Üye Girişi
Üye Girişi Yap
Arama :
KaradenizChat.ORG > Sağlık > Sayfa : 4
Türk bilim adamından korkutan kehanet
Hotamışlıgil 4 hastalık saydı; Kalp, kanser,diyabet, obezite ve solunum hastalıkları. “Bir sonraki nesilde bu hastalıklarda patlama olacak” dedi.Türkiye için de uyarı yapan ünlü Profesör "..
Kanser belirtisi olabilir
Kulak ağrıların nedenlerinin psikolojik sorunlara dayandırılmasının yanlış olduğunu belirterek, konunun uzman hekimlerce değerlendirilmesi gerektiğine vurgu yapan KBB ve Baş-Boyun Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Murat Karaman, orta..
Güneşlenmede ezber bozan araştırma
Yaz yaklaşırken güneşle ilgili bildiklerimizin aksini iddia eden bir araştırma yayımlandı. İsveçli bilim insanlarına göre güneş, kadınlarda ölüm riskini azaltıyor.İsveçli bilim insanları, 30 bin kadını 20 yıl süresince takip ..
Türk erkeği derdini söyleyemiyor!
Türk erkeği hala cinsel sorunlarını çözmek için doktora gitmekte zorlanıyor, gidenler de şikayetlerini dile getiremiyor...Türk Üroloji Derneği Başkanı Prof. Dr. Bülent Semerci, Türk erkeğinin cinsel sorunlarını çözüm ara..
Mantar zehirlenmelerini arılar önleyecek
Arı kovanlarından atılan "propolis" maddesinin mantar zehirlenmelerinie karşı panzehir niteliği taşıdığı belirlendi.Düzce Üniversitesi Arıcılık Araştırma, Geliştirme ve Uygulama Merkezi Müdürü Yrd. Doç. Dr. Meral Ke..
Uykusuzluğa bire bir!
Sabah ve akşam bir bardak vişne suyu içenlerin, yaklaşık 90 dakika fazla ve daha iyi uyuduğu kanıtlandı,ABD’deki Louisiana Eyalet Üniversitesi’nden bilim adamlarının araştırması, sabah ve akşam bir bardak vişne su..
Gençler de kalbine bakmalı
Prof. Dr. Niyazi Güler, gençlerin, "Biz genciz, bizde kalp hastalığı yok" dememesi gerektiğini söyledi.Güler, belirti vermeyen "gizli kalp" rahatsızlığının ani ölümlere sebep olan ciddi bir hastalık olduğu..
Düzensiz adet, erken menopoz belirtisi
Kadınlarda görülen erken menopoz, en sık düzensiz adetler şeklinde kendini gösteriyor.40 yaş altındaki her 100 kadından birini etkileyen erken menopoz hastalığıyla ilgili açıklamalarda bulunan Dr. Mehmet Özgür Demirel, k..
Cinsel hayatı olumsuz etkiliyor!
Horlama ve uyku apnesi, sabahları yorgun uyanmanıza, depresyona ve cinsel işlev bozukluklarına sebep olabilir.Horlamayı basit bir semptom olarak kabul etmenin çok doğru olmadığını anlatan Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahi Op...
Bu yöntemle bebek kaybı riski sıfırlandı
Kadın Doğum Uzmanı Prof. Dr. Cansun Demir: "Down sendromu testinde 'Nifty' yöntemi, amniyosentez'in yerini alacak"Kadın Doğum Uzmanı Prof. Dr. Cansun Demir, son yıllarda yaygınlaşarak uygulanan Down Sendromu testi,&..
Güçlü Olmak İçin Her Gün Kuruyemiş
Badem:kadinlar için günde 5,10 adet erkeklerde 10,15 adetKaju:          8,10 tane günde                                  ..
İleri yaşta sauna ve spor zararlı mı?
67 yaşındaki Kenan Işık'ın sauna sonrası geçirdiğibeyin kanaması, akıllara 2008 yılında Bodrum'da hamamda ter attıktan sonra fenalaşan eski Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Doğan'ın ölümünü akıllara getirdi. Uzmanlara, i..
Tiryakiler dikkat!
Uyandıktan sonra bir saatte sigara içen tiryakilerin kanser riski yüksek.Şanlıurfa'da özel bir hastanenin Kanser Tedavi Merkezi Sorumlu Hekimi Uzm. Dr. Yasin Sayıcı, uyandıktan sonraki 31-60 dakika arasında ilk sigarasın..
Baş ağrısı nasıl tedavi edilir?
Prof. Dr. Gülçin Gülşen, baş ağrısının azaltılması için kullanılan ilaçların, bazı hastalıkların ilerlemesine sebep olduğunu dile getirdi."Baş ve yüz ağrıları, ağrılı durumlar içinde en karmaşık olanları içerir"..
En az sigara kadar zararlı!
ABD’de yapılan bir araştırma beslenme uzmanları arasında tartışma yarattı.Araştırmaya göre, fazla  et, süt, yumurta ve peynir tüketilmesi sağlığa sigara kadar zararlı.Southern California Üniversitesi..
Beyin yaşlanması önlenebilir mi?
Dr. Mehmet Yavuz, yaşlandıkça beynimizde oluşan değişim ile ilgili görüşlerini bizlerle paylaştı.Yaşlanma, serbest radikaller denen atık moleküller sayesinde gerçekleşiyor. Dışarıdan alınan gıdalar, sindirim sisteminde bir dizi iş..
Bebeğin beyninden diş çıktı
ABD'nin John Hopkins Hastanesi beyin cerrahları sıradışı bir ameliyata imza attı.Batı Virginia'da yaşayan 4 aylık erkek bebeğin beyninde son derece nadir görülen bir tümör çıkarıldı. Tümörü sıradışı yapan özellik beyinde geli..
Hızlı refleks için bunları yiyin
Hollanda'da yapılan araştırmaya göre "tirozin" maddesi beyni güçlendirerek refleksleri hızlandırıyor.Hollanda'daki Leiden ve Amsterdam üniversitelerinde bilim insanları bir araştırma yaptı. Bilim insanları, katılımcıları..
Diş taşlarını hafife almayın
Dr. Hicabi Kalabay, diş taşlarının kalp krizinden, gebelerde düşüğe kadar birçok yaşamsal riske yol açtığına dikkat çekti.Dişlerde hoş olmayan bir görüntü ve ağızda kötü kokuya yol açan diş taşları, hafife alınıp önemsen..
Türkiye'de her yıl 100 bin kişi sigaradan ölüyor
Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Adem Yılmaz, sigara kullanımı nedeniyle her yıl dünyada 5 milyon, Türkiye'de de 100 bin kişinin yaşamını yitirdiğini söyledi.TÜRK Toraks Derneği Çukurova Şube Başkanı ve Göğüs Hastalıkları Uzmanı ..
Bu site en iyi 1024*768 çözünürlükte görüntülenir. Copyright © 2002- 2011 KaradenizChat.ORG Tüm Hakları saklıdır. | Yasal uyarı
RSS Sitemap Yukarı Çık
sohbet