dr. Kuvel, &..
Bel ve kasık ağrısına dikkat!
İdrar renginde koyulaşma, vücutta ödem, göz altlarında şişlik, cillte pullanma gibi belirtiler böbreklerinizde sorun işareti olabiliyor. Böbrek hastalıklarında cildin toprak rengine dönüşerek soluk ve kuru bir görünüm alması da ön..
Onu baş tacı etmenin zamanı geldi
Diyetisyen Koçu Gizem Şeber, tam tahıllı ekmeklerin beyaz undan yapılan ekmeğe göre daha besleyici olduğu gibi sindirim sistemi kanserlerine yakalanma riskini azalttığını ve kalp sağlığının korunmasına yardımcı olduğunu vurguladı...
Soğuk yanıklarına dikkat!
Cildin soğuk havada yazın güneşli havalarda korunduğu gibi korunması gerektiğini kaydeden Op. Dr. İdris Elmas, “Soğuk kış aylarında derimiz değişen koşullara uyum sağlamaya çalışsa da; bazen soğuk hava, bazen sert esen rüzg&..
Benlerden ne zaman korkmalıyız?
İnsan ömrü uzadıkça, güneşin zararlı etkileri arttıkça ve çevremiz giderek kirlendikçe kanser de artıyor. Dermatoloji Uzmanı Dr. Funda Ataman’la tüm dünyada her geçen yıl giderek artan deri kanserlerini ve benlerimizden ne z..
Bedeli çok ağır!
İngiliz araştırmacılar solaryumda bronzlaşmanın gün ortasında güneşe maruz kalmaktan iki kat daha fazla kanser riski taşıdığını tespit etti.BBC'nin haberine göre, ülkedeki kanser çalışmaları kapsamında Dundee Üniversitesince yapıl..
Bu meyveler hayat kurtarıyor!
ABD'deki Harvard Kamu Sağlığı Okulu tarafından yapılan araştırmada yıl boyunca çilek ve yaban mersini tüketmenin kadınlarda kalp krizi riskini üçte bir oranında düşürdüğü saptandı. 25-42 yaş grubundaki 93 bin 600 kadının 18 süreyl..
Uzmanlardan önemli uyarı!
Usta gazeteci Mehmet Ali Birand'ın ölümüyle yeniden gündeme geldi!İstanbul Üniversitesi Kardiyoloji Enstitüsü Başhekimi Prof. Dr. Zerrin Yiğit, ağır kalp yetmezliği olan hastaların 1 yıl içinde yaşama şanslarının yüzde 50 olduğunu..
Saç ve tırnak yiyenlerde büyük tehlike
Genel Cerrahi Uzmanları Opr. Dr. Muzaffer Al ve Opr. Dr. Kerim Güzel, tırnak ve saç yeme alışkanlığı bulunan kişilerde bezoar tehlikesi ile karşı karşıya olduklarını söylediler."Bezoar, insan ve hayvanların mide ve bağırsakla..
Dikkat! Boşanmaya kadar gidebilir!
Konak Diş Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Profesör Doktor Necmi Gökay ve diş eti hastalıkları uzmanı Işıl Bakırsoy, ağız kokusu şikayetiyle kendilerine başvuran hasta sayısında dikkat çekici artış olduğunu bildirdi.Diş eti..
Saçı güçlendiren gıdalar
Uzmanlara göre; hem kadın hem de erkeklerin korkulu rüyası olan saç dökülmesinin günde 100 teli aşmıyorsa normal kabul edildiğini; ancak seyrekleşmeye başlayan, günde 100 telin üstünde dökülmesi ile saçın yapısındaki incelmenin ya..
Meğer zararı yokmuş!
Norveçli bilim insanları hamilelik döneminde yapılan grip aşısının güvenli olduğunu ortaya çıkardı.Norveç Halk Sağlığı Enstitüsü öncülüğünde gerçekleştirilen araştırmada, ülkede, 2009-2010 yıllarında tüm dünyada etkili olan domuz ..
Bunları yiyen risk alıyor!
Dicle Üniversitesi (DÜ) Onkoloji Hastanesi Tıbbi Onkoloji Kliniği Uzmanı Yrd. Doç. Dr. M. Ali Kaplan, fast food beslenme alışkanlıkları, obezite, aşırı tuz tüketimi ve mangal, kebap türü gıdaların tüketiminin kansere yakalanma ris..
6 porsiyon yiyen yandı!
Rengarenk görünümleri ve hoş kokuları ile birbirinden lezzetli meyveleri bol miktarda tüketmek zararsız gibi görünse de, taze ve kuru meyveler yüksek miktarda şeker içermeleri nedeniyle ..
İlaç gibi gelecek!
Atatürk Üniversitesi'nde yapılan bilimsel bir çalışmada, kivinin kanser, kolesterol, tansiyon, kabızlık, gribal enfeksiyon başta olmak üzere çok sayıda hastalığa iyi geldiği tespit edildi.Fen Fakültesi Kimya Bölümü Öğretim Üyesi P..
Yanaklarınız yerçekimine yeniliyor mu?
Yanaklarınız zamana ve yerçekiminin etkisine karşı koyamayarak, aşağı doğru sarkmaya başlar. Yüzünüz zamanla yaşlı ve yorgun bir ifadeye bürünür. Zamanı geri alamasak da gençlik yıllarınızdaki gibi sıkı ve taze bir cilde sahip olm..
Soğuk havada sigara içmeyin!
Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Leyla Sağlam, yaptığı açıklamada, sigaranın sağlık açısından çok zararlı olduğunu belirterek, Türkiye'de sigarayla mü..
Bu belirtiler neyin habercisi?
Vücudunuzda şişlik ve morarmalar oluyorsa, gece yükselip sabaha karşı düşen ateşiniz ve çamaşır değiştirtecek kadar yoğun terlemeniz varsa, son 6 ay içinde vücut ağırlığınızın yüzde 10'unu kaybettiyseniz lenf kanseri riskiyle karş..
Atkı ve bere şart!
Kış günlerinde soğuk ve rüzgarlı havanın tetiklediği yüz felcine karşı alınacak bazı önlemlerle hastalığa yakalanmamak mümkün. Nöroloji Uzmanı Dr. Aysun Hatice Akça, yüz sinirinin kulak kanalından geçerken soğuğun etkisiyle hasar ..
Bu site en iyi 1024*768 çözünürlükte görüntülenir. Copyright © 2002- 2011 KaradenizChat.ORG Tüm Hakları saklıdır. | Yasal uyarı
RSS Sitemap Yukarı Çık
sohbet