Üye Girişi
Üye Girişi Yap
Arama :
KaradenizChat.ORG > Sağlık > Sayfa : 41
Düzenli smear testi rahim ağzı kanserini önlüyor
Rahim ağzı kanserinin en önemli nedeninin Human Papilloma Virüs (HPV) olduğunu belirten Anadolu Sağlık Merkezi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Doç. Dr. Fatih Güçer, “PAP smear testi ile düzenli olarak yapılan kontroller ..
Çocuklarda orta kulak iltihabı okul başarısını etkiliyor
Özel İstanbul Medipol Hastanesi Kulak Burun Boğaz ve Baş-Boyun Cerrahisi Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Özmen Öztürk, küçük büyük herkesi tehdit eden orta kulak iltihabının (otitis media) özellikle çocuklarda ciddi sorunlara yol açtığını s..
Vatandaşa ilaç müjdesi
SGK Başkanı Fatih Acar, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelikin Türk Eczacılar Birliği yetkilileriyle bugün ya da yarın bir araya geleceğini belirterek, 1 Şubat tarihi itibarıyla sözleşmenin imzalanmamış olsa bile vatandaş..
Meme kanserinde umut veren buluş
Tıp dünyasını heyecanlandıran yeni gelişmelere göre; yeni yöntemlerle meme kanserinin nüks etmesi daha uzun süreler geciktirilebiliyor! Meme kanseri gelişmiş ülkelerde kadınlarda en sık görülen kanser olarak karşımıza çıkıyor. Ö..
Dişi ağrımadan hekime gidenler sağlık buluyor
Bursa Ağız ve Diş Sağlık Merkezi’nden uzmanlar sitlerin dişin koruyucu tabakası olan diş minesi üzerinde küçük delikçikler oluşturduğunu açıklayarak, bu deliklerin giderek genişlediğini ve küçük oyuklar haline geldiğini ifa..
Bir gram fazla et bin hastalık nedeni
Yüksek proteinli diyetlerin sağlık açısından en belirgin risklerinin böbrekler üzerinde olduğunu bilimsel araştırmalar göstermektedir. Birçok insanlar üzerinde kan tahlilleri ve böbrek fonksiyon testleri uygulamaları raporlarına ..
Çocuklar kulak ağrılarını 4 şekilde gösteriyor
Kendini konuşarak ifade edemeyen çocuk da kulak ağrısını 4 şekilde gösteriyor: Kulağını çekiştiriyor, huzursuzlanıyor, ağlıyor ve tekmeler atıyor! Çocuklarda kulak ağrısı, hem kulağı ağrıyan çocuk, hem de anne baba için dayanılma..
Astım ataklarında tetiği çeken tek faktör allerjenler değildir
Günümüzde fenotip kavramının ön plana çıktığını ve astımın her hastada aynı tarzda ve şiddette olmadığını belirten Bayındır Hastanesi Söğütözü Göğüs Hastalıkları Bölümü’nden Doç. Dr. Cem Gündoğdu, her hastaya uygun tedavini..
En sık görülen romatizmal hastalık Eklem kireçlenmesi
Bayındır Hastanesi Kavaklıdere Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nafiz Akman, hastalığın yaşam kalitesini bozduğunu ve kişinin giderek normal yaşantısını sürdürmekte zorluk çektiğini belirtti. Eklem kireçlenm..
Kronik yorgunluk sendromuna dikkat
Son yıllarda birçok kişi sürekli yorgunluk hissi ve halsizlik nedeniyle hastaneleri sık sık ziyaret ediyor. Tıp dünyasında Kronik yorgunluk sendromu olarak adlandırılan rahatsızlık hakkında Reem Nöropsikiyatri Merkezi Kurucusu Dr..
Çocuklarda ve yetişkinlerde işitme kaybı neden oluyor
Sorunun kökeninde çeşitli hastalıklardan aşırı gürültülü ortamda çalışmaya kadar birçok neden yer alıyor.  İşitme kaybı bazen yenidoğanlarda ortaya çıkıyor, bazen de yaşlılıkta kendini gösteriyor. Beş duyumuzdan biri olan iş..
Ağzınız hastalıklarınızı ele veriyor
Beyoğlu Özel Avusturya Sen Jorj Hastanesi İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Metin A. Telli ağız sağlığına göre hastalık belirtilerini şöyle sıralıyor; Ağız Kokusu: Hastalarca utandırıcı, anksieteye sebep olan, hoş karşılanmayan bir duru..
Kalp krizi riskini öğrenmenin en kolay yolu Kalsiyum skorlaması
Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de ölüm nedenlerinin başında gelen kalp ve damar hastalıklarının önceden fark edilmesini sağlayacak testler hayat kurtarıyor. Derin bir nefes alma süresinde yapılabilen kalsiyum skorlaması, kalp ..
Göğsünüzden süt geliyorsa hemen doktora gidin
Meme uçlarından gelen uygunsuz sıvılar; kadınlık hormonu östrojen fazlalığından, ilaçlardan, stresten, beyin lezyonlarından, tiroid hormonu azlığından, kısırlığa sebep olan hipofiz adenomu gibi patolojik sebeplerden kaynaklanabil..
Tüp bebek tedavisinde doğru bilinen yanlışlar
Her yaşta tüp bebek yapılabilir mi?  Tüp bebek tedavisiyle çoğunlukla ikiz, üçüz bebek sahibi mi olunuyor? Peki,  hiç spermi olmayan erkek baba olamaz mı?  Şüphesiz çoğu insan bu sorulara “evet” yanıtın..
Bedeninizin anti-virüs programına ihtiyacı olabilir
Her 10 kişiden biri insan siğil virüsü (HPV) taşıyor, cinsel yolla bulaşmasının yanı sıra ağda, traş bıçağı, manikür-pedikür ile hem kadına hem erkeğe bulaşabiliyor. Yaygın ve bulaşıcı olan siğil virüsü, genital bölgede siğil ol..
Unutkanlık günlük yaşamı etkiliyor
Unutkanlığın günlük yaşamda en fazla şikayet edilen, kaygı uyandıran durumlardan biri olduğunu vurgulayan Bayındır Hastanesi Söğütözü Nöroloji Bölümünden Uzm. Dr. Melek Kandemir, “Her unutkanlık, hastalık habercisi olmamakl..
Doktorlar şoke oldu
İngilterede hastaneye kaldırılan 17 yaşındaki bir genç kızın, 15 yıldır sadece tavuk yiyerek beslendiği ortaya çıktı.İngilterede aniden rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan 17 yaşındaki bir genç kızın, 15 yıldır sadece tavuk yiyer..
İmplant mucizesi
Siz de eksik dişleriniz yüzünden gülüşünüzü saklıyor musunuz? Kendinizi rahat ve güvenli hissetmiyor ya da eksik olan dişleriniz yüzünden konuşurken, yemek yerken zorlanıyor musunuz? Eğer öyle ise bu haber size göre...Dt. Arzu Yal..
Ölmeyeceksen gelme
Son yayımlanan Sağlık Uygulama Tebliği (SUT) ile birlikte acillerde yeni dönem başladı.Sosyal Güvenlik Kurumu’nun (SGK) acillerle ilgili yeni düzenlemesi, ‘hayatınızı kaybetme ihtimaliniz veya ani gelişen bir kaza duru..
Bu site en iyi 1024*768 çözünürlükte görüntülenir. Copyright © 2002- 2011 KaradenizChat.ORG Tüm Hakları saklıdır. | Yasal uyarı
RSS Sitemap Yukarı Çık
sohbet