Üye Girişi
Üye Girişi Yap
Arama :
KaradenizChat.ORG > Sağlık > Sayfa : 36
Benim adetlerim neden düzensiz
Adet kanamaları, ergenlikle birlikte başlıyor ve menopoz yıllarına kadar her ay düzenli olarak devam ediyor. Normali bu döngünün 26-32 günde bir olması ve 3-5 gün sürmesi gerekiyor. Günde 2-4 arası ped değişimi de normal kabul edi..
İstirahat halinde iken el titremesine dikkat edin
Doç. Dr. Okan Doğu, parkinson hastalığının görülme yaşının 20'li yaşlara kadar düşebildiğini söyledi. Doğu, tarımsal ilaçların ve kuyu suyu kullanmanın parkinson riskini artırdığını belirtti. Hastalık çok yavaş ilerlediği içi..
Çişini tutamayan çocuk büyüyemiyor
Çocuğunuz beş yaşından sonra altını ıslatmaya devam ediyorsa, ortada bir sorun var demektir. Eğer bu problem çözülmezse; çocuk kendisini sevilmeyen, değersiz biri gibi hisseder, içe dönük olabilir, kişiliği oturmaz ve büyüyemez! ..
Baharla Gelen Hastalık Alerjik Rinit
Bahar hem doğanın yeniden doğuşuna tanıklık ediyor hem de bizler bu değişimin bir parçası haline geliyoruz. Ama maalesef çiçeklerin açtığı bu dönemlerde bazı davetsiz misafirler vücudumuzu ele geçirebiliyor.Bahar aylarının başlad..
Polipi olana yılda bir kolonoskopi şart
Günümüzde kalın bağırsak ya da kolon kanseri olarak da bilinen kolorektal kanserler; kanser türleri arasında, görülme sıklığı açısından üçüncü sırada yer alıyor. Hatta hastalık, bazı ülkelerde ikinci sıraya bile yerleşmiş durumda..
Depresyon Erken Doğum Riskini 2 Kat Artırıyor
Solunum sıkıntısı, kalıcı görme veya işitme kaybı gibi bebekte çok ciddi tablolar oluşturabilen erken doğum yüzde 12 gibi yüksek bir oranda görülüyor. Ülkemizde her yıl yaklaşık 1 milyon 200 bin doğum olduğu düşünülürse, bu, yıld..
Sivri burunlu yüksek topuklu ayakkabılara dikkat
800x600 Normal 0 21 false false false TR X-NONE X-NONE ..
Estetik operasyonlardan önce dikkat edilmesi gereken altı altın kural
Yaz aylarının yaklaşmasıyla birlikte özellikle kadınları estetik telaşı sarmaya başladı. Ancak hayatınızı etkileyecek bu kararı vermeden önce dikkat etmeniz gereken önemli unsurlar var. Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr...
Sebze ve meyvelerin vitamin değerini artıran 10 öneri
Sağlıklı beslenmek isteyen herkesin aklına gelen bu tip soruları Acıbadem Kadıköy Hastanesi Beslenme ve Diyet Uzmanı Şengül Sangu Talak’a sorduk. İşte uzmanımızdan derlediğimiz 10 basit öneri…   Sağlıklı bir hay..
Türkiye kanseri yenecek
Dünya çapında her yıl 13 milyon kişinin yakandığı kanserle mücadelede erken teşhis ve tedavideki gelişmeler hastalıkla mücadelede iyileşme oranını artırdı. Türk Kanser Araştırma ve Savaş Kurumu Derneği’nin düzenlediği, 7. Ul..
Kanser ile stres ilişkisinin bilimsel dayanağı yok
Kanserin gelişiminde rol oynayan onkogenlerin varlığını keşfederek 1989’da Nobel Tıp Ödülü’nü kazanan ABD Ulusal Kanser Enstitüsü Başkanı Harold Varmus, kanserde risk faktörü olduğuna inanılan stres ve ruh sağlığıyla ..
Parkinson Son Değildir 11 Nisan Dünya Parkinson Günü
Türkiye’de 100 bin civarında Parkinson hastası olduğu tahmin ediliyor ve bu sayının 2030’da iki katına çıkacağı öngörülüyor, buna karşın halen hastaların sadece %40’ının tanı alarak tedavi gördüğü de biliniyor. ..
Sedef hastalığı bulaşıcı mıdır
Sedef hastalığının toplumda görülme sıklığının yüzde 1 ila 3 olduğunu anlatan Cildiye Doktoru Resul Avcı,, sedef hastalığının tıbben tam olarak sebebinin bilinmediğine de dikkat çekti. Stresin hastalığın üzerinde tetikleyici etki..
Yaşlılık eşit değildir hastalık
Hareketsizliği normal görmek, unutkanlığı önemsememek, yaşamdan zevk almamak sık yapılan yanlışlar arasında yer alıyor. Uzmanlar, “Bunların hiçbiri ‘Bu yaşta normaldir’ inanışı kadar suçlu değil” diyorYAŞLI..
Obeziteyi önlemede cerrahi operasyonlar
Obeziteyi önlemede cerrahi operasyonların başarılı sonuçları kadar, riskleri de var Doç. Dr. Yılmaz Bilsel, çağın en büyük sağlık sorunlarından biri olan obezite hakkında bilgi verdi. Obeziteyi önlemede cerrahi tedaviye karar ver..
Bahar yorgunluğu ile savaşın püf noktaları
Hava bir ısınıyor bir soğuyor bu durum insanın enerjisini olumsuz etkiliyor. Bu yorgunluktan kurtulmak için beslenmenin önemini gözardı etmemek gerekir. Diyetisyen Derya Zünbülcan için baharda nasıl besleneceğimizi yazdı... BAHA..
Kalp yetmezliği yaşayan hastalar için yeni yöntem
Kalp yetmezliği ve destek cihazı nedir? Yetersiz kasılmadan dolayı, kalbin pompa fonksiyonu bozuluyor ve vücuda yeteri kadar kan gönderilemiyor. Bundan dolayı akciğerlerde sıvı birikimi oluyor, nefes darlığı görülüyor, efor kapa..
Diyabetliler için egzersiz tedavinin temel taşı
Diyabet global bir sağlık sorunu. Bu sağlık sorunundan korunma ve kan şekeri kontrolu son derece önemli. Bunu sağlayabilmek için, yaşam tarzı ve beslenmedeki değişikliklerin yanında egzsersizin ayrı bir yeri bulunuyor. Egzersizi ..
Her yıl 150 bin kişi kanser oluyor en büyük sebebi sigara
Kanser, tüm dünyada görülme oranı giderek artan önemli bir hastalık. Sigara da bu hastalığın en önemli sebepleri arasında. Sağlık Bakanlığı, Türkiye'nin kanser haritası incelendiğinde her yıl yaklaşık 150 bin yeni kanser olgu..
Günde iki bardak light süt içmek yüksek tansiyondan koruyor
Uzmanlar, kalp sağlığını yakından ilgilendiren hipertansiyonu önlemek için süt içilmesini önerirken yapılan araştırmalardan sütün hipertansiyonu dengelediğini ifade ediyor. Bu nedenle her gün 2 bardak tüketilen az yağlı süt ve tü..
Bu site en iyi 1024*768 çözünürlükte görüntülenir. Copyright © 2002- 2011 KaradenizChat.ORG Tüm Hakları saklıdır. | Yasal uyarı
RSS Sitemap Yukarı Çık
sohbet