Üye Girişi
Üye Girişi Yap
Arama :
KaradenizChat.ORG > Sağlık > Sayfa : 22
Baş ağrısı deyip geçmeyin!
Sürekli devam eden inatçı baş ağrısının beyin tümörlerinin belirtisi olabileceği uyarısında bulunan uzmanlar, görünür bir rahatsızlık yokken ısrarcı ağrılara eşlik eden bulantı ya da kusmaların ciddiye alınması gerektiğini belirti..
Hapşırırken bunu yapmayı unutmayın!
Neşet KARADAĞ / ADANA (AHT)Kapı kolları, bilgisayar klavyesi, cep telefonu, televizyon uzaktan kumandaları, sandalye, masa ve sıralar grip virüsü taşıyor.Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Enfeksiyon Hastalıklar..
Limonun bilinmeyen 5 faydası!
Limon yemeklerde, salatalarda, cilt bakımlarında ve maskelerinde, içtiğimiz çaylarda bile eksik etmediğimiz bitkisel bir tedavi yöntemi olarak biliniyor. İşte en etkili 5 faydası!Sindirimi kolaylaştırır ve sindirim sistemi rahatsı..
Uykudayken Alzheimer olmayın!
HABERTURK.COM / SAĞLIK HABERLERİ SERVİSİScience dergisinde yayınlanan Translational Medicine tarafından yapılan araştırmada, farelerin uykuları incelendi.Fareler incelendiğinde, plakların değişmeye başladığı zaman, fareler uyku pr..
Havada 'yüz felci' riski var!
Soğuk havanın yüz felcini tetiklediği belirtildi. Denizli Devlet Hastanesi Nöroloji Uzmanı Dr. Yüksel Sandıkçı'dan soğuk havalarla ilgili uyarı geldi. Yüz felcinin yüz ve göz çevresi kaslarını etkileyen bir felç durumu olduğunu sö..
Sessizce ilerliyor!
Nöroloji Uzmanı Dr. Nigar İnceköy, parkinson hastalığını tamamen ortadan kaldıran bir tedavinin henüz bulunamadığını ancak hastaların günlük yaşamlarını olumsuz yönde etkileyen belirtilerin tedavisinin önemli ölçüde mümkün olduğun..
Mevsim değişirken hastalıklara dikkat
Medipol Hastanesi İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Hale Handan Sarıkaya mevsim değişikliklerinde nelere dikkat etmemiz ve nasıl beslenmemiz gerektiğini anlattı…Bahar nezlesi aşısında yeni yöntemİnsan vücudunu ve sağlığını etkiley..
Öksürük hangi hastalıkların habercisi
Öksürüğün bir hastalık değil, birçok hastalıkta görülen bir belirti olduğunu söyleyen Doç. Dr. Kemal Tahaoğlu, "Aslında öksürük, vücudun solunum yollarındaki sekresyonları ve yabancı cisimleri temizlemeye yarayan bir savunma ..
Çocuğu obez yapan 5 neden
Ailelerin şişman çocuklarına kilo verdirme çabası çoğu zaman hüsranla sonuçlanıyor.Sağlık Bakanlığı'nın uçan hastane gururuZayıflama merkezlerini dolaşan aileler çocuklarına kilo verdirmekte başarılı olamadıkları gibi, sürekli yiy..
Bakanlıktan önemli uyarı
Sağlık Bakanlığı, polis ve Interpol ile yürütülen ortak operasyonlarda ele geçirilen, kaçak ve sahte, çoğu cinsel ve zayıflama hapını açıkladı.Toplam 36 ürün içerisindeki bazı ürünlere, daha gerçekçi olması için piyasada bilinen r..
Çayın içinde ne tespit edildi
Rize Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Erdoğan, son 3 yılda yaklaşık 15 bin ton kaçak çay ele geçirildiğini söyledi, kaçak çaylarda hayvan dışkısı ile böcek kanı tespit edildiğini açıkladı.Doğu Karadeniz Bölgesi’nde 2012 yılınd..
SGK'nın şakası yok
Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile sözleşmeli ve protokollü olan tüm özel ve üniversite hastanelerinde, Biyometrik (Avuç İçi Damar İzi) Kimlik Doğrulama Sistemi'ne 1 Nisan'da geçilecek.SGK'nın 2008'de sağlık karnesi ve vizite kağıdı..
Sinüzit kör edebilir!
Sinüzitin yol açtığı zonklayıcı baş ağrısı, burun akıntısı ve tıkanıklık nedeniyle yaşam kalitesini düşürdüğünü söyleyen Kulak Burun Boğaz Uzmanı Prof. Dr. Fikret İleri, “Sinüs boşluklarının çevresinde, göz ve beyin yer alıy..
Bu belirtilere dikkat!
Kaşıntı, sararma, karın şişmesi ciltte kırmızı lekeler, ellerde ve ayak tabanlarında sıcaklık artışı... Önemsiz olduğunu düşündüğümüz bu belirtiler karaciğerle ilgili önemli sinyaller verip bazı hastalıklara işaret ediyor olabilir..
Bu ürünleri kesinlikle kullanmayın
Sağlık Bakanlığı, polis ve interpol tarafından yapılan dev operasyonda kaçak cinsel ve zayıflama hapı ele geçirildi.Sağlık Bakanlığı, polis ve Interpol ile yürütülen ortak operasyonlarda ele geçirilen, kaçak ve sahte, çoğu cinsel ..
Aniden başlıyor ve uzun sürüyor!
Kula Devlet Hastanesi Çocuk Hastalıkları Uzmanı Dr. Atiye Olcay Dağcı, kış aylarında çocuklarda sıklıkla görülen ve zamanında tedavi edilmeyen öksürüğün büyük bir tehlike olduğunu ve kesinlikle ihmal edilmemesi gerektiğini söyledi..
Şaşırtan gerçek!
KIRIKLARLA DOLU KORUNMA KARNEMİZ / YAZI DİZİSİ(2)Doğum kontrol yöntemlerinin çok iyi uygulanmadığı bir ülkede yaşıyoruz. Üstelik şaşırtıcı başka gerçekler de var. Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği Başkanı Prof. Dr. Cansun Demir..
Kırık kalp sendromuna dikkat!
Kalp krizini taklit edebilen kırık kalp sendromu, vücudun mutsuzluğa, şiddetli strese ve gerginliğe verdiği değişik bir yanıt tipi olarak görülüyor. Bu nedenle sadece duygusal değil fiziksel olarak da ciddi rahatsızlıklara yol aça..
Meme kanseri hastalarına müjde!
Başkent Üniversitesi Adana Uygulama ve Araştırma Merkezi Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Tamer Çolakoğlu, kanser nedeniyle memesinin tümü alınan hastanın karnındaki cilt ve yağ dokusunun karın kası ile birlikte meme şekline getirile..
Tansiyonunuzu kontrol altına alın!
HT MAGAZİN / CEYDA ERENOĞLUcerenoglu@htgazete.com.trTansiyonun kontrol altına alınmasında ilaçlardan çok yaşam tarzı değişikliklerinin etkisi var. Tuz tüketimini azaltmak, spor yapmak, alkol ve sigarayı bırakmak olumlu sonuçlara y..
Bu site en iyi 1024*768 çözünürlükte görüntülenir. Copyright © 2002- 2011 KaradenizChat.ORG Tüm Hakları saklıdır. | Yasal uyarı
RSS Sitemap Yukarı Çık
sohbet