Üye Girişi
Üye Girişi Yap
Arama :
KaradenizChat.ORG > Sağlık > Sayfa : 40
Göz kapağı düşüklüğü hastalık habercisi
Bazı kişilerde kapak düşüklüğünün yanı sıra çift görme gibi sorunların da ortaya çıktığını ifade eden Dr. Banaz, şöyle konuştu: “Kapak düşüklüğü vücuttaki genel bir kas hastalığının uyarıcısı da olabilir. Onun için kapak dü..
Alzheimerın erken teşhisinde umut veren gelişmeler
Özellikle son beş yılda Alzheimer’ın nedenlerini ortaya çıkaran önemli bulguların elde edilmesi, hastalığın tedavisiyle ilgili araştırmaları da hızlandırdı. Alzheimer çalışmalarında etkin bir isim olan Nörolog Dr. Ron Peter..
Asitli gıdalardan sonra hemen dişlerinizi fırçalamayın
Diş Hekimi Çağdaş Kışlaoğlu, diş hassasiyetine karşı diş fırçanızı doğru seçmenizi, pütürsüz diş macunu kullanmanızı ve en önemlisi de asitli içeceklerden sonra en az yarım saat dişlerinizi fırçalamamanızı öneriyor.   Diş ha..
İş stresi uyku felcine davetiye çıkarıyor
Uyanma ya da nadiren uykuya dalma sırasında gelişen bu tablo, iş stresi yüzünden çalışan kesimde, özellikle de vardiyalı çalışanlarda daha sık ortaya çıkıyor. Halk arasında “karabasan” olarak bilinen durum aslında t..
Ağızdan nefes almak diş sorunlarına neden oluyor
Nefes almak için burnunuz yerine ağzınızı kullanıyorsanız ağız ve diş sağlığınız başta olmak üzere bir çok probleme davetiye çıkarıyor olabilirsiniz. Dent Suadiye Ortodontist Dr.Dt.Ahmet Pınar konu ile ilgili önemli noktaların al..
Yağ eriten mucize
Yüzyıllardır lezzeti ile Türk Mutfağının olmazsa olmazların biri olan yoğurdun, kilo vermekten diş sağlığına kadar pek çok faydası bulunuyor.İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Ayça Kaya, yoğurdun uygun bir diyetle beraber özellikle karın ..
Tıkınma sendromuna dikkat edin
Haftada en az iki kez stres anında yeme kontrolünüzü kaybediyorsanız tıkınma sendromunun pençesindesiniz. Ölümcül hastalığın tedavisinde erken teşhis hayat kurtarıyor. Tıkınırcasına yeme sendromunun bulimia nervozayadan tek farkı..
Egzersizin ince sırları
KALP ve damar hastalıkları, kanser, obezite, akciğer sorunları gibi kronik hastalıklardan korunmada rutin egzersizin rolü tartışılmaz. Ancak spor yapmak sanıldığı kadar kolay bir iş değil. Fark Etmeden Diyet Beslenme Danışmanlığı..
Kan grubu diyetine son
BESLENME davranışlarımız bizim kişiliğimizi göstermez. Biz kazandığımız ailesel, kültürel ve çevresel değişimlerle birlikte bir beslenme alışkanlığı ediniriz. Bu bizim yemek yemeye bakışımızı da temelden etkiler. Ancak bu gerçek ..
Kanserle savaşan iyi beslenmeli
Yapılan araştırmalara göre; kanser hastalarında ölümlerin yüzde 40'ı hastalıktan değil; kas kitlesinde aşırı kayıplara neden olan beslenme yetersizliğindendir. Sağlıklı beslenen hastalar özellikle enfeksiyonlara karşı çok dah..
Kilo aldırmayan atıştırmalıklar
Şeker oranı yüksek ve kalorili abur cuburlar yerine, ara öğünlerde kuru meyveler ve süt ürünlerinden oluşan sağlıklı atıştırmalıkları tercih etmek formunuzu korumaya yardımcı olur. Kötü beslenmenin insan sağlığı ve hastalıklar a..
Sigaranın kadınlar üzerindeki 5 zararı!
Bilim söylüyor çoğu tiryaki kadın dikkate bile almıyor sigaranın kendisine verdiği sayısız zararı. Peki siz sigaranın kadına sunduğu ‘top beş’i öğrenmek ister misiniz? Bir; sigara içen kadın içmeyene göre 2 yıl önce m..
Ağız kokusu boşanma ve iş kaybına neden olabilir
Ağız kokusunun başta gelen nedeniyse daha çok dişlerdeki iltihap ve çürüklerdir. Ciddiye alınması gereken ağız kokusu konusunda merak edilenleri Diş Hekimi Protez Uzmanı Çağdaş Kışlaoğlu anlatıyor. Ağız Kokusunun Sosyal Yaşantıya..
Silikonlara dikkat kaş yapayım derken göz çıkarmayın...
Kısa süre önce medyada; Poly Implant Prothese (PIP) adlı şirket tarafından üretilen göğüs implantlarının ciddi sağlık riskleri taşıdığına dair endişeler dile getirildi. Fransız Plastik Cerrahlar Derneği, PIP'in göğüs implantl..
Sağlıklı olmanın yolu bağırsaklardan geçiyor
Vücudunuzda bir sürü organ varken aslında sizi hastalıklara karşı koruyan bağışıklık sisteminizin en büyük askerinin bağırsaklarınız olduğunu, bağırsaklarınız ne kadar sağlıklı olursa genel sağlık durumunuzun da o kadar iyi olaca..
Kış hastalıkları onları tehdit ediyor
Sıklıkla karşılaşılan solunum yolları enfeksiyonları arasında birinci sırayı grip alıyor. Özellikle sinema, tiyatro, huzurevi, kışla ve sigaranın kapalı ortamda çok içildiği yerlerde gribe yakalanma olasılığının daha fazla olduğu..
Yeni güzellik kavramı
Özel Çankaya Tıp Merkezi dermatoloji doktoru Uzm.Dr. Arzu Görgülü Eraslan kozmetoloji ünitesi içinde yer alan  lazer epilasyon ve dermaterapi uygulamaları hakkında bilgi verdi.   Kozmetoloji nedir? Günümüzde yaşam süres..
Uzmanlardan önemli uyarı
Türkiyede ölüm istatistiklerinde birinci sırada kalp-damar hastalıkları var. Bunun sebebi ise tuz!Mersin İl Sağlık Müdürlüğü Eğitim Şube Müdürü Hüseyin Gökçe, Türk milletinin günlük miktarın üç katından fazla tuz tükettiğini belir..
Sıfır beden tutkusu erken menopoz nedeni
Örneğin vücuttaki kritik yağ sınırı olan yüzde 12’nin altına düşüldüğünde üreme fonksiyonları durabiliyor. Bunun sonucunda sıfır bedene sahip olan kadınların yüzde 30’unda erken menopoz gibi ciddi bir tablo ortaya çık..
Erkeklerin kabusu yaşlanan adam sendromu
Bunun sonucunda da erkeklerde göbek çevresinde yağlanmadan cinsel sorunlara, uyku bozukluklarından depresif ruh haline kadar pek çok sorun ortaya çıkıyor.  Bu tür sağlık problemlerinin önüne geçebilmek içinse her sağlıklı er..
Bu site en iyi 1024*768 çözünürlükte görüntülenir. Copyright © 2002- 2011 KaradenizChat.ORG Tüm Hakları saklıdır. | Yasal uyarı
RSS Sitemap Yukarı Çık
sohbet