Üye Girişi
Üye Girişi Yap
Arama :
KaradenizChat.ORG > Sağlık > Sayfa : 24
Tıp tarihinde bir ilk!
İsviçreli bilimadamları tıp tarihinde ilk kez karaciğer nakli ile kalp ameliyatını aynı anda yapmayı başardı.Zürih Üniversite Hastanesi'nden doktorlar, karaciğerinde tilki tenyası adı verilen parazitin yerleşmesi sonucu tümör oluş..
Hiç aklınıza geldi mi?
HABERTURK.COM / SAĞLIK HABERLERİ SERVİSİCinsel fonksiyon bozukluğu mu yaşıyorsunuz, bunu söylemekten ya da doktora gitmekten kaçınıyor musunuz? Bitkisel tedavi yollarını da denediniz ve sonuç alamadınız. Son çare doktora gittiniz...
Ne varsa bezelyede var!
İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Baha Aydoğ, "İnsülin direnciniz, hipoglisemi ya da diyabetiniz varsa, kurutulmuş bezelye ve mercimek gibi baklagiller istikrarlı, yavaş yanan enerji sağlarken, kan şekeri düzeyini dengelemenize de y..
Sigaranın yeni adı: Ömür hırsızı!
Ankara'da 7 Eylül 2012 tarihinden itibaren sergilenen Gunther Von Hagens'in Body Worlds Orijinal Vücut Dünyası-Yaşam Döngüsü Sergisi'nin tasarımcısı Dr. Angelina Whalley, "Sigara ömrümüzün 14 yıl kısaltır. Genç kalıp uzun yaş..
Gribe karşı beşi bir yerde!
Soğuk hava koşullarının giderek kendisini gösterdiği bu günlerde gribal enfeksiyonlardan korunmak için bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi gerekiyor. Sağlıklı beslenmenin önemine dikkat çeken uzmanlar, soğuk algınlığı ve grip gi..
Çiftler ilişkiye giremiyorsa...
2400 kadının katıldığı araştırmada katılımcıların büyük bir yüzdesi tüm cinsel sorunların kadının suçu ve sorumluluğu olduğu, kadının cinselliği başlatmasının yanlış olduğu, fantazilerin yasak olduğu, ilk cinsel ilişkinin acı vere..
Bulaşıcı hastalığın ilacı su ve sabun
“Solunum yolu enfeksiyonlarına, 100’den fazla virüs yol açar. Bu mikroorganizmalar burun ve boğazda iltihaba neden olur. Üst solunum yolu enfeksiyonu tedavi edilmediğinde orta kulak iltihabı, sinüs enfeksiyonları ve za..
D vitamini eksikliği
Amerika'daki Oregon State Üniversitesi'nde; 60 yaşını aşmış 4 bin 300 kişi incelemeye alındı. Çalışma sonucunda; D vitamini seviyesi düşük olan yaşlıların, yüzde 30 daha fazla ölüm riski olduğu belirlendi. Amerikalı uzmanlar; yeti..
İnternetten alınan lenslerde büyük tehlike
Sağlık Bakanlığı, internetten satılan numaralı lenslerde standartlara uygunluk, kaçak ürün ve steril olup olmama gibi konularda sıkıntı yaşanabileceği için internet üzerinden lens satışlarını yasakladı.Bu yasağı değerlendiren Göz ..
Astım hastaları için doğru ilaç dozu nedir
Amerika'nın Sesi (VOA)'nın haberine göre, astımı tamamen tedavi etmek mümkün olmasa da hastalığı kontrol altına almanın farklı yöntemleri var. Teksas Üniversitesi’nde yapılan yeni bir araştırmaysa astım tedavisini k..
Muhteşem ikili!
HABERTÜRKHer fırsatta yenilmesi gereken maydanoz ve limonu sofranızdan eksik etmeyin çünkü.Yemeklerde alınan gıdalardaki vitaminin enerji maddesine dönüştürülerek, enerjinin açığa çakması için gerekli vitaminler maydanoz ve limond..
Obezite, ömrünüzden 13 yılınızı yiyor
Zonguldak'ta Bülent Ecevit Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi Genel Cerrahi Ana Bilim Dalı öğretim üyesi Doç. Dr. Öge Taşçılar, araştırmalara göre obezitenin insan ömrünü 13 yıl kısalttığını, bu hastaların 60 yaşın üzeri..
Yargıtay'dan şok karar!
Yargıtay, kamu görevlilerinin yetkilerini kullanırken işledikleri kasttan ve kusurlardan dolayı doğan tazminat davalarında, kamu görevlilerinin aleyhine değil, ancak kamu idaresi aleyhine dava açılabileceğine karar verdi.Yozgat'ta..
Mide hastalıklarına karşı erken davranın
Erken dönemde teşhis ve tedavisi büyük önem taşıyan mide hastalıkları, dikkat edilmediği takdirde kansere ve daha pek çok ciddi hastalığa yol açabiliyor. Memorial Hizmet Hastanesi Gastroenteroloji Bölümü’nden Prof. Dr. Ömer ..
Sessiz katil' aramızda
Erzurum Halk Sağlık Merkezi tarafından kış aylarında soba zehirlenmelerine karşı uyarıda bulunuldu. Yapılan açıklamada; “Karbonmonoksit gazı; doğal gaz, gaz yağı, benzin, tüp gazı, kömür ve odun gibi yapısında “karbon&..
Bu sendrom 7 hastalığı birden tetikliyor
Şiddetli horlama, nefes durması ve gündüz aşırı uyku hali gibi belirtilerle ortaya çıkan ''uyku apnesi sendromu'' tedavi edilmediği takdirde kalp krizinden inmeye, diyabetten obeziteye 7 farklı hastalığı tetikliyor.Konuya ilişkin ..
Bu meyve gribin en büyük kalkanı!
Ordu Üniversitesi (ODÜ) Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Turan Karadeniz, ''Hem bağışıklığın güçlenmesi hem de gribal enfeksiyonun önlenmesi adına kiviyi bol bol tüketmemiz gerekiyor'' dedi.Karadeniz, gazetecilere yaptığı açıklam..
Tartıya çıkın ve düşünün!
Ege Üniversitesi (EÜ) Tıp Fakültesi Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Füsun Saygılı, “Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre 2008 yılında 400 milyon obez ve 1 milyar 600 binden fazla kilolu ..
Kist ameliyatlarında 'kısırlık' riski
Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yılmaz Şahin, gerekmediği halde yumurtalıklarındaki kistten dolayı ameliyat edilen kadınların, çocuk sahibi olamama tehlikesiyle ..
Çikolata kisti (endometriozis) kansere yol açar mı
Çikolata kistinin en sık görülen jinekolojik problemlerden biri olduğuna dikkat çeken Neolife Tıp Merkezi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Gonca Saraç; üreme çağındaki kadınların hastalığı olarak tanımlanan çikolata kist..
Bu site en iyi 1024*768 çözünürlükte görüntülenir. Copyright © 2002- 2011 KaradenizChat.ORG Tüm Hakları saklıdır. | Yasal uyarı
RSS Sitemap Yukarı Çık
sohbet