Üye Girişi
Üye Girişi Yap
Arama :
KaradenizChat.ORG > Sağlık > Sayfa : 30
İşte ülserin ilacı!
İngiltere'de Mancester Üniversitesi'nde görevli bilim insanları, patates suyunun mide ülserini iyileştirdiğini iddia etti. Üniversitedeki görevli bilim insanları, yaptıkları araştırmalarda patatesin suyunun içinde bulunan antibakt..
Vitaminsiz kalmayın!
Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Emel Köseoğlu, son yıllarda yapılan araştırmalarda vitamin B12 ve folik asit eksikliğinin homosistein denilen maddenin vücutta fazlalaşmasına yol a..
Rahim ağzı kanserinde erken tanı önemli!
Hastalığa yol açan virüs olan HPV'nin önlenmesi durumunda kanserin ortadan kalkma olasılığı bulunuyor. Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Gazi Yıldırım, dünyada her yıl 274 bin kadının, rahim ağzı kan..
İftarı 'soğuk' yapmayın!
Uzmanlar, uzun saatler oruç tutulmasının ardından iftarda soğuk gıda ve içeceklerden uzak durulması konusunda vatandaşları uyardı. Uzmanlar, uzun saatler oruç tutulmasının ardından iftarın soğuk su ve yiyeceklerle açılmasının, mid..
Uzmanından ramazan uyarıları!
Ramazan ayı boyunca yanlış beslenme nedeniyle oruç tutanların birçok sağlık sorunuyla karşı karşıya kalabileceği bildirildi. İftar yemeğine başlamadan hemen bir sigara içen tiryakileri uyaran uzmanlar, aç karnına içilen sigaranın ..
Aşk ve şehvet birbirini tetikliyor
Kanada, ABD ve İsviçre’deyapılan ortak bir araştırmaya göre, insan beyninde aşk ve cinsel arzular birbiriyle bağlantılı biçimde çalışıyor Araştırma, aşkı canlı tutmak için cinsel isteğin gerekli olduğunu ortaya koyuyor. 20&r..
Uzmanlardan Ramazan uyarısı
Uzmanlar, oruç tutacak olan vatandaşların sağlık kontrolünden geçmesi gerektiğini bildirdi. Dahiliye Uzmanı Dr. Sibel Göksel, "Oruç tutacak olan vatandaşlarımız sağlık kontrolünden mutlaka geçmelidir. Günümüzde hastalığını bi..
Sigara içenlere bir kötü haber daha!
Mesane kanserinin en önemli sorumlusunun sigara kullanımı olduğu belirtildi. Üroloji Uzmanı Opr. Dr. Ferhat Günaydın, kadınlara göre erkeklerde 3 kat daha fazla görülen mesane kanserinin en önemli sorumlusunun sigara kullanımı old..
İşte kadınların 10 hatası!
İşte hatasıyla sevabıyla ilişkilerimizin kimyasına dair evlilik ve ilişki terapistlerden önemli tavsiyeler.İnsan doğası gereği hata yapar ve mükemmel bir yaratık değildir. Diğer yandan kadın ve erkek de iki ayrı dünyaya sahiptir. ..
Dondurma sütten daha vitaminli!
Uzmanlar, dondurmanın süt sevmeyen çocuklar için iyi bir seçenek olduğunu söylüyor. Denizli Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı, Çocuk Hastalıkları ve Sağlığı Uzmanı Dr. İbrahim Ethem Çövüt, dondurmanın zengin içeriği nedeniyle a..
Kendinizi suyla tedavi edin!
Fizik tedavi ve rehabilitasyon uzmanı Prof. Dr. Zafer Hasçelik, suyla tedavinin tarih öncesi çağlardan beri uygulanan bir yöntem olduğunu belirterek, ''Bu nedenle suyu mutlaka hayatınıza sokun. Vücuda temas eden su, hücrelerde yen..
Sıcak havalara serin öneriler
Halsizlik, susuzluk, bayılma hissi, mide bulantısı... Sıcak havalar bazı rahatsızlıklara neden olabiliyor. Bu sorunları yaşamamanın yolu ise doğru beslenmeden geçiyor.Sıcak havanın metabolizma üzerindeki olumsuz etkilerini doğru b..
Kadınlarda Kanser belırtılerı
Kadınların büyük çoğunluğu ciddi hastalıkların belirtilerini görmezden gelir, önemsemez ve hastalık ilerlemeden doktora gitmezler. Bu şekilde de herhangi bir kansere yakalandıklarında da tedavi için genellikle çok geç kalmış oluyo..
Tansiyonunuzu doğal yolarla nasıl düşürürsünuz?
İster genç olsun isterse yaşlı, hipertansiyonu olan insanlar, kan basıncını kontrol etmek için çeşitli ilaçlara ihtiyaç duyuyor. Ancak yaşam tarzınızda yapacağınız bazı değişiklikler sayesinde ilaç almanıza gerek kalmadan tansiyon..
El ve Ayak Sağlığına Dikkat!
Mantar riskini kişisel temizliğimize dikkat ederek azaltabiliriz.Yaz aylarında nem, terleme ve ıslak zeminler mantar riskini artırıyor.Yazın nemle beraber gelen terleme, ayakların kabusu.Deri ve Zührevi Hastalıklar Uzmanı Dr. Lütf..
protein diyeti listesi 2012
Protein diyeti listesi ile güçsüz kalmadan sağlıklı bir şekilde diyet yapabilirsiniz. Protein diyeti et ürünlerini yiyerek dengeli bir şekilde kilo verebilirsiniz.  Protein diyeti listesinin güzel yanları olduğ..
3 Günde 3 Kilo Diyet listesi
İsminden de belli olduğu gibi 3 günde 3 kilo diyeti listesini sizlere sunuyoruz. 3 günde 3 kilo diyeti sadece 3 günlük diyet olduğu için 4 düncü güne taşımamalısınız, Bu diyet çok ağır bir diyet ve etkili bir sonuç alıyorsunuz. 3 ..
Havuzlarda hijyene dikkat
Bunaltıcı yaz sıcaklarının vazgeçilmez eğlencesi olan havuzlar, hijyen kurallarına dikkat edilmediğinde ciddi sağlık sorunlarını da beraberinde getiriyor.Mersin İl Halk Sağlığı Müdür Yardımcısı Uz. Dr. Tufan Nayir, hijyene uyulmad..
Havuç ve kakao yağı uyarısı
Tatilde, daha hızlı bronzlaşmak için doğal bitki özlerinden oluşuyor düşüncesiyle havuç ve kakao gibi güneş yağlarını kullananlarda, kalıcı cilt problemleri meydana gelebiliyor.Memorial Şişli Hastanesi Dermatoloji Bölümü uzmanları..
Sigarayı bıraktıran aşı yolda
Yeni geliştirilen aşı, farelerin beynine giden nikotini engelledi.ABDde yapılan bir araştırmaya göre, sigara tiryakileri nikotin aşısı sayesinde sigarayı bırakabilecek.Sonuçları Science Translational Medicine dergisinde yayımlanan..
Bu site en iyi 1024*768 çözünürlükte görüntülenir. Copyright © 2002- 2011 KaradenizChat.ORG Tüm Hakları saklıdır. | Yasal uyarı
RSS Sitemap Yukarı Çık
sohbet