Üye Girişi
Üye Girişi Yap
Arama :
KaradenizChat.ORG > Sağlık > Sayfa : 29
Okulla birlikte hastalıklar da başlıyor
Ev kadar temiz ve mikroplardan arınmış olmayan okul ortamı, çocukları virüs ve bakterilerle karşı karşıya bırakıyor. SGK'dan devrim gibi maaş kararı Ailelerin özellikle solunum yolu rahatsızlıklarına karşı dikkatli olması ger..
Dişlerine bak hastalığını anla
İnsan vücudu bir bütün olduğu için bu bütünün herhangi bir yerinde meydana gelen aksaklık diğer bölgeleri de etkiliyor. Tanfer Klinik’ten Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Uzmanı Dr. Nihat Tanfer, ağzımızın çok sayıda hastalığa ai..
Soğan kabuğu selülite birebir
Cildim çok kuru. Güneş bu kurumanın iyice artmasına yol açtı. Çeşitli bakım ürünleri kullanıyorum ama hiç birinden tam yarar sağlayamıyorum. Cildime nasıl nem katarım? Mine Y. / AntalyaHaftada 2 kez, 2 çorba kaşığı buğday çimi ile..
Uykudayken bu belirtiler varsa dikkat
Bayındır Hastanesi İstanbul Göğüs Hastalıkları Uzmanı ve Uyku Bozuklukları Merkezi Direktörü Prof. Dr. Firuz Çelikoğlu tarafından hazırlanan bu test, uyku kalitenizin bozulmasından doğabilecek problemlerin farkında olmanızı sağlay..
Tiroidinizi test edin
Tiroid 20 gr. ağırlığında küçük bir organ olmasına rağmen, metabolizmanın ana denetçisi olarak görülüyor. Bu yüzden çalışma hızıyla vücudun her noktasını etkilediği belirtiliyor. Yetersiz çalışması çok az tiroid hormonu üretip hip..
Doğum kontrolde devrim
Bilim insanları, fareler üzerinde yaptıkları deneylerde, erkekler için yan etkisi olmayan bir doğum kontrol hapının yakında üretilebileceğini gösteren sonuçlar elde edildiğini açıkladı.Baylor Tıp Fakültesi ve Dana-Farber Kanser En..
Sağlık Bakanlığı bunu da yasakladı
Bilinçli kullanılmadığında dişlere zarar verebilen diş beyazlatıcılardan, binde birin üzerinde hidrojen peroksit içerenler özel kullanım amaçlı olacak ve piyasada satılamayacak.Sağlık bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu B..
Evlilik yıldönümünde kızlık zarını hediye eden kadın var
Jinekolog terapist Opr. Dr. Gökçen Erdoğan, Türkiye'deki cinselliği ve yeni trendleri anlattı. KUTLU ESENDEMİR - HT GAZETETürkiye’de cinsellik adeta onlarca yıldır süren bir kriz. Genelde erkek perspektifinden bakılan ve söm..
İki hastalık birbirini etkiliyor mu
CEYDA ERENOĞLU - GAZETE HABERTURKTıp dünyasında yapılan son araştırmalar, daha önce ilişkisi ortaya konmamış yeni veriler içeriyor. Bunlardan bir tanesi de Alzheimer Hastalığı (AH) ve glokom (göz tansiyonu) arasında çok yakın bir ..
Ağrıları hafife almayın
Mükemmel birer filtre olan böbrekler her gün 200 litre kanı süzerek toksik maddeleri vücuttan uzaklaştırıyor. Ancak bu çalışkan organlar zamanla yorulup fonksiyonlarını kaybedebiliyor. Günümüzde sayıları hızla artan böbrek yetmezl..
Ramazan ayıyla birlikte sigarayı bırakmaya çalışanların, bayramda, ''bir tane, bir şey olmaz'' diyerek ikram edilen sigaraları geri çevirmeleri istendi.Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr..
Bu hastalıklar kriz yaratır
Prof. Dr. Muhlise Alvur, kalbin yüz bin kilometre uzunluğundaki damar ağı ile her gün 15-20 ton kan pompalayarak, bir ömür boyu hiç durmadan ve dinlenmeden çalıştığına dikkat çekerek, "Sağlıklı yaşadığını belirten göstergeler..
Lösemi hastalarına müjde
Denizli Devlet Hastanesi Çocuk Hematoloji Uzmanı Dr. Mehmet Akın, akut lösemi (kan kanseri) hastalığının tedavisinin mümkün olduğunu, ihmal edilmesi halinde kısa sürede ölüme yol açtığı uyarısında bulundu.Dr. Mehmet Akın, hastalığ..
Rahim ağzı kanserinde doğru bilinen yanlışlar
Hastalığa neden olan HPV virüsünden korunmak için önlemler almak ve düzenli sağlık kontrolleri, erken dönemde saptanabilen hastalığın tedavi şansını artırıyor. Memorial Antalya Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü&rsquo..
Sünnetten önce bunlara dikkat edin
Sünnet uygulaması çocukların çok büyük bölümüne yapılsa da, sağlık sorunlarının görülebileceği bazı durumlar dikkatli olmayı gerektiriyor. Bu durumda, kararın hastanın tüm yönleriyle değerlendirilmesinden sonra alınması öneriliyo..
Her yıl 2 milyon çocuk ishalden ölüyor
Doruk Sağlık Grubu Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Sözer Sarıoğlu, çocuklarda yaz aylarında ortaya çıkan ishal ve besin zehirlenmeleri konusunda anne babaların dikkatli olması gerektiğini söyledi. Sarıoğlu, ishali anne sütü ..
Masa başında çalışanlar risk altında
Uzmanlar, masa başında ve klimalı ortamlarda çalışanların boyun fıtığı olabileceği uyarısında bulunuyor. Doruk Sağlık Grubu Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Semiha Büyükpoyraz, özellikle masa başında ve klimalı ortamda çalı..
Ramazanda dişlerinize iyi bakın
Ramazanda 16 saat boyunca aç kalınması, ağızda bakteri oluşumu yapıyor. İşte bakterilerden kurtulmanın yolu! Ramazan ayında tutulan oruçla yaklaşık 16 saat boyunca aç kalınması nedeniyle bakteriler için ağızda rahat ortam oluştuğu..
İşte mutlu olmanın yolları!
ABD’de bulunan Michigan Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmaya göre gecede 7 saat veya daha fazla uyuyanlar mutlu olmaya daha yatkın.Araştırmayı yürüten psikoloji profesörü Norbert Schwarz, “6 saat veya daha az..
Islatırsa kızmayın!
Çocuk ve Ergen Psikiyatristi Işılay Altıntaş, çocuklarda sık görülen ve altını ıslatma diye tabir edilen Enüresis hastalığını anlattı. Altıntaş, Türkiye'de ilkokul dönemindeki her 100 çocuktan 11-25'inin idrar kaçırma problemi yaş..
Bu site en iyi 1024*768 çözünürlükte görüntülenir. Copyright © 2002- 2011 KaradenizChat.ORG Tüm Hakları saklıdır. | Yasal uyarı
RSS Sitemap Yukarı Çık
sohbet