Üye Girişi
Üye Girişi Yap
Arama :
KaradenizChat.ORG > Sağlık > Sayfa : 5
Sağlıklı kilo vererek karaciğer yağlanmasından kurtulun
Dr. Ayça Kaya, sağlıklı bir karaciğer için alınması gereken önlemleri anlattı.Kuşkusuz bütün organların vücut için ayrı ayrı bir önemi var. Ancak karaciğer vücudun hem fabrikası gibi, hem de arıtma tesisi gibi çalışarak,..
Yumurtalık kisti sizi korkutmasın!
Hemen hemen her kadında görülün yumurtalık kistlerinin çoğu iyi huylu. Ameliyat bile gerektirmiyor. Aceleyle ameliyat kararı vermemeli. Medicana Bahçelievler Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü'nden Op. Dr. Leyla Ercan, y..
Boğaz ağrısına doğal tedavi yöntemleri
Antibiyotiksiz tedavi sürecinde bitkisel terapiler hayati derecede önemli. İşte sarmısak ve altın mühürün ötesinde bu süreçte size yardımcı olacaklar.Evde yapılan ilaçlar boğaz ağrısının verdiği rahatsızlığı azaltmada kullanıla..
Sıcak yemeklerdeki büyük tehlike!
Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Göğüs Cerrahisi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Abdullah Erdoğan, yemek borusu kanseri ile beslenme ve yemeğin pişme şekli arasında bağlantı olduğunu belirterek, "Aşırı sıcak yeme ve içme,..
Göz seğirmesi neyin habercisi?
Göz seğirmelerinin sık aralıklarla ve uzun süre devam etmesinin göz hastalıklarının işareti olabileceğini söyleyen Opr. Dr. İskender Alkın Solmaz bu durumun; gizli hipermetrop, miyop ve astigmatın habercisi olabileceğine dikkat çe..
Tansiyon hastalarına büyük müjde!
Tansiyon hastaları tarafından merakla beklenen ve etkisi bilimsel olarak kabul edilen jintong sinir uyarıcı tansiyon düzenleyici tıbbi cihaz 10 yıl izlemeye alındıktan sonra Türkiye de Sağlık Bakanlığı Tıbbi Cihazla..
Düşük bel pantolondaki tehlike!
Uzmanlar düşük bel ve dar pantolonların, yarattığı sağlık riskleri açısından pek de masum olmadığı görüşünde...Uzmanlara göre, özellikle kas-iskelet sistemini etkileyen giysileri seçerken dikkatli olmakta fayda var. Korse, topuklu..
Haftalarca süren öksürüğe dikkat!
Eskişehir İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Kadir Demirel, 67'nci Verem Savaş Eğitim ve Propaganda Haftası nedeniyle bir yazılı açıklama yayımladı.Açıklamasında dünyada her yıl yaklaşık 9 milyon kişinin verem has..
Beyinde iltihaba neden olabilir!
Son günlerde iyice artan gribal enfeksiyonlar, uygun ilaç kullanımı ve istirahatle atlatılırken; özellikle astım, kronik kalp, akciğer, böbrek, şeker ve bağışıklık sistemi zayıf olanlar için risk taşıyor. Gribe bağlı en sık z..
Yemekten sonra çay içenler dikkat!
Hemen herkesin çok sık yaptığı bir hata yemekten sonra çay keyfi yapmak...Yemeklerin hemen ardından çay, kahve ikram edilmesi sindirime yardımcı olmadığı gibi kan dolaşımını bozuyor ve dolaşımın yavaşlamasıyla kan göllenmesi ..
Vitamin deposu kivi bu hastalığa iyi geliyor
Vitamin deposu kivi, bağışıklık sistemini güçlendirerek hastalıklara savaş açar. Hücreleri serbest radikaller adı verilen zararlı maddelerden korur. İçerdiği flavanoid ve karotenoid adı verilen maddeler ise gen yapısını korur. Bu ..
H3N2 virüsüne karşı bitki çayı
Yeditepe Üniversitesi Eczacılık FakültesiFarmakognozi ve Fitoterapi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Erdem Yeşilada, antibiyotikkullanmadan H3N2 virüsünü yenmek içinadaçayı, ıhlamur, zencefil, karabiber&nbs..
Bakın gribe neden olan neymiş
Halk sağlığı ve İç Hastalıkları Uzmanı Dr. M. Emin Dinççağ, "Gribin nedeni soğuk değil, 'virüs' adı verilen gözle görülmeyen mikroorganizmalardır" dedi.Halk Sağlığı ve İç Hastalıkları Uzmanı M. Emin Dinççağ, 200'den fazl..
Haftalarca süren öksürüğe dikkat!
Eskişehir İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Kadir Demirel, 67'nci Verem Savaş Eğitim ve Propaganda Haftası nedeniyle bir yazılı açıklama yayımladı.Açıklamasında dünyada her yıl yaklaşık 9 milyon kişinin verem has..
Hamilelere Uyarılar
Hamilelik döneminde beslenmenin büyük önem taşıdığını söyleyen Prof. Dr. Ziya Mocan, kalsiyum zengini süt, yoğurt ve peynirin yanı sıra yenilecek meyve ve sebzelere de dikkat edilmesini istedi. Prof. Dr. Mocan, anne aday..
Çocuğunuz için antibiyotiksiz grip tedavisi
Soğuk algınlığına yakalanan çocukları iyileştirmenin hızlı bir tedavisi olmasa da yapabileceğiniz birçok şey var.Soğuk algınlığı ve grip sezonunun tam ortasındayız. Boğaz ağrısı, burun tıkanıklığı ve öksürük de sık görülmekte. Bu ..
Yoga kanser savaşçısı!
Kanserden depresyona günümüzde sayabileceğimiz birçok hastalığa iyi geliyor..Yoga eğitmeni Çiler Karataş, "Yoga kanserden MS’e, bel fıtığı, kilo problemleri, bağımlılıkları, sigara, alkol bağımlılıkları, ..
 Varis tedavisi!
Günlük yaşama dair büyük kolaylıklar sağlayan bu yenilikler, şüphesiz en çok sağlık alanında insanların imdadına yetişiyor. Tüylenmeye karşı kullanılan lazer teknolojisi geliştirilerek, başta yüzeysel varis olmak üzere 2mm'den gen..
Baş ağrınızın asıl sebebi olabilir!
Sakız çiğnemenin gençlerde baş ağrıları ve migrene yol açabileceği belirlendi.İsrail'deki Tel Aviv Üniversitesi'nden Dr. Nathan Watemberg ve ekibinin araştırmasına, kronik baş ağrıları olan ve günde 1-6 saat sakızçiğneyen gen..
Bel fıtığı hastalarına müjde!
Aşırı kilo nedeniyle bel fıtığı ameliyatı olamayan, kilo vermek için yapması gereken egzersizleri ise ağrı yüzünden yapamayan hastaların girdiği kısır döngüye “Proloterapi tedavisi” son veriyor..
Bu site en iyi 1024*768 çözünürlükte görüntülenir. Copyright © 2002- 2011 KaradenizChat.ORG Tüm Hakları saklıdır. | Yasal uyarı
RSS Sitemap Yukarı Çık
sohbet