Üye Girişi
Üye Girişi Yap
Arama :
KaradenizChat.ORG > Sağlık > Sayfa : 26
Bayramda beslenmeye dikkat!
Uzmanlar Kurban Bayramı'nda et ve şeker tüketimine dikkat edilmesi gerektiğini bildirdi.Denizli Devlet Hastanesi Diyetisyeni Erol Aktay, Kurban Bayramı'nda et ve şeker tüketiminde dikkatli olunması gerektiğini söyledi. Kurban Bayr..
40 yaş üstü bayramda ne yiyecek?
Dahiliye Uzmanı Uz. Dr. Aylin Tuhta, Kurban Bayramı'nda aşırı et tüketiminin 40 yaş üstü yetişkinler, yaşlılar ve kalp damar hastalığı olanlar için çok ciddi riskleri de beraberinde getirdiğini ifade ederek, "Diyabet, hiperta..
İşte vücudun ağrı haritası
Akut ağrı pek çok hastalığın en erken belirtisi olduğu için ağrı çeken çok sayıda kişi zaman geçirmeden doktora başvuruyor. Bu sayede ağrının uyarıcı ve dikkate alınması gereken yönünden yararlanılmış oluyor. Dünya Ağrı Enstitüsü ..
Dünyada her yıl 1 milyon kişi bu yüzden öldü!
Duygudurum Vakfı (DUVAK) Kurucu Başkanı Prof. Dr. Ayşegül Yıldız, her yıl dünyada 900 ila 1 milyon ölümün intihar nedeniyle gerçekleştiğini belirtti.DUVAK tarafından organize edilen ve TÜBİTAK tarafından desteklenen ''Bipolar Bozu..
Türk bilim insanlarından müthiş buluş
İnönü Üniversitesi'nde yapılan bir araştırmada, dut çekirdeğinden elde edilen yağın, omega 6 asidi ve antioksidan özellikli E vitaminleri açısından zengin olduğu belirlendi.Darende Meslek Yüksekokulu Gıda Teknolojisi Bölümü Öğreti..
Çölyak hastalığında büyük gelişme!
Finlandiya Tampere Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Markku Maki, çölyak hastalığında en etkin tedavinin diyet olduğunu ancak bir kaç yıl sonra diyete yardımcı olacak ilaç tedavisinde önemli gelişmeler yaşanacağın..
Bakanlık ruhsatları iptal etti
Türkiyenin en büyük hastanelerinden Cerrahpaşa Tıp Fakültesi, kalp ve karaciğer nakillerini durdurdu. Tam Gün Yasasıyla birlikte hocalar ayrılınca, Sağlık Bakanlığı, üniversitenin kalp ve karaciğer nakil ruhsatlarını iptal etti.Sa..
Kavurma pişirmenin incelikleri.
Uzman Diyetisyen Işın Sayın, vatandaşları Kurban Bayramı’nda et tüketimi konusunda uyardı. Diyetisyen Sayın, kurban etini kavurma yapanlara tavsiyelerde bulunarak, “Eti kavurup kızartmadan, içine kuyruk yağı ilave etme..
Kadınlar artık daha bilinçli
Son yıllarda düzenlenen etkinlik, kampanya ve programlar nedeniyle meme kanserine karşı bilinçlenmede artış sağlandı.Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Radyasyon Onkolojisi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Eray Karahacıoğlu, Meme Kans..
Telefon şirketine dava açtı
İtalyada günde birkaç saat cep telefonuyla konuşan ve beyninde tümör oluşan Innocenzo Marcolini isminde bir adam cep telefonu şirketine tazminat davası açtı.Mahkeme 12 yıl boyunca günde 5-6 saat cep telefonuyla konuşan ve şimdi 60..
Bu gözlem 21 kişide yapıldı
Beyin taraması yoluyla yapılan gözlemler kahvaltı yapmayanların gün içinde daha yağlı ve daha yüksek kalorili gıdalara yöneldiğini ortaya koyuyor.21 kişi üzerinde yapılan gözlemler yapan uzmanlar, öğün atlamanın beyinde daha kalor..
T.C. No su olmadığı için öldü
Bursa’da, diş ağrıdığı için hastaneye giden 16 yaşındaki Melike Sakin’in kimliğinde T.C. kimlik numarası olmadığı için Bursa Ağız ve Diş Hastanesi’nde tedavi edilmediği iddia edildi. Diş hastanesinin hemen y..
Başhekimlik tarihe karışıyor hastanelere CEO atanacak
60’tan fazla ilde idareciler belli oldu. Yeni düzenlemeyle, daha kaliteli hizmet sunulması ve hastaneler arasında rekabetin artırılması hedefleniyor. Devlet hastanelerinin yönetim yapısında önemli bir değişikliğe gidiliyor...
Sağlık Bakanlığı Ordu Üniversitesinde dev hastane kuracak
Hastanenin 80 dönümlük bir arazi üzerine kurulacağını belirten Rektör Yarılgaç, inşaatın önümüzdeki sene başlamasının ve 3 ile 3 buçuk sene içerisinde de bitirilmesinin düşünüldüğünü açıkladı. Rektör Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, Sa..
İstanbulda 2 milyar dolarlık dev proje
Avrupa yakasında Başakşehir ilçesindeki Resneli Çiftliği'nde inşa edilecek Bio İstanbul, üçüncü basamak sağlık hizmeti veren ve bölgenin lideri olacak çocuk hastanesi ile Türkiye'nin ve bölgenin ilk biomedikal bilim parkı..
TDB Başkanı Yücel Ağız ve diş sağlığı sorunları çığ gibi büyüyor
Türk Diş Hekimleri Birliği (TDB) Başkanı Prof. Dr. Taner Yücel, ağız-diş sağlığı sorunlarının çığ gibi büyüdüğünü söyledi. Taner, "Çözüm için planlı programlı hareket edilmesi gerekir ama ne yazık ki, ülkemizin önüne koymuş ..
Bayramda çocukla rahat seyahat için ipuçları
Anne-babalara bazı önerilerde bulunan Anadolu Sağlık Merkezi Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Dr. Elif Hakko, “bayram tatilinizin tadı kaçmasın” diyor.   Dört günlük Kurban Bayramı tatiline Arefe günü ve 29 Ekim de..
Kurban Etini Tüketirken Bunlara Dikkat!
Kurban Bayramı'nda kırmızı et tüketmek kaçınılmaz olacak. Peki sağlıklı beslenmek için nelere dikkat etmeli?Kurban bayramına özel en büyük değişiklik, kırmızı et tüketiminin maksimum düzeylere ulaşması olur. Kurban etini tüketirke..
Ekmek değişiyor
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Türk Gıda Kodeksi Buğday Unu Tebliği taslağını hazırlayarak ilgili kamu, kurum ve kuruluşları ile üniversitelerin görüşüne açtı.Taslağa göre, ekmeklik buğday unlarında Tip 550, 650 ve 850 tanım..
Beyaz saça dikkat
200 kişi üzerinde yapılan araştırmaya göre, saçında beyaz olanların olmayanlara göre kalp hastalıklarına yakalanma riski daha yüksek.Kardiyolog Dr. Sinan Altan Kocaman, 200 kişi üzerinde yaptığı araştırmada, saçında beyaz olanları..
Bu site en iyi 1024*768 çözünürlükte görüntülenir. Copyright © 2002- 2011 KaradenizChat.ORG Tüm Hakları saklıdır. | Yasal uyarı
RSS Sitemap Yukarı Çık
sohbet