Üye Girişi
Üye Girişi Yap
Arama :
KaradenizChat.ORG > Sağlık > Sayfa : 32
Ahududu hangi hastalığa iyi geliyor
Yaz aylarının sevilen meyvelerinden ahududunun, içerdiği antosiyanin maddesi sayesinde kan şekerini düşürücü, bağışıklık sistemini kuvvetlendirici özelliği bulunduğu bildirildi.Uludağ Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merk..
Dondurma yerken dikkat
Gıda Mühendisleri Odası (GMO) Adana Şube Başkanı Doç. Dr. Işıl Var, bazı dondurmalarda belirlenen bakterilerin menenjite, zatürre ve hamilelerin düşük yapmasına neden olabildiğini belirterek, üretim ve saklama koşullarının çok sık..
Kalın bel çevresi şeker hastalığına davetiye çıkarıyor
Şişmanlıkla birlikte gelen risklerden biri de Tip 2 şeker hastalığı. Uzun yıllardır vücut kitle endeksine bakılarak hesaplanan Tip 2 şeker riskinde uzmanlar artık bu hesaplamaya bel çevresini de katmanın daha net sonuç verdiğini d..
Kanser hastasının duygularını anlamaya çalışmalı
Anadolu Sağlık Merkezi uzmanı Psikolog Dr. Aylin Sezer kanser hastaları için psikolojik desteğin önemini vurguluyor. İstanbul'daki merkezin uzmanlarından Psikolog Doktor Sezer'e göre, öldürücü ve korkutucu bir hastalık o..
Hipoglisemi yaşam kalitesini bozuyor
Medline Antalya Hastanesi'nden Uzman Dr. Halil Duran, dengeli beslenmenin hipoglisemiyi önlediğini söyleyerek, “Çok sık acıkıyor ve tatlı yemek istiyorsanız, açken sinirli oluyorsanız ve gece yemelerinizi kontrol altına..
Kulak çınlamasına dikkat
Memorial Diyarbakır Hastanesi Kulak Burun Boğaz Bölümü Uzmanı... Memorial Diyarbakır Hastanesi Kulak Burun Boğaz Bölümü Uzmanı Op. Dr. Fuat Bulut, toplumun yüzde 17’sini, yaşlı nüfusun ise yüzde 33’ünü etkileyen kulak ..
Elektrikli eşya alırken dikkat
Bilgisayar, monitör, televizyon, buzdolabı, çamaşır makinesi gibi elektronik eşyaları alırken zehirli maddeleri içerip içermediğine dikkat etmek gerekiyor.Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü tarafından haz..
Kiraz tam bir şifa deposu
Yaz meyvesi kirazın öyle faydaları var ki saymakla bitmiyor. Okuduktan sonra buzdolabınızdan eksik etmeyeceksiniz.Sağlığımıza birçok faydası bulunan kirazın içerdiği besin öğelerini ve tüketim alternatiflerinin neler olabileceğini..
Kalp krizi riskinizi yarı yarıya azaltmak elinizde
“Sigara bana çok keyif veriyor,  neden bırakayım?” Zaten ben dudak tiryakisiyim, içime çekmiyorum ki!” “Ağızlık kullanıyorum, sigaranın zararını azaltıyor.” Sigara kullananların içlerini rahatla..
Kanser 2030da yüzde 75 artacak
Yapılan son araştırmalar kanser vakalarında büyük bir artış yaşanacağını ortaya koydu. "Lancet Onkoloji" isimli tıp dergisinde yayınlanan makaleye göre, dünya çapında kanser vakaları 2030'da yüzde 75 artacak. Ulusla..
Kadınlar Yatakta 5 şeyden Hoşlanmıyor!
Hiçbir erkek partneri tarafından sıkıcı aşık olarak adlandırılmayı istemez. Hiçbir kadın yatakta yaratıcı olmayan ve sıkıcı bir partner ile hayatını sürüdürmeyi düşünmez. Bu nedenle erkeklerin yatak odasında dikkat etmeleri gereke..
Erken boşalma problemi ve çözümü
Cinsel sağlık, hayatımızın olmazsa olmazları arasında yer alan en önemli faktörlerinden birisi durumundadır. Partner ile yaşanan ilişki sırasında maksimum haz almak ve bu ilişki sürecini sorunsuz bir şekilde tamamlamak her insan i..
strese karşı savaşan besinler
Yeni bir eve taşınmak, iş değiştirmek, önemli bir karar vermek, para kaygısı, trafik karmaşası… ve daha birçok şey günlük hayatımızda stres düzeyimizin artmasına sebep olabiliyor. Günümüz koşullarına uyum sağlayabilmek adın..
Elma Güçlü hafıza için birebir
Erciyes Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Neriman İnanç, elma veya elma suyunun beyin hücrelerindeki toksik maddelerin sebep olduğu stres ve yaşlanmanın etkilerini azalttığını be..
Kalsıyum ilaçlari kalp krizi riskini artırabilir
Kalsiyum ilaçlarının, kalp krizi geçirme olasılığını artırabileceği bildirildi.BBCnin haberinde, Almanyada yapılan bir araştırmanın, kalsiyum ilaçlarının, kalp krizi geçirme olasılığını artırabileceği ve dikkatli bir şekilde alınm..
Bir zararı daha açıklandı
Montreal Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmada bir grup fareye aşırı yağlı, diğer gruba az yağlı yiyecekler verildi.12 hafta sonunda fast food benzeri yiyeceklerle beslenen farelerin daha sakin, içine kapanık olduğu dahas..
 Karpuz çekirdeğının faydaları
Beslenme uzmanı Selma Uçar, karpuzun faydasından tam yararlanmak için aç karnına ve çekirdekleriyle tüketilmesi gerektiğini belirtti.Yaz mevsiminin en çok sevilen meyveleri arasında bulunan karpuz tezghlarda yerini almaya başladı...
Tereyağ da sahte çıktı
Sahteciler margarine esans katıp tereyağı diye satıyor, küflenmiş tereyağlarını eritip tekrardan piyasaya sunuyor.Üçkağıtçılar, yüzyıllardır insanlar tarafından doğal olarak üretilen ve sofraların vazgeçilmez besinlerinden tereyağ..
Aile içi iletişimin önemi nedir
İletişimin önemi nedirKaliteli iletişim için kaliteli vakit geçirmek gereklidir. Bunun için uzun bir zaman gerekmez zamanı iyi kullanmak yeterlidir. İki saat kanepede hiç konuşmadan dizi seyretmek size iletişim açısından bir şey s..
Bebek Nasıl Banyo Yaptırılır
Bebeğinizin yıkanması gerek bebeğinizin sağlığı gerekse huzuru için çok önemlidir.Ancak bebeğinizi yıkamadan önce ve yıkarken dikkat etmeniz gereken konular vardır...Henüz yeni doğmuş bir bebeğinizi yıkarken belli bir hazırlı içer..
Bu site en iyi 1024*768 çözünürlükte görüntülenir. Copyright © 2002- 2011 KaradenizChat.ORG Tüm Hakları saklıdır. | Yasal uyarı
RSS Sitemap Yukarı Çık
sohbet