Üye Girişi
Üye Girişi Yap
Arama :
KaradenizChat.ORG > Sağlık > Sayfa : 23
Tansiyon hastaları müjde!
Tansiyon değerlerini dengede tutabilen renal anjiyo yöntemi, tansiyon hastalarının umudu oldu. Mersin Üniversitesi (MEÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi'nde birkaç hastada uygulanan ve olumlu sonuçlar veren yöntem, Mersin Devlet Hastanesi..
Bana bulaşmaz
Dr. Ulaş Yaşar Kırhasanoğlu, "Kış mevsimi ile birlikte tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de soğuk havaya bağlı olarak nezle, grip, faranjit, larenjit, sinüzit, orta kulak iltihabı, bronşit, zatürre gibi hastalıkların görülme ..
Grip en çok bu ayda görülüyor!
Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Egemen Bıçakçı, gribin en çok ocak ayında görüldüğünü, vatandaşların önlem alarak bunu atlatabileceklerini söyledi.Bıçakçı, "Bağışıklık sistemini güçlendi..
Bunları yiyen kıştan korunuyor
Beslenme ve Diyet Uzmanı Ceren Aktaş, kış mevsimi ile birlikte vatandaşları hastalıklara karşı uyararak, bu mevsimde hasta olmayı beklemeden bol bol C vitamini tüketilmesi önerisinde bulundu.Beslenme ve Diyet Uzmanı Ceren Aktaş, k..
İştah artması migren habercisi
BURSA / AHTBirçok insanın hayatını kabuse çeviren Migren, kafanın arkasında veya şakakta zonklayıcı bir ağrı olarak başlar. Başın bir tarafına ya da tümüne yayılır. Gözlerde başlayıp kafa arkasına kadar uzanan ağrı çubuğu şeklinde..
Uyuyamıyor musunuz?
Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Murat Aksu, yapılan bir araştırmaya göre ABD'de 50 yıl önce ortalama 8 saat 20 dakika olan uyku süresinin 7 saat 20 dakikaya düştüğünü belirterek, '..
Sigara beyni çürütüyor!
Sigara tüketiminin, beyni çürüterek bellek, öğrenme ve muhakeme yetilerine büyük zarar verdiği ortaya çıkarıldı. "Age and Ageing" dergisinde yayımlanan çalışmaya 50 yaş üstü 8800 kişi katıldı.Londra'daki King's College'd..
Hemoroit uyarısı!
Gürcan, “Hemoroit muayene olmaya utanılan hastalıkların başında gelir." dedi. Genel Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Mahmut Bekir Gürcan, “Hemoroit muayene olmaya utanılan hastalıkların başında gelir. Bu nedenle hastalar e..
Sinsi katil aramızda!
Sağlık camiasında tuzun "sinsi katil" olarak anıldığını vurgulayan uzmanlar, tuzlu yiyeceklerin büyükler kadar çocukların da sağlığını tehdit ettiğini söyledi. İzmir'deki sağlık muhabirleriyle biraraya gelen Prof. Dr. Mu..
Kış depresyonundan böyle kurtulun
HABERTURK.COM / SAĞLIK HABERLERİ SERVİSİ“Kapalı havalarda içimi bir mutsuzluk kaplıyor, hiçbir şey yapmak istemiyorum” diyorsanız, bazen uykunuz kaçıyor bazen de sürekli uyumak istiyorsanız, iştahınız artıyor ya da aza..
Senden sonra başka kimse soru soracak mı?
Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Tıp Fakültesi Adli Tıp Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Başar Çolak, ''Tüm cinsel istismara uğrama iddiası olan çocuklardan Adli Tıp Kurumu'ndan rapor alınma konusundaki genel eğilim, yargılama süre..
Her ağrıyı sinüzit sanmayın!
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Tıp Fakültesi Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Engin Dursun, Karadeniz Bölgesi'nde alerjik burun rahatsızlıklarının çok yaygın olduğunu belirterek, ''Hastalar 'b..
Isınayım' derken hasta olmayın
Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü Başkanı Prof. Dr. Osman Çerezci, elektromanyetik radyasyonun yoğun şekilde alınması sonucu hamile kadınlarda düşük ve genetik bozukluk sorunlarının yaşanabileceğin..
Mide şikayetleri neyin habercisi?
HABERTURK.COM / SAĞLIK HABERLERİ SERVİSİKarnın üst orta kesiminde ağrı, halsizlik, iştahsızlık ve özellikle geceleri gelen mide şikayetleri mide hastalığının habercisi olabilir. Erken dönemde teşhis ve tedavisi büyük önem taşıyan ..
Erkekler de göğüslerini kontrol etmeli
Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Onkoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hakan Bozcuk, az bilinmesi, tanınan bir hastalık olmaması nedeniyle erkeklerin meme kanseri olabileceğine pek ihtimal verilmediğini söyledi. P..
Bir hareketle göğüs kanserine son!
Amerikan California Üniversitesi tarafından yapılan bir araştırma, kadınların göğüslerini hafifçe sıkarak göğüs kanserinin önüne geçilebileceğini ortaya koydu.San Francisco’daki Amerikan Hücre Biyolojisi Topluluğu’nda ..
Salamura ve turşuda kanser riski
Turşu ve salamuralarda ki fazla tuzun yani sodyumun vücuda faydalarının yanı sıra zararlarının da olduğuna dikkat çeken Yeter, sodyumun sağlıklı insanlarda depo edilmediğini, bu yüzden de vücutta bulunan fazla tuzun ayaklarda, göz..
Kadınlar dikkat!
HABERTURK.COM / SAĞLIK HABERLERİ SERVİSİPolikistik over sendromu, kadınlarda adet düzensizliği, tüylenme ve kilo problemleri ile kendini gösteren bir rahatsızlıktır. Bu hastalık, kısırlığa kadar gidebilecek ciddi tablolar ve ileri..
Menopoz evliliği nasıl etkiliyor?
Dr. Bahar Mert, menopoza bağlı sorunlarla ilgili olarak bilgiler verdi. Dr. Mert bu dönemde evlilik bağının önemli olduğunu ve ciddi evlilik krizleri yaşanabileceğini söyledi.Türkiye'de menopoza girme yaşının yaklaşık 47-49 yaş, d..
Öksürük ve hırıltı varsa dikkat!
Dünyada iklim değişiklikleri ve değişen yaşam koşulları ile her geçen gün astım görülme sıklığı artıyor. Türkiye'de yaklaşık 5 milyon astım hastası bulunurken, dünyada ise yaklaşık 300 milyon astım hastasının olduğu tahmin ediliyo..
Bu site en iyi 1024*768 çözünürlükte görüntülenir. Copyright © 2002- 2011 KaradenizChat.ORG Tüm Hakları saklıdır. | Yasal uyarı
RSS Sitemap Yukarı Çık
sohbet