Üye Girişi
Üye Girişi Yap
Arama :
KaradenizChat.ORG > Sağlık > Sayfa : 35
İkiz bebeklerin annelerinden çaldıkları 4 madde
İkiz bekleyen anneler dikkat! 9 aylık süreci sağlıklı geçirmek için beslenmenize özel bir önem vermeniz gerekiyor. İkiz bebek bekleyen annelerin beslenme konusunda yaşadıkları en büyük sıkıntının 4 besin maddesinin eksikliğinden ..
Geçmeyen yorgunluk hastalık habercisi
“Bütün gün çalıştım, kendimi çok bitkin hissediyorum”, “Sürekli oturduğum halde nasıl bu kadar halsiz olabiliyorum anlamıyorum” ya da “Bütün vücudum kırılıyor, sanırım hasta olacağım" gibi cümle..
Sarımsak her derde deva
Sarımsağın içindeki bir maddenin gıda zehirlenmesine karşı en sık kullanılan iki popüler antibiyotikten 100 kat daha güçlü olduğu ortaya çıktı.Sarımsaktaki dialil sülfid maddesi zehirlenmeye yol açan ve bakterinin yok edilmesini z..
Tam bir şifa deposu
Salata ve yemeklerde kullanılan bu bitkinin öyle faydaları var ki adeta ilaç gibi...Turpgiller familyasından; bahçeteresi, çayırteresi, kışteresi, suteresi, yabanteresi, yerteresi gibi çeşitleri olan bir bitkidir. Tadı oldukça acı..
Çikolata sevenlere müjde
ABDde bir çikolata şirketinin yaptırdığı araştırma, çikolatanın meyve suyundan daha yararlı olduğunu ortaya koydu.Hershey Sağlık ve Beslenme Merkezi’nde yapılan çalışmada, çikolatanın içinde antioksidan ve sağlıklı hücreleri..
Acil serviste dehşet
Göz ağrısı sebebiyle Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Acil Servisine giden H.S. (30), tartıştığı doktora silah çekti. Hastane polisi tarafından etkisiz hale getirilen H.S., gözaltına alındı.Olay, geçen perşembe günü meydan..
Sağlıklı yaşam için
Yaşam kalitemizin artması sağlığımızla direk orantılıdır. Ne yersek o’yuz sözü tartışılsa da doğruluk payı bulunmakta.Şekerli, tuzlu ve doymuş yağ oranı fazla olan yiyecekleri daha az tüketinObezitenin oluşumunda ve hastalık..
Amniyosentez deneyimli eller tarafından yapılmalı
Acıbadem Adana Hastanesi Kadın Hastalıkları Doğum ve Perinatoloji Uzmanı Prof. Dr. S. Cansun Demir, amniyosentezin invaziv bir işlem olduğunu, bu yüzden en büyük riskin gebelik kaybı olduğunu söyledi. Prof. Dr. Demir, amniyosente..
Adetler neden düzensiz olabilir
Adet kanamaları, ergenlikle birlikte başlıyor ve menopoz yıllarına kadar her ay düzenli olarak devam ediyor. Normali bu döngünün 26-32 günde bir olması ve 3-5 gün sürmesi gerekiyor. Günde 2-4 arası ped değişimi de normal kabul edi..
Mevsim geçişlerine kendinizi hazırlayın
Son günlerde hava bir güneşli bir yağmurlu bir rüzgarlı… Mevsim geçişlerinde yaşanan ani ısı değişiklikleri, vücudun savunma mekanizmasını zayıflatarak; soğuk algınlığı, nezle ve grip gibi solunum yolu enfeksiyonlarına dav..
Tek Embriyo Transferi İle Tüp Bebekte Başarı
Tüp bebek tedavisinde tek embriyo transferi uygulama zorunluluğu getirilmesi ile birlikte anne-baba adayları ve pek çok tüp bebek merkezinde bu zorunluluğun gebelik sonuçlarında azalmaya neden olabileceği endişesi doğdu. Peki tek..
Güneş göz hastalıklarına davetiye çıkarıyor
Güneşin yaydığı ultraviyole (UV) ışınlarının cilt kadar göze de ciddi zararlar verdiğini söyleyen Dünyagöz Ataköy Hastanesi’nden Dr. Şennur Kalender, “Güneşe yoğun şekilde maruz kalmak katarakt, makula dejenerasyonu v..
Obezite ve sigara sarı nokta hastalığına neden oluyor
Sarı nokta hastalığı ya da yaşa bağlı görme kaybı olarak da adlandırılan makula dejenarasyonu, toplumda 55 yaşından sonra oldukça sık görülüyor ve ilerlemesi halinde körlüğe bile yol açabiliyor. Hastanın hayat kalitesini olumsuz ..
 Dukan diyeti sağlıklı deyıl
Fransız Doktor Pierre Dukan'ın adını taşıyan diyetinin böbrekleri iflas ettiği, psikolojik sorunlara, kansere ve kalp hastalıklarına davetiye çıkardığını savunan Diyetisyen Banu Topalakçı'ya meslektaşlarından tam destek geldi.Tek ..
Alerji ile yaşamayı öğrenmelıyız
Alerji bağışıklık sistemimizin aşırı duyarlılık hastalığıdır. Alerjiye neden olan maddelere “alerjen” denir. Alerjen, bağışıklık sistemindeki hücreleri (mast hücre ve bazofilleri) uyararak, antikor (IgE) oluşumunu sağl..
Benlerin taşıdığı riskler neler
Benler insanlarda en sık görülen büyümelerdir. Doğumda var olabildikleri gibi çocuklukta sayıları giderek artar adolesan yaşta pik yapar yaşlılıkta ise gerilerler. Benler en çok çocuklukta ve gebelik esnasında değişikliğe uğrarlar..
Kanser için risk altında mısınız
Kanser, ülkemizde son yıllarda giderek artan ve ölüme neden olan hastalıklar arasında yer alıyor. Kanser hastalığında bireylerin yaşam biçimiyle ilgili özellikleri ve alışkanlıkları çok büyük önem taşımaktadır. Yanlış beslenme al..
Zerdeçal in faydalarını saymakla bitmiyor
Meme kanserine neden olan hücreleri yüzde 75 oranında bloke eden zerdeçal; karaciğer kanserinin metastaz yapmasını da yüzde 70 oranında engelliyor. Bağışıklık sistemini güçlendiren baharat, Alzheimer'ı da önlüyorTropik bölgelerde ..
Erkekler neden estetik yaptırıyor
Acıbadem Kocaeli Hastanesi Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Abdullah Etöz, estetik cerrahinin erkekler arasında bu kadar popüler olmasının nedenini, günümüz toplumunda mesleki başarının genç ve dinamik bi..
Ne tür kitlelerde kanser ihtimali daha fazladır
Meme sağlığı için düzenli kontrollerinizi ihmal etmeyinMemede ele gelen kitlelerin yaklaşık % 90’dan fazlası iyi huylu kitlelerdir.  Ancak bu tür durumlarda mutlaka doktora başvurmak ve ileri tetkik yaptırmak gerekebili..
Bu site en iyi 1024*768 çözünürlükte görüntülenir. Copyright © 2002- 2011 KaradenizChat.ORG Tüm Hakları saklıdır. | Yasal uyarı
RSS Sitemap Yukarı Çık
sohbet