Üye Girişi
Üye Girişi Yap
Arama :
KaradenizChat.ORG > Sağlık > Sayfa : 34
Limonla nasıl zayıflanır
Limon diyeti ile bir haftada sağlıklı bir şekilde 2 kilo verirsiniz. Limon diyeti sayesinde hem fazla kilolarınızdan kurtulursunuz, hemde cildinizi güzelleştirebilirsiniz.  Limon diyeti sayesinde bir hafta boyunca vücudun yağ..
Bildiğiniz salatalığın bilmediğiniz halleri
Sofralarımızdan, özellikle salatalarımızın eksik etmediğimiz salatalığın cildimize sağladığı güzelliklerinin dışında sağlığımıza katkığı sayısız faydalarından haberiniz var mı? İdrar söktürücü ve kanı temizleyicidir. Bağırsakla..
Enginar Faydaları bitmek bilmiyor
Uzmanlar, enginarın, beyin yorgunluğunu çabucak geçirdiğini, kalp adalelerini kuvvetlendirdiğini, onu rahatsız eden üre ve kolesterolü düşürerek kalbin rahat çalışmasını sağladığını, şeker hastaları için de çok faydalı olduğunu, ..
7 ot 7 şifa kaynağı
Yeditepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmakognozi ve Fitoterapi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Erdem Yeşilada, mevsim değişimlerinin insan vücuduna olan etkisinin son derece önemli olduğunu, bu etkileri hafifletmek ve vücut..
Sürekli öksürük kanser habercisi
İngiltere’de Sağlık Bakanlığı’nın akciğer kanseri bilinci oluşturmak için hazırladığı reklamlarda üç hafta süren öksürüğün akciğer kanseri belirtisi olabileceği ve ciddiye alınması gerektiği vurgulandı. Komedyen Rick..
Yaşamak için bunları yapın
Medicana Samsun Hastanesi Beslenme ve Diyet Uzmanı Demet Sayar tarafından verilen seminerde beslenme, sağlıklı ve doğru beslenme, obezite (şişmanlık) ve korunma yolları konusunda faydalı bilgiler aktarıldı.   Slayt sunumu eş..
Alerjiye dikkat
Adalara gitmeyi düşünüyorsanız dikkat... Çünkü Adalarda bugünlerde tırtıl var! Peki bu tırtıl ne yapıyor? Çam ağaçlarının altında piknik yapanlarda, 4 hafta sürecek alerjiye neden oluyor.Tırtıl alerjisi vücudun pek çok yerinde kır..
Dondurmaya da el attılar
Dondurma diye katkılı buz satıyorlar Hileciler yine iş başında. Dondurmaya süt yerine su, şeker yerine yapay tatlandırıcı, meyve yerine de boya katıyorlar...Gıda teröristleri dondurmaya da el attı. Havaların ısınmasıyla gözde olan..
Cinsel sağlığınız için çok önemli...
Kadınların jinekolojik muayenelere önem vermesi gerektiğini belirten Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Meltem Eğilmez Kalkavan, kadınlara sağlıklı bir yaşamın şifrelerini veriyor.Genç kızlıktan itibaren düzenli muayene şart!K..
Her paketin üstune öldürür yazılmalı
Her gün milyonlarca kişinin tükettiği cipsler tehlike saçıyor. "Cips yemek yağ içmekten farksız" diyen uzmanlar, kanserden obeziteye, diyabetten kısırlığa ve Parkinson'a kadar birçok hastalığa neden olabildiğini ifade ed..
Sarkik meme şikayeti
Günümüzde artık kadınlar meme estetiğine çok önem veriyor. Peki güzel göğüslere sahip olmak için neler yapmak gerekiyor? Medical Park Hastanesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Sıdıka Kurul; meme estetiğiy..
Bilgisayar karşısında sürekli oturanlar dikkat
Karşısında saatler geçirdiğimiz bilgisayarlar “Bilgisayar Görme Sendromu” hastalığına neden oluyor. Göz kaslarının yorulması ve göz kırpmalarının azalmasına bağlı göz kuruluğu gibi belirtilerle ortaya çıkan hastalık, ..
Göğüs estetiği için ölçü erkekten..
Doğru estetiği 'kalıcı, doğal ve az iz' olarak tanımlayan Prof. Dr. Sıdıka Kurul: Erkekler artık "Eşim 75 beden sutyen giyiyor, biraz daha büyük olsa, ilişkimiz daha da güzelleşecek" diyebiliyor. Göbek deliğinden ve kolt..
Erkek çocuğu olanlar dikkat
Erkek bebeklerde doğuma yakın dönemde testisler karından aşağı doğru inerek kasık kanalından geçtiğini belirten Önen, “Her iki taraftaki torbalara yerleşir. Testislerin normalde bulunması gereken torbalar(skrotum) içine yer..
Erkeklerde kısırlık sorunu aşılabiliyor
Medical Park Samsun Hastanesi Tüp Bebek Ünitesi Doktorlarından Op. Dr. Muhterem Akdeniz, erkeklerde kısırlığın artık sorun olmaktan çıktığını söyledi. Bilimsel gelişmelerin laboratuar verilerinin yönlendirmesine de ışık tuttuğunu..
Bacak sağlığınız için muz yiyin
Gebelik sırasında toplardamarların taşıması gereken kan miktarı % 20 oranında artar. Bir litreye yakın olan bu artış,gebeliğin son aylarında kan hacmindeki artışla birlikte hızlanır. Artan kan hacmini taşımakta zorlanan toplardam..
Kadınlarda genital ağrılar cinsellikten soğutuyor
Bıçak saplanır tarzda bir ağrı, dayanılmaz yanmalar, uyuşukluk, zonklama ve sık idrara gitme… Bazen bir pamuğun dokunuşu ile dahi gelebilen genital bölge ağrıları, kadınların sosyal ve cinsel hayatını olumsuz etkiliyor. Ha..
Dr. Özden sağlık için en faydalı besinler
Kalp Cerrahi Dr. Mehmet Öz, harika besinleri açıklıyor... Doğada vücudumuza sağlık katacak harika besinler yer alıyor. Sağlıklı beslenmek, sağlıklı bir yaşam için şart! -Semiz otu (Omega-3 açısından zengin) -Balık -Fındık- Ce..
Çok çalışanların hastalığı
Boyun kireçlenmesi, boyun omurlarının ve aralarında bulunan disk yapılarının yıpranması sonucu oluşan bir hastalık. Meydana gelen değişiklikler, omuriliğin geçtiği kanalı veya omurlar arasından çıkan sinirlerin geçtiği kanalları ..
Bahar Aylarında Göz Alerjisine ve Göz Nezlesine Dikkat
Avrupagöz Küçükçekmece Başhekimi Op. Dr. Umut Güner, bahar aylarında sıkça karşılaşılan göz alerjisi ve göz nezlesi konusunda dikkat edilmesi gerekenleri açıklıyor. Göz hastalıkları konusunda en son teknolojik cihazlarıyla hizmet..
Bu site en iyi 1024*768 çözünürlükte görüntülenir. Copyright © 2002- 2011 KaradenizChat.ORG Tüm Hakları saklıdır. | Yasal uyarı
RSS Sitemap Yukarı Çık
sohbet