Üye Girişi
Üye Girişi Yap
Arama :
KaradenizChat.ORG > Sağlık > Sayfa : 37
Sebze ve meyvelerin vitamin değerini artıran 10 öneri
Sağlıklı beslenmek isteyen herkesin aklına gelen bu tip soruları Acıbadem Kadıköy Hastanesi Beslenme ve Diyet Uzmanı Şengül Sangu Talak’a sorduk. İşte uzmanımızdan derlediğimiz 10 basit öneri…   Sağlıklı bir hay..
Meme kanserinin tedavisinde yenilikler
Kadınlarda en sık görülen kanser türü, meme kanseridir. Kadınlardaki meme kanserine yol açan risk faktörleri arasında, ailede birinci derecedeki yakınlarında meme kanseri bulunması ve erken yaşta adet görmek, ileri yaşta adetten ..
Alerjik hastalıklar tedavi edilmezse kronikleşebilir
İstanbul Medipol Hastanesi Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Erdoğan Kunter, bahar aylarında sıkça görülen alerjik hastalıkların uygun şekilde tedavi edilmediği taktirde kronikleşebileceğini söyledi.   Baharda havaların ç..
Reflü hastalığından laparoskopik ameliyat ile kurtulabilirsiniz
Reflü hastalığı ile son zamanlarda sıkça karşılaşmaktayız. Bu hastalığa yakalananların hayat kalitesi ciddi şekilde bozulmaktadır. Peki bu hastalıktan kurtulmak mümkün müdür? Rumeli Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Erol Ayd..
Obezite ile diyabet riski nar sayesinde azalıyor
Narın suyu da, çekirdekleri de, çiçeği de, kanser ve diyabetle mücadelede etkin rol oynuyor. İçeriğinde bulunan faydalı bitkisel kimyasallar nedeniyle nar; pek çok bilimsel araştırmanın merkezinde duruyor Cuma günkü yazımızda si..
Düzenli jinekolojik kontrol hayat kurtarır
Neolife Tıp Merkezi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Gonca Saraç; düzensiz adet kanaması, adet kanamasının aşırı olması,  cinsel ilişki sırasında kanama, kötü kokulu akıntı, karında şişlik ve ele gelen sertliğin ih..
Bulantınızın nedeni hamilelik mi apandisit mi
Hamilelikte ortaya çıkan şikayetler apandisit patlaması ya da safra kesesi iltihabının belirtileri ile karıştırılabilir. Çünkü apandisit sorunu en çok şişkinlik, bulantı ve kusma gibi hamilelik şikayetleri ile kendini gösterebili..
Uykusuzluk şişmanlatıyor
Yapılan bir araştırma gece az uyuyanların gün içinde daha fazla yemek yediğini ortaya koydu.Amerikalı bilim adamlarının yaptığı araştırma, gece 1 saat 20 dakika az uyumanın, gün içinde fazladan 549 kalori (bir hamburgere eşdeğer) ..
Özel hastanelerin payı arttı
Özel hastanelerin vatandaştan yüzde 70e kadar alabildiği ilave ücret oranı yüzde 90a çıkarıldı. Karar Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi.Sosyal Güvenlik Kurumu, özel hastanelerde yapılan her türlü tetkik ve tedavi işlemi ..
Evlere prezervatif servisi
MERSİN’de özel bir firma, cep telefonundan atılan mesajla istenilen adrese bir saat içinde prezervatif ulaştırıyor.Doğum kontrolü ve güvenli seks için böyle bir projeyi uygulamaya koyduklarını belirten şirketin yöneticisi Em..
Kas hareketsizliği nelere sebep oluyor
Modern hayatın birçok yönü, bizi kaslarımızı kullanmaktan alıkoymakta ve günümüzün çoğu saatlerini bilgisayar başında aynı pozisyonda sadece bazı kaslarımızı kullanarak hareketsiz geçirmemize neden olmaktadır. Gidebildiğimiz her ..
Kablosuz internetin kısırlıkla ilişkisi kanıtlandı
Yıllardır bir şehir efsanesi gibi konuşulan, WİFİ( kablosuz bağlantı) kullanan dizüstü bilgisayarların erkek kısırlığı ile olan ilişkisi, yapılan araştırmalar sonucu kanıtlandı. İnternete kablosuz erişimin (Wi-Fi) yaydığı elektro..
Doktorlara son mektup
Kanserden hayatını kaybeden doktor Aydemir Yalman, 1.5 yıllık tedavi süresinde yaşadıklarını kaleme aldı.Meslektaşlarına hitaben yazdığı mektubunda bir hasta olarak hastaneye gittiğinde doktorların yüzüne bile bakmamasıyla şok yaş..
Sivilceleriniz konusunda doğru bildiğinizi sandığınız 10 yanlış
Güzelliğin düşmanı sivilceler doğru tedavi yaklaşımları uygulanmadığı durumlarda hem cildinizde kalıcı izler kalmasına neden oluyor hem de cilt sağlığınız için farklı riskleri beraberinde getirebiliyor. Halk arasında doğru biline..
Vücudumuzdaki ödemlerin sebebi nedir
Kadın, erkek ve yaş farkı gözetmeden herkeste görülebilen ödem, vücut sıvısının dokular arasında artmasıyla ortaya çıkıyor. Yüz, göz, el ve ayaklar dahil vücudun birçok yerinde meydana gelen şişkinlikler, çeşitli hastalıkları i..
Doğum sonrası depresyonlarına dikkat
Universal Malatya Hastanesi Klinik Psikologu Ferdi Bozkurt "Azda olsa hamilelikle birlikte başlayabilen annelik hüznü, genellikle doğumdan sonraki ilk iki haftada başlayıp iki, üç ay gibi uzun periyotlarda da annelerin öneml..
Diyabet kalp hastalıklarını tetikliyor
İşte bu yüzden diyabetiklerin kalp damar hastalığı açısından dikkatli olmaları, şikayetleri olmasa da periyodik olarak kalp muayenesinden geçmeleri öneriliyor.  Hareketsiz yaşam ve sağlıksız beslenme düzeni, son 12 yılda diy..
Böbrek yetmezliğine yol açan 7 neden
Böbrek yetmezliğine ise en sık başta yüksek tansiyon, diyabet ve obezite olmak üzere 7 faktör neden oluyor!   Türk Nefroloji Derneği verilerine göre; ülkemizde diyaliz uygulanan veya böbrek nakli yapılmış yaklaşık 70 bin ha..
Açken egzersiz yapın
Amerikalı fitness eğitmeni Tony Hill boş bir mide ile yapılan egzersizin çok etkili olduğunu belirterek ekledi: Yağ yakmak için antrenman sırasında ve sonrasında birkaç yudum kahve için! Akşam saatlerinde meyve de dahil olmak üze..
Gözün doğal ilacı gözyaşını kurutmayın
Gözde yanma, batma, kızarma, kumlanma, göz yorgunluğu, kontakt lens takmada zorluk gibi şikayetler ile ortaya çıkabilen göz kurluğunun ileri aşamaları, gözün tahriş olmasına ve çok ciddi sorunlara yol açabiliyor.   Dünyagöz..
Bu site en iyi 1024*768 çözünürlükte görüntülenir. Copyright © 2002- 2011 KaradenizChat.ORG Tüm Hakları saklıdır. | Yasal uyarı
RSS Sitemap Yukarı Çık
sohbet