Üye Girişi
Üye Girişi Yap
Arama :
KaradenizChat.ORG > Sağlık > Sayfa : 25
Rota virüsü çocuklarda böbrek yetmezliğine neden olabilir
Özellikle 2-3 yaş altındaki bazı çocuklarda oldukça ağır seyredebiliyor ve vücuttaki kaybolan sıvı hızla yerine konmazsa böbrek yetmezliği gibi oldukça ciddi tablolara yol açabiliyor.Akut ishallerin en önde gelen nedeni olan rota ..
Ergenlikte ayaküstü beslenme obeziteye yol açıyor
Hamburger, sosis ve kola gibi daha birçok yüksek kalorili yiyecek ve içecekler büyüme çağındaki ergenlerde fazla kilo artışına neden oluyor. Memorial Hizmet Hastanesi Beslenme ve Diyet Bölümü’nden Dyt. Aysu Aydın, ergenlik ..
En çok canı 'o' alıyor
Avrupa Cerrahi Derneği Başkanı Prof. Dr. Cem Teri, Türkiye'de son yıllarda mide ve yemek borusu kanserinden çok kolon kanseri görüldüğünü belirterek, mümkün olduğu kadar yağlı gıdalardan kaçınılmasını ve Akdeniz tipi diyet yapılma..
Tek bir şişe bile yetiyor
İsveç’te yapılan bir araştırmaya göre, günde bir şişe içilen meşrubat dahi erkeklerde prostat kanserinin agresif bir türüne yakalanma tehlikesini artırıyor. Kamuoyuna açıklanan araştırma sonuçları, branş dergisi “Ameri..
İlaç kullananlara uyarı
Doktorlar bazı ilaçların greyfurtla birlikte alınması konusundaki tehlikelerin bilinmediğine dikkat çektiGreyfurt ilaçların karaciğerde ve bağırsaklarda çözülme işlemini durdurarak aşırı doza yol açabiliyor.Greyfurtla ilaçların si..
Dikkat grip öldürebilir
Uzmanlar, üst sonulum yolu hastalıklarına dikkat edilmemesi durumunda risk grubu hastalarda ölümlere yol açabileceğini söyledi.Bir üst solunum yolu hastalığı olan grip konusunda uzmanlar uyarıda bulundu. Özellikle sonbahar ve kış ..
Yanlış iğne sonu oldu
Ümraniye’de sezaryenle beşinci çocuğunu dünyaya getiren bir kadın, doğumdan iki gün sonra tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Hasta yakınları, doktorların yanlış iğne yaparak hastanın ölümüne sebebiyet verdiğini iddi..
Sigara içmek beyni çürütüyor
Sigara tüketiminin, beyni çürüterek bellek, öğrenme ve muhakeme yetilerine büyük zarar verdiği ortaya çıkarıldı."Age and Ageing" dergisinde yayımlanan çalışmaya 50 yaş üstü 8800 kişi katıldı. Londradaki Kings Collegeda 2..
Kalp sağlığınız için ağzınıza dikkat edin
Dişlerimiz, yemek yemememize,konuşmamıza ve güzel görünmemize yardımcı olabilirler. Fakat ihmal edildiklerinde,bu yararlarından çok daha önemli zararları oluşabilir.Dişler de vücudun diğer organları gibi hastalanırlar;yani çürürle..
Kadınların da sorunu.
Daha çok erkeklerin yaşadığı bir sağlık sorunu olarak bilinen uyku apnesi sendromunun, kadınlarda fark edilemediği için birçok ev ve iş kazasına sebep olduğu bildirildi.Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları..
Dünya bu hastalığı resmen tanıdı
Genel dahiliye polikliniklerine yorgunluk nedeniyle başvuran hasta oranı yaklaşık % 20 – 25. Buna rağmen, Hastalık Kontrol Merkezi’nin tanımladığı Adrenal Yorgunluğu sendromu sık görülmüyor. Görülme sıklığı kadınlarda ..
Antidepresan kullananlar dikkat
HT PAZAR / Aysun Öz KAŞİ İstanbullu bir genç kadın, “Bir antidepresanım var; o kadar çok seviyorum ki yanaklarından öpmek istiyorum onu. Kardeşimle eşit benim için” diyor. Yakınlarını kaybetme korkusu yüzünden doktor k..
Herkes lahana gibi olsun
Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Opr. Dr. Cevdet İzmirli, burundan alınan nefesin yüzde 80, ağızdan alınan nefesin ise sadece yüzde 40'nın kana karıştığını söyledi. Cevdet İzmirli, "Vücuda ne kadar çok oksijen girerse, h..
Büyük sır
Dünyada sadece Samsun'da yetişen ve 60 kök kaldığı belirtilen endemik bitki Aristolochia Samsunensis'in korunması amacıyla yetiştiği yerlerin sır gibi saklandığı bildirildi.Alınan bilgiye göre, İngiliz bilim insanlarınca 1962 yılı..
CILT GÜZELLIĞI IÇIN SOĞANDAN ŞAŞMAYIN
Soğanın birçok faydası olduğu biliniyor. Ama kimi leri asla yemez. Sevmeyenlere kötü bir haber: Soğan cildi güzelleştiriyor.Sarımsağın en yakın akrabası olan soğan şifası açısından da sarımsağa denktir. Birçok sebze pişirildiği za..
Gereksiz antibiyotik zarar veriyor
Türk Klinik ve Mikrobiyoloji ve Enfeksiyon Hastalıkları Derneği (KLİMİK) Antibiyotik Çalışma Grubu Üyesi Prof. Dr. Oral Öncül, kullanımından herhangi bir zarar gelmeyeceği düşünülen antibiyotiklerin, bilinçsiz alımının sağlık soru..
En önemli sorunun nedeni bu olabilir
Aile Sağlığı Araştırma Derneği Başkanı Prof. Dr. Halim Hattat, pek çok hastalığın sertleşme sorununa yol açtığının bilinmediğine dikkati çekiyor. 2002 kuruluşundan bu yana 196.000 kişinin danışmanlık için aradığı, bunlardan bu 10 ..
Kilo almak istiyorum
Genel olarak kilo vermek isteyenler daha fazladır ama kilo almak istiyorum diyenlerde sanıldığından çoktur. Bunun için değişik yöntemler mevcut.Kilo almak, en az kilo vermek kadar çaba ister ve gerektirdiği maliyet elbette daha fa..
Bayramda etin tadını çıkarın!
Kurban Bayramı’nda kurduğunuz sofraların ziyafete dönüşmesini istiyorsanız kestiğiniz kurbanın etini pişirirken ve saklarken çok dikkat etmeniz gerekiyor.Kurban Bayramı’nda etin tadını çıkarmak için yapılması gerekenle..
Kurban eti, kavurma yerine haşlanıp tüketilmeli
Kurban etinin kızartma veya kavurma yerine haşlama, fırın veya ızgara yöntemiyle pişirilmesinin daha sağlıklı olacağı uyarısı yapıldı. Gazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı ve Beslenme ve Diyetetik Bölümü Başkanı Pro..
Bu site en iyi 1024*768 çözünürlükte görüntülenir. Copyright © 2002- 2011 KaradenizChat.ORG Tüm Hakları saklıdır. | Yasal uyarı
RSS Sitemap Yukarı Çık
sohbet