Üye Girişi
Üye Girişi Yap
Arama :
KaradenizChat.ORG > Sağlık > Sayfa : 31
Hekimlerden  araştırın  tavsiyesi
Hekimler yaz sıcaklarında çok sık görülen halsizlik ve vücut kırgınlığına karşı uyarıyor. Halk Sağlığı ve İç Hastalıklar Uzmanı Dr. Mustafa Emin Dinççağ, yaz sıcaklarında sıkça karşılaşılan halsizlik ve kırgınlığın önemsenmesi ger..
Beyaz Kod Bildirim Formları hakkında duyuru
Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından Beyaz Kod Bildirim Formları hakkında duyuru yayımlanmıştır;   T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü   Sayı: B.10.0.SHG.0.21.00.00/ 918.99/1..
Güneşten kaçarken D vitamini de kaçmasın
Güneşin zararlı ışınlarının pek çok cilt rahatsızlığına neden olduğu bilimsel bir gerçek; ancak güneşten kaçmak da pek çok rahatsızlığa davetiye çıkarabiliyor. Memorial Şişli Hastanesi Endokrinoloji Bölümü’nden Uz. Dr. Kağa..
D vitamini için çok az güneş ışığı yeterli
Korunmasız güneşe maruz kalan kişilerin yüz ve ellerinde meydana gelen lekelenmelerin deri değişikliğine yol açabileceğini ifade eden Dermatoloji Uzmanı Dr. Makbule Dündar, uzun vadede bu tip lezyonların tehlikelerine dikkat çekt..
Uzmanlar her çocuğun mutlu olabilmesini ön koşullarından birisinin mutlu bir ailede yaşaması olduğunu söylüyor. Adana Dr. Ekrem Tok Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi'nde görevli Psikolog Gürdal Görhan, çocuklarla iletişim kurm..
Bitkilerin bilinmeyen yüzü
Koori Goto, Türkiye'de ilaç olarak kullanılan şifalı bitkileri araştırıyor. Gunma Üniversitesi'nde genel cerrahi uzmanı olarak görev yapan Koori Goto, AA muhabirine yaptığı açıklamada, dünyanın çeşitli bölgelerinde 15 yıldan bu ya..
Hastalanmadan ve ilaçsız yaşamın sırları
7 adımda hücrelenizden sağlık fışkırsın... Bedensel ve ruhsal hastalıkların asıl sebeplerinin öfke, kızgınlık, korku, kaygı ve suçluluk gibi duygular olduğu bilimsel bir gerçek. Stresi azaltmak, toksinlerden arınmak, iyi uyumak ve..
Yazın Şapka takın, karpuz yiyin
Yaz aylarının başlamasıyla birlikte güneşin önemi daha da artarken, vücuda yararı kadar zararı da olabilen güneşten korunma yöntemlerine dikkat etmek gerektiği belirtildi. Ultraviyole ışınları içeren güneş ışıklarından özellikle ç..
Bronzlaşma sevdası kansere davetiye çıkarıyor
Solaryumla ya da doğrudan güneşlenme ile bronzlaşmanın ileri dönemlerde ciddi sağlık sorunlarına neden olabileceği bildirildi. Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Tıp Fakültesi Deri ve Zührevi Hastalıklar Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. ..
Makyaj yapanlar dikkat!
Yüzünüzdeki yarayı makyajla kapamayın. Makyaj malzemeleri, bilinçsiz kullanıldığında önemli sorunlara yol açabiliyor. Uzmanlar, özellikle cilt yaralarının makyajla kapatılmamasını öneriyor.Makyajın iyi temizlenmemesinin de ciltte ..
Annenin uykusu bebeğin uykusu mu oluyor?
Dünyaya getirip yetiştirdiğiniz çocuklarınızın uyku saati ve davranışlarıyla, onlara hamileyken, sizin yaşadığınız uyku durumu arasında bir benzerlik olabilir mi. Geçirdiğim hamilelik dönemlerinde yaşadıklarımarasında sanıyorumort..
Kansere düşman kalbe dost
Kanseri önleme özelliği olan kayısının, yapılan deneyler sonucu kalbi koruyucu özelliği olduğu ve kalp krizi riskini de azalttığı belirlendi.İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi Dekanı Prof Dr. Ramazan Özdemir, AA muhabirine..
Hem göbeğinizi eritin, hem enerjik kalın
Prof. Dr. Canan Efendigil Karatay, yüksek glisemik indeksli gıdaların insan sağlığına zararlı olduğunu söylüyor. Peki nedir bu glisemik indeks ve düşük glisemik indeksli gıdaların faydaları nelerdir? İşte bu soruların yanıtları ve..
Melisa çayının faydaları
Doç. Dr. Ömer Coşkun, melisa çayının sinir, strese karşı rahatlama, vücudun, kasların gevşemesi ve uyku düzenini sağlayıcı etkiye sahip olduğunu söyledi.Hava sıcaklığının artması ile vatandaşların sinirlerine hakim olmada güçlük ç..
Bir mantar bile sizi organ yetmezliğine götürebilir
Ormanlarda yetişen yüzlerce tür mantarın içinde yenilebilir olanların yanı sıra zehirli türlere de oldukça sık rastlanıyor. Ancak zehirli mantarı diğerlerinden ayırt etmek neredeyse imkansız. Memorial Şişli Hastanesi Yoğun Bakım ..
Tatile gitmeden estetik dokunuşlarla güzelleşebilirsiniz
Fakat kısa sürede yaptırabileceğiniz estetik uygulamalarla tatile hazırlanmak mümkün.  Memorial Şişli Hastanesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Bölümü’nden Op. Dr. Kaya Yıldız, yaz tatili öncesi yapılabilecek..
Terleme kabusundan botox ile kurtulun
İnsan vücudunda 5 milyondan fazla ter bezi var. Ter bezlerinin yoğun olarak konuşlandığı bölgelerden biri de koltuk altı bölgesi. Normalde vücut metrekaresi başına dakikada 1 mililitre ter salgılanırken bazı kişilerde bu miktar, ..
Zihin açıcı çay ve macunlar dikkatli kullanılmalı
Diyetisyen Derya Zünbülcan, iha.com.tr'ye yaptığı açıklamada, bilinçsiz bitkisel ürün tüketiminin yarardan çok zarar verebileceğini söyledi. Sınava günler kala en çok sorulan sorulardan birisi 'Çocuğumun sınav stresini a..
Migren tarih oluyor
Ben faydasını gördüm ne yapabilsek kardır dediği o Japon icadı Tarihe geçeceğe benziyor.Ender Saraç, Kanal D Doktorum programına katılarak elektro manyetik radyasyonun zararlarından ve sağlığımıza olan zararlarından bahsetmişti. B..
Günde kaç litre içmeliyiz
KIRIKKALE Sağlık İl Müdürü Op. Dr. Mehmet Öncel, mevsim normallerinin üzerine çıkan aşırı sıcaklar nedeniyle günde en az 2 - 2,5 litre su içilmesi gerektiğini belirtirken, öğlen saatlerinde mecbur kalınmadıkça dışarı çıkılmamasını..
Bu site en iyi 1024*768 çözünürlükte görüntülenir. Copyright © 2002- 2011 KaradenizChat.ORG Tüm Hakları saklıdır. | Yasal uyarı
RSS Sitemap Yukarı Çık
sohbet