Üye Girişi
Üye Girişi Yap
Arama :
KaradenizChat.ORG > Sağlık > Sayfa : 6
Solunum yolu enfeksiyonlarına dikkat!
Uzmanlar kışın yaşanılan üst solunum yolu ve gribal enfeksiyonlarının böbrek yetmezliği rahatsızlıklarına yol açabileceği konusunda uyarıyor. Nefroloji ve Hipertansiyon Kliniği Uzmanı Kadir Gökhan Atılgan, kişinin solunu..
Çocuklarda bu hastalığa dikkat!
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Hakkı Akman, dünyada bebek ölümlerine neden olan ağır gastroenteritlerin en önde gelen nedeninin rotavirüs hastalığı ve rotavirüs aşılarına ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu. ..
Kulaklarınız donmasın!
Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Tıp Fakültesi Kulak Burun Boğaz Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Almaç, çetin kış şartlarında insanların kulak donması riskine maruz kalabileceğine dikkati çekti.Bu hastalığın vücudun uç kısım..
Tansiyonunuz yüksekse bol bol için
Portakal suyu, çoğu kişinin en çok tercih ettiği sabah içeceklerinden biridir.  İyi bir C vitamini ve folik asit kaynağı olan portakal bağışıklık sistemini güçlendirir ve kansızlığa karşı iyi gelir. Bu sebeple de hamile kad..
Kivinin faydaları
Güçlü antioksidan etkili meyvelerden biri olduğunu bildiğimiz kivi, Hücreleri serbest radikaller adı verilen zararlı maddelerden koruyor. İçerdiği flavanoid ve karotenoid adı verilen öğeler ile DNA’mızı yani genler..
Anne adaylarına beslenme rehberi
Hamile kadınların mikroplarla savaşırken en önemli silahı bağışıklık sistemidir. Doğru birbeslenme yöntemi ile mikroplara karşı dahadirençli hale gelir, bebeğinizi ve kendi sağlığınızı korumuş olursunuz. İşte size bazı&n..
Kış hastalıklarının ilacı
Bağışıklık sisteminin zayıfladığı kış aylarında sık yakalandığımız soğuk algınlığı, nezle, grip gibi hastalıklardan korunmanın yolu "kuşburnu meyvesinden" geçiyor. Bu mevsimde kuşburnunun so..
Çekici görünmenin sırrı onda!
Düzenli olarak sebze meyve tüketmenin sağlıklı olmanın yanı sıra çekiciliği de artırdığı belirtildi.İngiltere'deki York ve Cambridge üniversitelerinden bilim adamlarının araştırması, sebze meyve tüketenlerin teninin daha fazla ışı..
Sarımsak mucizesi
İçeriğindeki kimyasal madde menenjit hastalığının çaresi olabilir!Sarımsakta bulunan iki kimyasal maddeninbebek mamasında bulunan cronobacter sakazakii adlı ölümcül bakteriyi yok etmede son derece etkili olduğu saptandı. ..
Grip savaşçısı 5 besin
GREYFURTGüçlü bir antioksidan kaynağı olan greyfurt, bağışıklık sistemini güçlendiriyor ve virüsleri yok ediyor. Günde yarım porsiyon greyfurt tüketildiğinde, gribe yakalanma riski %20 oranında da düşüyor.BROKOLİBrokolin..
Bu yüzden ağrıyor!
Nöroloji Uzmanı Dr. İbrahim Mumcuoğlu, tüm baş ağrılarının yüzde 90'ınını migren ve gerilim tipi baş ağrılarının oluşturduğunu kaydetti.Baş ağrısı toplumda en sık görülen şikayetlerin başında yer alıyor. B..
Çocuklarda idrar yolu enfeksiyonlarına dikkat!
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Emel Şen, “çocuklarda idrar yolu enfeksiyonu” hakkında bilgi verdi. Uzm. Dr. Şen, “İdrar yolu enfeksiyonu; üriner sistem adı verilen idrar yollarının herhangi bi..
Yağmurlu havalarda sinüzite dikkat!
KBB Uzmanı Op. Dr. Halis Pınarcı, yağışlı havaların başlamasıyla birlikte artış gösteren sinüs iltihaplanmalarına karşı uyarıda bulundu. Halk arasında çok sık görülen sinüzithastalığının özellikle hasta, yaşlı ve ço..
Mideniz de iltihaplanabilir!
Gastroentereloji Bölümü Uzmanı Doç. Dr. Erdoğan Arıkan, mide hastalıklarının başında gelen ve mide iltihabı olan gastriti hakkında şunları söyledi... Gastrit nedir?Gastriti mide&nb..
AIDS tedavisinde yeni umut
İngiliz bilim adamlarınca geliştirilen yeni bir yöntemle AIDS tedavisine ışık tutabilecek önemli bir adım atıldığı bildirildi.İngiltere'nin 5 büyük üniversitesinden bilim adamlarının geliştirdiği yeni yöntem, HIVtaşıyan ..
Grip ilacı satın alırken dikkat!
Gribe karşı semptomatik tedavi sunan ilaçların danışılarak alınması ve özelliklerine bakılması önem taşıyor.Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Farmakoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hakan Ergün, grip..
Hangi belirtiler hangi sorunun işareti?
Dikkate alınmayan belirtiler bazen umulmadık şekilde büyüyerek sağlığımızı tehdit etme noktasına gelebiliyor. Yeditepe Üniversitesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi İç Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Yaşar Küçükardalı, ya..
Meme kanserinde yaş düşüyor
Türkiye Meme Vakfı Başkanı Can Gürbüz, Türkiye'de kadınlarda en sık görülen kanser türünün meme kanseri olduğunu, bu durumun farkındalığı artırmasına rağmen bilinçlenmenin yeterli olmadığını söyledi.Gürbüz, AA muhabirine..
Bu gıdalar kanser yapıyor!
Sodyum ve potasyum nitrit gibi gıda katkı maddelerinin kullanıldığı işlenmiş etürünlerinden günde 50 gram tüketildiğinde, bağırsak kanseri riskinin yüzde 21 arttığı belirtildi.Süleyman Demirel Ün..
Bu bitkilerden ve ilaçlardan uzak durun!
Bağışıklık sistemini uyaran ekinezya, dolaşımı hızlandıran baldırıkara, tansiyonu yükseltenefedra, kan basıncını düşüren sarımsak ile bu bitkileri içeren ilaç tüketiminin cerrahi müdahaleden en az 24 saat önce kesilmesi gerek..
Bu site en iyi 1024*768 çözünürlükte görüntülenir. Copyright © 2002- 2011 KaradenizChat.ORG Tüm Hakları saklıdır. | Yasal uyarı
RSS Sitemap Yukarı Çık
sohbet