Üye Girişi
Üye Girişi Yap
Arama :
KaradenizChat.ORG > Sağlık > Sayfa : 39
Reflü hastalığından laparoskopik ameliyat ile kurtulabilirsiniz
Reflü hastalığı ile son zamanlarda sıkça karşılaşmaktayız. Bu hastalığa yakalananların hayat kalitesi ciddi şekilde bozulmaktadır. Peki bu hastalıktan kurtulmak mümkün müdür? Rumeli Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Erol Ayd..
Ağrı kesiciler ölümünüz olmasin
Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Gastroenteroloji Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Serhat Bor, ağrı kesici ilaçların bilinen ve bilinmeyen yan etkileri hakkında açıklamada bulundu.Ağrı kesicilerin hazımsızlık, bulantı, karın ağrıs..
Sigaraya savaş açtik
Son yıllarda sigaraya karşı başlatılan kampanyalar olumlu sonuçlar verse bile, pek çok insan o sihirli ama zararlı dumandan kopmakta zorlanıyor. İşte, sigara bağımlıları için kurtarıcı rehber!Önce kapalı mekanlarda sigara yasaklan..
Menopoz dönemini rahat geçirmek için 7 öneri
Terleme, sıkıntı hissi, sinirlilik, kilo alma… Menopoz döneminde pek çok kadının dile getirdiği şikayetlerin başında geliyor. Ama kadınları asıl endişelendiren, ‘kadınlığın bitişi’ algısı. Oysa uzmanlar, bu alg..
Geçmeyen mide rahatsızlığı
Acıbadem Adana Hastanesi'nden Onkolog Prof. Dr. Ertuğrul Seyrek,  uzun süreli mide rahatsızlığı olan kişilerin sık ilaç değiştirmek yerine, endoskopik kontrol olmalarını önerdi.   Mide kanseri, akciğer kanserinden ..
Hamileler bolca portakal nar tüketin
Opr. Dr. Faruk Vanlıoğlu, bebek bekleyen anne adaylarının ilaç kullanmadan soğuk algınlığı, nezle gibi hastalıklara nasıl bir tedavi yöntemi uygulayabileceğini anlattı.Değişen hava şartları ve soğuk hava, grip ve soğuk algınlığını..
Narenciyeyi eksik Etmeyın
Bilim insanlarının, portakal, greyfurt gibi narenciyelerde bulunan flavonların iskemik inme riskini düşürdüğünü ortaya çıkardıAmerikalı ve İngiliz bilim insanları, sonuçları Stroke dergisinde yayımlanan araştırmada, bol meyve tüke..
Kivi vitamin deposu
Uzmanlar, bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi için, vitamin deposu kivinin bolca tüketilmesini öneriyor.Dondurucu soğuklar, gribal enfeksiyonları da beraberinde getiriyor. Hastaneler, soğuk algınlığı şikayetiyle başvuranlarla do..
Anne adayları nasıl beslenmeli
Hamilelikte her anne adayının illaki beslenmesine özen göstermesi gerekmektedir. Bu süreç bazen biraz daha zor geçebilmekte ve beslenme düzenleri de değişebilmekte. Bu dönemi daha rahat geçirmek için birkaç öneriye dikkat etmekte..
Göz kapağı düşüklüğü hastalık habercisi
Bazı kişilerde kapak düşüklüğünün yanı sıra çift görme gibi sorunların da ortaya çıktığını ifade eden Dr. Banaz, şöyle konuştu: “Kapak düşüklüğü vücuttaki genel bir kas hastalığının uyarıcısı da olabilir. Onun için kapak dü..
Çocukları kış enfeksiyonlarından koruyacak öneriler
Bağışıklık sistemleri daha hassas olduğu için, kış hastalıkları çocukların peşini bırakmıyor. Ancak alınacak birkaç basit önlem ile çocuğunuzu bulaşıcı bu hastalıklardan koruyabilirsiniz. Acıbadem Bursa Hastanesi Çocuk Sağlığı ve..
Çocuklarda göz muayenesi ne zaman başlamalıdır
  ŞAŞILIK - GÖZ TEMBELLİĞİ Çocuklarda göz muayenesi ne zaman başlamalıdır ?     Çocuklarda ilk muayene, hiçbir şikayet olmasa bile doğumdan hemen sonra çocuk hekimi ta..
Çocuklarda İştah Arttıran 12 Altın Öneri
Ailenin beslenme hataları çocuğu yemekten soğutuyor! Çocuklarda iştahsızlık, hemen her anne babanın yakındığı ve çözüm bulmakta güçlük çektiği önemli problemlerden biri. Özellikle 8-9 aydan başlayarak okul çağına kadar sürebilen..
Kanser için protein
Kemoterapi gören ve kilo kaybı olan hastaların protein alımını artırması gerekir. İyileşmeyi sağlayacak fonksiyonların pek çoğu için protein çok önemlidir. Protein; kas kitlesinin korunmasına yardımcı olur, sindirim sistemini des..
Lifli beslenin sağlıklı kalın
DİYET lifi; bitkilerin yaprak, sap ve çekirdekleri gibi yapılarını destekleyen, bitkilerin sindirilmeyen kısımlarıdır. Bir bakıma bitkilerin iskeleti olarak kabul edilmektedir. Diyet lifi, vücuda enerji sağlamayan fakat gastroint..
Bu hastalık mouse veya klavye tutan elleri seviyor
Karpal Tünel Sendromu, el parmaklarının hareket etmesi ve hissinin sağlanmasında büyük rol üstlenen ve median sinir olarak adlandırılan yapının sıkışması sonucu ortaya çıkan bir hastalık. International Hospital’den Beyin ve..
Yağmur ormanlarının sağlık iksiri
Orta ve Güney Amerika’nın Amazon bölgesinde yetişen acai meyvesi bir çeşit böğürtlendir. Acai böğürtleni veya çileği Amazon yağmur ormanlarında bulunan palmiye ağaçlarında yetişir. Bu çilek, görünüm olarak yaban üzümünün ir..
Beta kış ve ilkbaharı seviyor
İstanbul Medipol Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Yrd. Doç. Dr. İlke Özahi İpek, boğazda ve deride iltihaplanma yapan bir çeşit bakteri olan A grubu beta hemolitik streptokokların tedavi edilmediği taktirde bazı cid..
Detoks içecekleriyle kış sağlığı
Hayatta kalabilmek için, metabolizmanın çalışması gerekir.Ancak metabolizma çalıştığı sürece vücut toksin üretir. Her nefes aldığımızda, yani, oksijeni içimize çektiğimizde hücrelerimiz, bu oksijeni kullanıp, glikozu yakarak, ene..
Anne adayları nasıl beslenmeli
Hamilelikte her anne adayının illaki beslenmesine özen göstermesi gerekmektedir. Bu süreç bazen biraz daha zor geçebilmekte ve beslenme düzenleri de değişebilmekte. Bu dönemi daha rahat geçirmek için birkaç öneriye dikkat etmekte..
Bu site en iyi 1024*768 çözünürlükte görüntülenir. Copyright © 2002- 2011 KaradenizChat.ORG Tüm Hakları saklıdır. | Yasal uyarı
RSS Sitemap Yukarı Çık
sohbet