Üye Girişi
Üye Girişi Yap
Arama :
KaradenizChat.ORG > Sağlık > Sayfa : 42
patates kizartmasi Kalbe zararlı değilmiş
Düzenli olarak kızartılmış gıdalar tüketmenin kalp krizine yol açtığı yönünde inanışın bir efsane olduğu ortaya çıktıSonuçları "British Medical Journal" dergisinde yayımlanan araştırma, zeytinyağı veya ayçiçek yağı kulla..
SGK dan yeni adım
Doktor, hastanın acil olmadığına karar verirse eczaneden ilacını alırken katılım payı ödeyecek.Hastanelerin acil servislerinde katkı payı alınmaması, hastaların bu servislere akın etmesine sebep oldu. Başı ağrıyan, grip olan, poli..
7 milyondan fazla kişi risk altında
Az çalışırsa tembelleştirip kilo aldıran, hızlı çalışırsa zayıflatıp sinirli yapan tiroid bezi, radyasyonun da etkisiyle kansere neden oluyor. Dünya Sağlık Örgütünün riskli gördüğü 73 milyonluk Türkiyede nüfusun yüzde 10undan fazl..
Artık herkes sigortalı
1 Ocakta başlayan uygulama ile herkes sağlık güvencesine kavuştu. Ancak sosyal güvenlik kapsamında olmayanların bir an önce genel sağlık sigortasına başvurması büyük önem taşıyor. Aksi halde gelirlerine bakılmaksızın 212 TLlik bor..
NAR Her derdin devası onda
Ordu Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Turan Karadeniz, nar suyunun yüksek tansiyon başta olmak üzere birçok hastalık ve rahatsızlığa şifa verdiğini söyledi.Prof. Dr. Turan Karadeniz yaptığı açıklamada, kış mevsiminde..
Bebeği hayatta tutmanın yolu
Birçok anne için bebeğini gıdıklamak bir oyun olsa da Sanchia Norris için bu oğlunu hayatta tutmasının yolu.İngilterede yaşayan henüz 1 yaşındaki Benn her gece uykusunda bir kaç kez nefes almayı bırakıyor ve bu sırada tekrar nefes..
Adeta eczane gibi
Ordu Üniversitesi (ODÜ) Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Turan Karadeniz, kalp sağlığına iyi geldiği, cinsel gücü arttırdığı, kanseri önlediği, yaşlanmayı geciktirdiği, kolesterolü düşürdüğü şekliyle bilinen fındığın, bilinenden ..
En estetik skandal
Fransadaki silikon krizi Türkiyeye de sıçradı. Türkiyede en az 300 kadına sanayi tipi silikon takıldığı öne sürüldü. Uzmanlar, göğüs estetiği yapanları uyardı: "O siz olabilirsiniz".Fransada meme protezi üreticisi Poly I..
Jeneratör skandalı
Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesindeki bazı hastalar, elektrik kesintisi ve ardından jeneratörlerin devreye girmemesi yüzünden başka hastanelere gönderildi.Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesinin de bulunduğu 19 Mayıs..
SGK dan yeni düzenleme
Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), kamu kurumu iskontoları ve fiyat düşüşleri nedeniyle bir süredir bazı ilaçlarda yaşanan sorunun çözümü için yeni düzenlemelere gitti.125 ilaca 17 Kasımda getirilen son kamu kurumu iskontosunda eskiye ..
Kızılay dan kan donduran anket
Türkiyede kan konusunda tek yetkili kurum olan Türk Kızılayının kan bağışı sırasında dağıttığı ve doldurulması zorunlu olan “Kan Bağışçısı Bilgilendirme Formu”ndaki sorular bağışçıların tepkisine yol açtıKan verecek ki..
Doğru bildiğimiz yanlış
Bilgisayarın yaydığı elektromanyetik radyasyonu absorbe etmek için masaların üzerine kaktüs ya da kaya tuzu konuluyor. Peki bu yöntem radyasyona karşı etkili mi?Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Elektrik - Elektronik Mühendisliği Bölüm B..
Doktorlar birbirine girdi
Bir şiddet olayı daha! Ancak bu kez yer bir hastane taraflar ise hekim. Anestezi doktoru Haspolat, uyarılara rağmen operasyondan önce su içen hastayı uyatamayacağını söyledi. Ameliyatı yapacak olan Doç. Dr. Türkmen itiraz etti. So..
Dünyada ilk olacak
TC kimlik numarası ile muayene olunabilen sağlık sisteminde suiistimallerin ortadan kaldırılması, hastaneye gitmediği halde gitmiş gibi gösterilip üretilen sağlık hizmet faturalarının önlenebilmesi için “avuç içi damar harit..
İşte krizi çözecek formül
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, ilaç krizini çözecek formülü açıkladı.Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, İntibak Yasasını imzaladığını ve Bakanlar Kuruluna gönderdiğini açıkladı. Çelik, TBMM Genel Kurulu..
Kebap kanser mi yapıyor
Beslenme tipi üzerine yapılan araştırma, mide kanserinin Güneydoğuda neden yaygın olduğunu ortaya koyduDicle Üniversitesi’nden Prof. Dr. Abdurrahman Işıkdoğan, Güneydoğu Anadolu’da kanserin yüzde 40’ının yanlış b..
Gripten korunmanın en lezzetli yolu
ELMAELMA - Her mevsim getirdiği hastalıkların yanında şifalı meyvelerini de getiriyor. Özellikle değişken havalarda artan salgına karşı siz de böyle korunabilirsiniz.Yazının devamını okumak için TIKLAYIN... Kaynak : internethabe..
Nakilden sonra HIV kaptı
Ahmet Emin Bilgin, annesinden alınan böbrekle sağlığına kavuşmayı beklerken 4.5 ay sonra hayatını kaybetti. Ölüm nedeni ise AIDS’ti. İşin tuhaf tarafı ameliyattan önce ne Bilgin’de ne annede HIV’e rastlanmıştı. A..
Devlet resmen tanıdı
Strict//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-strict.dtd">404 - File or directory not found.Server Error 404 - File or directory not found. The resource you are looking for might have been removed, had its name changed, o..
Uyarı etiketlere taşınıyor
Sağlık Bakanlığının ve doktorların alerjin maddeleri içermesi nedeniyle bir yaşından küçük bebeklere bal yedirilmemesi uyarısı, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca etiketlere taşınacak.Doktorların "bebeklere bal yedirmeyin..
Bu site en iyi 1024*768 çözünürlükte görüntülenir. Copyright © 2002- 2011 KaradenizChat.ORG Tüm Hakları saklıdır. | Yasal uyarı
RSS Sitemap Yukarı Çık
sohbet