Üye Girişi
Üye Girişi Yap
Arama :
KaradenizChat.ORG > Sağlık > Sayfa : 7
Âdet sancısına son!
Kadınlar her ay âdet dönemi yaklaştığını takvimden değil, değişen iştah ve tatlıya olan düşkünlüğün artmasından anlarlar. Elbiselere sığmadığınız, elinizin yüzünüzün şiştiği ve aklınızdan sürekli tatlı, çikolata veya börekle..
Yanlış diyet beyni yavaşlatıyor!
SAMSUN'da görev yapan Beslenme ve Diyetetik Uzmanı Demet Sayar, beynin işlevini yerine getirebilmesi için glikoz kullandığını, yanlış diyetyapılması halinde ise beynin tam anlamıyla çalışmadığını söyledi.Beslenme ve ..
Çocuklara gece yatmadan önce süt içirmeyin!
İZMİR'de özel hastanede görev yapanGastroloji Uzmanı Dr. Bülent Şengül, anne ve babaların, uykuya kolay dalıp rahatlamaları, hem de beslenmeleri için çocuklarına geceyatmadan hemen önce süt içirmelerinin r..
Hangi belirti hangi hastalığın işareti?
Görmede bulanıklık katarakta, baş ağrısı tansiyona işaret edebilir Görmede bulanıklık katarakta, baş ağrısı tansiyona işaret edebilir Ateş, ağrı, kilo değişimi, yorgunluk, başdönmesi, öksürü..
Uzun yaşamanın sırrını açıkladı
Geliştirdiği "Karatay diyeti" ile tanınan Kadıköy Florence Nightingale Hastanesi İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, yaş ilerledikçe yapılan hareketin artması gerektiğini belirterek, "..
Kadavradan alınan deri ile meme onarımı!
Meme kanseri Türkiye’de en çok görülen kanser türlerinden biri. Her 8 kadından birinde görülenmeme kanserinin erken teşhis ile tedavisi mümkün.Kanser nedeni ile memesi alınan ya da meme yapısı bozulan kadınların imdadın..
Ekmek kilo aldırmaz
Diyetisyen Elvan Odabaşı Kanar, ekmeksizdiyet gibi yanlış bir algı oluştuğunu, bu diyetin çok sağlıksız olduğunu, ekmeğin kiloaldırmadığını aksine kilo verdirdiğini söyledi.Kanar, yaptığı açıklamada, ..
Kalça kireçlenmelerine dikkat!
Kalça kireçlenmelerine karşı hastaların dikkat etmesi gereken özelliklerin sıralayan uzmanlar, geç yaşlarda ortaya çıkan türleri yanında gençve çocukluk yaşlarında da kireçlenme vakaları yaşandığını b..
Bunu sakın yapmayın!
Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Tıp Fakültesi Kulak Burun Boğaz Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Almaç, kulak temizlik çubuklarının çok yaygınlaştığını belirterek, "Kulağa sokup kulağı temizleme ihtiyacı hissettiri..
40 yaş üstü erkeklerin ortak sorunu!
Tüm dünyada ve Türkiye'de oldukça yaygın olan Erektil Disfonksiyon (Sertleşme Bozukluğu), başlı başına bir sağlık sorunu olduğu gibi, erken dönemde kalp-damar hastalıklarının habercisi de olabiliyor. Buna karşın erkeklerin doktor..
Kadınların ortak sorunu!
Kadınların pek çoğunun sıklıkla yaşadığı sorunlardan biri de yumurtalık kistleri. Belirti vermeyen yumurtalık kistlerinin farklı muayenelerde tesadüfen ortaya çıktığını söyleyen Kadın Hastalıkları ve ..
Bir asır önce 2 yıldı, şimdi 7 yıl
HASTALIKLARDAN tümüyle kaçınmak mümkün olmasa da, “Biraz tedbir ve dikkat ile risklerden uzak kalmak mümkün” diyor uzmanlar... İstanbul Florence Nightingale Hastanesi Sağlıklı Yaşam Kliniği Direktörü Dr. Özgür Şam..
Yılda 3 milyon insan KOAH'tan ölüyor!
Amasya Halk Sağlığı Müdürü Dr. Öner Nergiz, 20 Kasım Dünya KOAH Günü nedeniyle yaptığı açıklamada, "Her yıl 3 milyon kişi bu hastalık nedeniyle ölmektedir" dedi.Kısa adı 'KOAH' olan kronik obstrüktif ..
Sabah alışkanlığını bırakın!
Koşma, yürümek ve egzersiz gibi sporların vücuda en faydalı olduğu zaman dilimininakşam saatleri olduğu bildirildi.Giresun Üniversitesi Tıp Fakültesi Kalp ve Damar Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mustaf..
Kapalı ortamlarda fazla kalmayın!
ÇUKUROVA Üniversitesi (ÇÜ) Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Muhsin Akbaba, havaların soğuduğu ve nem miktarının düştüğü bu dönemlerde gribal enfeksiyonların daha çok yaşandığını söyledi.Kalabalık yer..
Ah şu gaz sorunu!
Çok utanır da söyleyiz ama önemli bir tıbbi gerçektir gaz meselesi. Bazen ağrılı da olur; kalp kriziyle bile sonuçlanabilir. Bir de kötü kokuluysa ve o gün dışarıda, toplum içindeyseniz durum kâbusa dönebilir. Gazı çıkarıp r..
Cilt gençleştirmede yeni yöntem!
Daha genç bir görünüme kavuşmak için tıp bizi her gün yeni bir yöntemle tanıştırıyor. Ancak çağımız insanı artık az zaman ayırdığı ama etkin ve sonrasında sosyal hayatına hemen dönebileceği ve uygulama sırasındaağrı sızı olmayan..
Sarmısak dişini ne pişirin ne bütün yutun, etkisi kaybolur
Spor yapanlara vişne ve kiraz tüketmeleri öneriliyor. Kuşburnu meyvesi, zerdeçal ve zeytin yaprağı, romatizmal şikâyetlerin hafifletilmesine katkıda bulunuyor. İşte, Yeditepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmakognozi ve ..
Kansere karşı zerdeçal
Zerdeçal, zencefil ailesine ait, yüzyıllardan beri Hindistan'da kullanılan ve ayrılmaz bir parçası olan baharatlarından biridir.Zerdeçal, zencefilgiller familyasından sarı çiçekli, büyük yapraklı, çok yıllık otsu bir bitki cinsidi..
Tatlandırıcılara dikkat!
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Tıp Fakültesi Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları öğretim üyesi Prof. Dr. Belgin Efe,diyabet hastalarının tatlandırıcılarda ölçüyü kaçırmaması gerektiği ..
Bu site en iyi 1024*768 çözünürlükte görüntülenir. Copyright © 2002- 2011 KaradenizChat.ORG Tüm Hakları saklıdır. | Yasal uyarı
RSS Sitemap Yukarı Çık
sohbet