Üye Girişi
Üye Girişi Yap
Arama :
KaradenizChat.ORG > Sağlık > Sayfa : 3
Vajinal estetiğe yoğun talep
Modern tıbbın ilerlemesi  ile artık günümüzde vajina gençleştirme ve dış  görünümünü düzeltme amaçlı genital estetik operasyonları sayesinde genital yapılar istenilen görüntü ve yapısına kavuşturuluyor.  S..
Meslek hastalığı: Varis
Doç. Dr. Cenk Eray Yıldız: Hastalık günümüz teknolojisi ile konforlu bir şekilde tedavi ediliyor.Doç. Dr. Cenk Eray Yıldız, varis tedavisinin günümüz koşullarında eskiye göre daha rahat bir şekilde uygulandığını söyleyer..
Veganlar dikkat!
Diyetisyen Duygu Deniz, hayvansal gıdaları tümüyle kullanmayı reddeden veganların daha fazla hafıza güçlüğü yaşadığını söyledi. Hafızayı güçlendirmek için B12 içerikli gıdaların önemli olduğuna d..
Seksin de fazlası zararlı
Uzmanlar, fazla seksin sistit gibi rahatsızlıklara yol açabileceğine dikkat çekti.Doktorlar tarafından balayı sistiti olarak adlandırılan rahatsızlık çok sık cinsel ilişki sonucu görülebiliyor. İdrar yolu enfeksiyon..
Ekmeksiz diyet göbek yapar
Uzman Diyetisyen Pınar Kural Enç, yapılan yanlışları ve düz bir karına sahip olmak isteyenlere gıdaları anlatıyor...Birçok hastalığı beraberinde getiren karın yağlarından kurtulmak hiçte zor değil.ÖĞÜN ATLAMAK: Zayıf kal..
Kadınları zor durumda bırakıyor
Cinsel fonksiyon bozuklukları, kısırlık, adet düzensizliği gibi sorunlar, kadınların yaşam kalitesini önemli ölçüde düşürüyor.Kadın hastalıklarını erken teşhis ve düzenli jinekoloji muayene ile kontrol altına almanın mümkün o..
Zayıflayan Kaslarin çözümü
SORUN: Zayıflayan KaslarÇÖZÜM: Bilinen bazı beslenme bilgisi hataları nedeni ile vücudunuzdan sürekli olarak kas kaybı yaşayabilirsiniz. Kas kayıplarının yaşanmaması için gerekli olan en temel iki besin öğesi protein ve ..
KabızlıkĞIN ÇÖZÜMÜ
SORUN: KabızlıkÇÖZÜM: Düzensiz yemek saatleri, hızlı tüketilen besinlerin beslenme programlarında sıkça yer alması, düşük lifli besinler, yeteri kadar su içmeme ve hareketsizlik direk olarak barsak hareketlerinizin tembe..
Baş Ağrısı
SORUN: Baş AğrısıÇÖZÜM: Baş ağrısı belirtilerinin temel sebeplerinden birisi düzensiz yemek saatleri ve yanlış besin seçimidir. Özellikle mutluluk hormonu olarak adlandırılan seratoninin vücutta salgılanması için doğru b..
Damar Tıkanıklığınin çözümü
SORUN: Damar TıkanıklığıÇÖZÜM: Damar tıkanıklığının temelinde genetik faktörler kadar bireylerin besin seçimleri de etkendir. Özellikle Akdeniz tipi beslenme olarak adlandırdığımız daha çok sebzenin tercih edildiği, etin..
Mide Ekşimesinin çözümü
SORUN: Mide EkşimesiÇÖZÜM: Mide ekşimesinin temel sebebi düzensiz yemek saatleri ve su içilmemesidir. Aynı zamanda asit içeriği yüksek olan içeceklerin tercih edilmesi, kızartma ve kavurma ile hazırlanmış yemeklerin tüke..
Depresyonun çözümü
SORUN: DepresyonÇÖZÜM: Yoğun ve hızlı yaşamın getirdiği başlıca hastalıklardan biride depresyondur. Bireylerin tüm hormonal sistemlerini etkilemesi nedeni ile tüm vücut fonksiyonlarında bozulmalara neden olan depresyonun..
Kolesterolün çözümü
SORUN: Kolesterol ÇÖZÜM: Kolesterol yüksekliği her yaşta yaşanabilecek bir sıkıntıdır. Bu sebeple tüm bireylerin beslenmesine dikkat etmesi gereklidir. Özellikle kolesterolün yükselmesine neden olabilen katı yağlar,..
Yüksek Tansiyonun çözümü
ÇÖZÜM: Yüksek tansiyonun temel nedeni kan basıncının seviyesinin yükselmesidir. Özellikle potasyum içeriği yüksek olan gün kurusu, kuru incir, patates, , domates, muz gibi besinlerin yeterli miktarlarda tüketilmesi gereklidir..
Bahar yorgunluğu
Psikolog Aycan Bulut, bahar yorgunluğunu yenmek için taze sebze ve meyve yenilmesi gerektiğine değindi. Bahar aylarının gelmesiyle birlikte birçok kişide halsizlik, yorgunluk, kaygı, asabiyet, dikkatsizlik ve uyku düzensizlik..
Akciğer kanserinde tedavi başarısı 3 kat artıyor
Dünyada ölüm nedenleri arasında ilk sırada yer alan akciğer kanserinde, yeni geliştirilen ve ruhsat alarak uygulanmaya başlanan molekül "Crizotinib", hem ALK mutasyonu bulunan hastalara umut oluyor hem de hasta..
Kanser aşısı ömrü 2 ay uzattı
Küba’dan geçtiğimiz günlerde gelen bir haber tüm dünyada heyecan yarattı. Kansere karşıKüba’da bilim adamları tarafından geliştirilen biraşı bu ülkede kullanılmaya başlandı. Antalya’da düzenlenen &..
Bu kan grubundaysanız dikkat!
Harvard Üniversitesi Halk Sağlığı Enstitüsü, takibi 25 yıl süren bir araştırma sonucunda, bazı kan gruplarına sahip insanlarda felç geçirme ihtimalinin daha yüksek olduğunu saptadı. Yaklaşık 60 bini kadın ve 30 bini erkek top..
Kısırlık arttı!
Kadın Hastalıkları ve Tüp Bebek Uzmanı açıkladı: Erkeklerin sperm sayısı az ve kalitesiz!Türk Kadınlar Birliği ve Eurofertil Tüp BebekMerkezleri’nin düzenlediği “Sağlık Bilinci, Annelik Sevinci” toplantısınd..
Bakanlıktan sağlıklı tabak önerisi
Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanlığı obezite ile mücadele çalışmaları kapsamında yeni bir adım attı.Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanı Prof. Dr. Seçil Özkan, özellikle hanımların düzenledikleri günlerde kek, tatlı ve hamur..
Bu site en iyi 1024*768 çözünürlükte görüntülenir. Copyright © 2002- 2011 KaradenizChat.ORG Tüm Hakları saklıdır. | Yasal uyarı
RSS Sitemap Yukarı Çık
sohbet