Üye Girişi
Üye Girişi Yap
Arama :
KaradenizChat.ORG > Sağlık > Sayfa : 27
Şampuan erkekliği bozuyor mu
Şampuan şişelerinde kullanılan Flatal, erkeklik fonksiyonlarını bozuyor.Prof. Dr. Murat Türkoğlu, sert plastikleri yumuşatmak amacıyla kullanılan ftalatın erkeklik fonksiyonlarını bozduğunu belirtti. Şampuan şişelerinin de ftalat ..
Panik atak nasıl tedavi ediliyor
Kadıköy Şifa Ataşehir Hastanesi Uzman Klinik Psikoloğu Merve Büyükkucak, kadınlarda erkeklere göre daha fazla görülen panik atağın tedavi edilmemesi durumunda kendiliğinden geçme ihtimalinin neredeyse yok denecek kadar az olduğunu..
TDB Başkanı Yücel Ağız ve diş sağlığı sorunları çığ gibi büyüyor
Türk Diş Hekimleri Birliği (TDB) Başkanı Prof. Dr. Taner Yücel, ağız-diş sağlığı sorunlarının çığ gibi büyüdüğünü söyledi. Taner, "Çözüm için planlı programlı hareket edilmesi gerekir ama ne yazık ki, ülkemizin önüne koymuş o..
Mevsim değişirken hastalıklara dikkat
Medipol Hastanesi İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Hale Handan Sarıkaya mevsim değişikliklerinde nelere dikkat etmemiz ve nasıl beslenmemiz gerektiğini anlattı…Bahar nezlesi aşısında yeni yöntemİnsan vücudunu ve sağlığını etkiley..
Öğle yemeği için ideal üçlü
Uzman Dr. Elif Güveloğlu kanserle mücadelede ideal menünün nasıl olması gerektiğini anlattı...Kuru fasulye, bulgur pilavı ve lahana turşusu, birer kanser savaşçısı olarak değerlendiriliyor. Bulgur, mide ve bağırsak kanserlerine ka..
Kanserden koruyan altın formüller
Beslenme şeklimiz kanserle mücadelede etkin bir rol oynuyor. Bazı sebze, meyve ve baharatların vücuttaki doğal kanser savaşçılarının etkinliğini artırdığına dikkat çeken Uzman Dr. Elif Güveloğlu, çocuklarını kanserden korumak iste..
Kanser hastaları da çocuk sahibi olabilir!
GAZETE HABERTÜRK / CEYDA ERENOĞLUAmerikan Hastanesi Kadın Hastalıkları Doğum Bölüm Başkanı Prof. Dr. Bülent Urman “Şu an 3 kadından 1’ini doğurtabiliyoruz” diyor. Urman’a göre tüp bebekteki çıkış devam etti..
Erkekler için cinsel sağlık testi
Genç erkeklerde en sık görülen cinsel sorunların başında erken boşalma geliyor.İlerleyen yaşla birlikte sertleşme sorununa eşlik eden erken boşalma problemleri de sık görülüyor. Erken boşalma hem hastaların hem de partnerlerin cin..
Kadınlar için cinsel sağlık testi
Cinsel iletişim olmadığında, partnerler birbirlerinin istek ve arzularını anlayamıyor. Bu da uzun vadede isteksizlik yaratıyor.Kadınlarda cinsel isteğin gelişiminde fiziksel faktörlerin yanında duygusal ve psikolojik faktörler de ..
Kalp krizi riskinizi test edin!
Türkiye’de yılda 200 bin kişi, kalp krizi nedeniyle yaşamını yitiriyor. Yalnızca ileri yaş hastalığı olmaktan çıkan kalp sorunları, genç yaşlarda da hızla artıyor.Trafik kazalarını 30’a katlayan kalp krizinin en temel ..
D vitamini bilmecesi sürüyor
Yeni Zelandalı bir grup bilim insanı, D vitamininin soğuk algınlığını durdurduğuna dair yeterli kanıt bulunmadığını açıkladı.Amerikan Sağlık Birliği Dergisi'nde yayımlanan bir araştırmada, bilim insanları 18 ay boyunca soğuk algın..
Bu hatayı sakın yapmayın!
İzmir’de bel ağrısı çeken ve komşu tavsiyesiyle “belini çektiren’’ yaşlı kadın, 2 yıldır ayağa kalkmaya çalışıyor. Özel bir hastanede fizik tedavi gören Şükriye Siper (84), belindeki ağrılarını gidermek içi..
Erdoğan dan iddialı sözler
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Şu anda sıkıysa benim vatandaşım bir hastaneye gitsin, ister özel ister devlet. Kapıdan geri çevrilsin.. Çeviremezler" iddiasında bulundu.Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Bağcılarda..
Yediklerinize dikkat edin
Namık Kemal Üniversitesi (NKÜ) Sağlık Yüksekokulu Öğretim Üyesi Toksikolog Yrd. Doç. Dr. Ayşe Handan Dökmeci, Marmarada deniz canlılarında yaptıkları araştırmalarda, "Arsenik" oranlarının normal değerlerinden yüksek çıkt..
Nisanur un ailesi isyan etti
İstanbul’da akciğerine yemek yapışan 9 aylık çocuğunu hastaneye götüren bir aile, acil servisin önünde 7 saat bekletildi.Fatih’te annesi Funda Yıldırım tarafından yemek yedirilen 9 aylık Nisa Nur Yıldırım’ın önce..
Zayıflama ilaçlarına ceza
Reklam Kurulu, zayıflama ve sigarayı bıraktırma ürünlerine yanıltıcı ve aldatıcı reklam nedeniyle binlerce liralık ceza verdi.Sağlık Bakanlığının yakın takibe aldığı zayıflama ilaçları, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Reklam Kurulunun..
Asitli ve gazlı içecekler çocukların süt dişlerini eritiyor
Uzmanlar, asitli ve gazlı içeceklerin; çocukların süt dişlerinin sert kısmını erittiğini, şekerli, şuruplu, tatlı ve glukoz içerikli yiyeceklerin ise çürüttüğüne dikkati çekiyor. Manavgat Sağlık Derneği (MASADER) Başkanı Diş Hek..
Anne sütü bebeklerde kabızlığı önlüyor
Hiç bir mamanın anne sütünün yerini tutamayacağını belirten Kuru, anne sütü alan bebeklerde kabızlık sıkıntısının daha az olduğunu ifade etti. Bebeklerin ileri de hastalıklara karşı bağışıklık sisteminin güçlü olması için Dünya..
Çikolata kisti (endometriozis) kansere yol açar mı
Çikolata kistinin en sık görülen jinekolojik problemlerden biri olduğuna dikkat çeken Neolife Tıp Merkezi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Gonca Saraç; üreme çağındaki kadınların hastalığı olarak tanımlanan çikolata kis..
TDB Başkanı Yücel Ağız ve diş sağlığı sorunları çığ gibi büyüyor
Türk Diş Hekimleri Birliği (TDB) Başkanı Prof. Dr. Taner Yücel, ağız-diş sağlığı sorunlarının çığ gibi büyüdüğünü söyledi. Taner, "Çözüm için planlı programlı hareket edilmesi gerekir ama ne yazık ki, ülkemizin önüne koymuş ..
Bu site en iyi 1024*768 çözünürlükte görüntülenir. Copyright © 2002- 2011 KaradenizChat.ORG Tüm Hakları saklıdır. | Yasal uyarı
RSS Sitemap Yukarı Çık
sohbet