Üye Girişi
Üye Girişi Yap
Arama :
KaradenizChat.ORG > Sağlık > Sayfa : 8
Stresiniz çocuğunuzu germesin!
Yoğun iş temposu, şehir hayatının negatif etkileri, özel yaşam sıkıntıları, deşarj olamama gibi sorunlar yetişkinlerin yaşamının olağan bir parçası sanki. Anne ve-veya babanın gergin olduğu ailelerde mutlu çocuklar yetişebili..
Depresyon yaşlanmayı hızlandırıyor!
Yapılan araştırmalar sonucunda, ağırdepresyonda olan veya geçmişte depresyona girmiş kişilerin hücrelerinin daha yaşlı göründüğü öğrenildi.Hollandalı ve Amerikalı bilimadamlarının yaptığı araştırma, ağır depresyonda..
Türk kadını menopoza erken giriyor
Tıp dilinde kadının adetten kesilmesi ve doğurganlığının sona ermesi olarak tanımlanan ve yaşlılığın da başlangıcı kabul edilenmenopozun türk kadınını daha erkenyakaladığı, Türkiye'de menopoza girme yaşının 46 olmak..
Diş eti hastalığı, kalp krizini tetikliyor
Atatürk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Fatih Çanakçı, ileri derecede diş eti hastalığı olan bireylerde, kalp krizi geçirme riskinin sağlıklı bireylere göre üç kat daha yüksek olduğunu belirte..
Elleriniz ruh halinizi ele verebilir!
Son zamanlarda tek rahat ettiğiniz alan evinizse, eviniz dışındaki hayatı kontrol edemediğinizi hissettikçe geriliyorsanız, üstelik evde aile bireylerinin dokunduğu eşyalara dokunurken bile sürekli temiz mi endişesi yaşıyorsanız d..
Zeytin yaprağı şifa saçıyor
Gaziantep'te 3 kuşaktır aktarlık yapan Bülent Bilici, köylerde ısınma amaçlı olarak kullanılan ve bilim adamları tarafından her geçen gün farklı farklı hastalıklara şifa olduğu söylenilen zeytinin, ağacının yapraklarının da birçok..
Bu sorun her geçen gün artıyor!
Önemli sağlık sorunlarından biri olan kabızlık, özellikle çocuklarda, gençlerde ve hamile bayanlarda sıkça görülüyor. Kabızlık her geçen gün daha fazla artış gösteriyor.Kabızlığın birçok kişinin sorunları arasında o..
Mevsim geçişlerinde gribe dikkat!
Özellikle risk grubunda bulunan kişiler için gripten korunma yollarını bilmek büyük önem taşıyor.Özellikle 65 yaş üstü kişiler kronik kalp, akciğer, böbrek ve şeker hastaları, kanser hastaları ve sağlık çalışanları gibi risk grubu..
Yaşamın tadını çıkarmak elinizde
Sağlıklı, mutlu ve güzel bir yaşam sürebilmek için kuşkularınızdan kurtulun.Evrene güveniyor musunuz? "Evrene mesaj gönderin" klişelerinden bahsetmiyoruz. Sağlıklı, mutlu ve güzel bir yaşam sürebilmek için evre..
Göz altlarınızdaki morlukları elmayla yok edin!
Göz altlarımda morarma var. beni çok üzen bu görüntüden nasıl kurtulurum? Selen Y./Ankara YARIM elmayı ve yarım patatesi rendeleyip karıştırın. Bu karışımı gazlı bezin arasına koyup göz altlarınıza bekletin. Ardından taze hav..
Süt içmenin faydaları
Beslenme ve Diyetetik Uzmanı Prof. Dr. Neriman İnanç, sütün içeriğinde bulunan 40'tan fazla besin öğesi ile bağışıklık sistemini de güçlendirdiğini, farenjit gibi kış hastalıklarını önlediğini söyledi.İnanç, ya..
Yeni moda: Sarmısak çayı
Son zamanlarda zayıflatıcı özelliği ile çok konuşulan ve faydaları saymakla bitmeyen sarmısak çayını evde kendiniz hazırlayabilirsiniz.Doğal antibiyotik, içinde bulundurduğu mineral ve vitamin açısından da oldukça sağlıklı bir bes..
Şizofreni ve depresyon tedavisinde yeni ilaç
ABD ve Kanada'da yapılan bilimsel çalışmalar, genel anestezi ve hipertansiyon tedavisinde kullanılan iki farklı ilacın, şizofreni ve depresyonhastalarında "olumlu" sonuçlar verdiğini ortaya koydu.Bilim ins..
Üzüm kalp dostu çıktı
Beslenme ve Diyetetik Uzmanı Prof. Dr. Neriman İnanç, üzüm suyunun kan sulandırıcı özelliği ile de kalp krizi riskini azalttığını söyledi.'Bitkisel süt' olarak tanımlanan üzüm suyunun, kan y..
Diş fırçalamak zayıflatıyor!
Atatürk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Fatih Çanakçı, diş fırçalarken spor yapılabileceğini belirterek, "Bu sayede hem güne zinde başlanır hem de her gün uygulanan bir işlem olduğu için hastaların..
Su içmenin yararlarını biliyor musunuz?
Uzman Diyetisyen Pınar Kural Enç, az su içmenin vücudun tüm dengesini alt üst edebileceğini ifade ederek, "Az su içenlerde yorgunluk, dikkat güçlüğü ve hafıza bozuklukları görülebilir." dedi.Sağlığın korunması ve canlılı..
Mandalinanın faydaları
Mandalina ağırlıklı olarak C vitamini içeriyor ama kışın bu vazgeçilmez meyvesinde A, B, B1, B2, B3 ve B6 vitaminleri de var. Ayrıca mandalinakarbonhidrat, kalsiyum, yağ, lif, potasyum, sodyum, demir, magnezyum, fosfor, ..
Ekmek yemeyenleri bekleyen tehlike!
Doç . Dr. Oğuz Özyaral, karbonhidratın yeterli alınmadığı zaman vücudun kaslarda birikmiş olan karbonhidratları yakacağını ve kasların çökeceğini söyledi.Normal olarak bir insanın günlük ihtiyacında karbonhidrat, protein, yağ ve v..
8 nedeni önle uzun yaşa!
Kalp damarlarında meydana gelen tıkanıklıkların başlıca 8 nedeni bulunuyor. Bunların bir kısmı değiştirilemezken bazıları değiştirilebilir nedenler arasında yer alıyor. Hipertansiyon en büyük sorumlu olarak görülüyor.Dün..
Uzun ömrün sırrı bu harekette
Daha üniversiteyi bitirme aşamasına gelmeden önce, yaratıcılıklarının “zincire vurulmadığı”dönemde seslerine bir kulak verebilsek. İngilizce’de “teenage” olarak isimlendirilen yaş grubu..
Bu site en iyi 1024*768 çözünürlükte görüntülenir. Copyright © 2002- 2011 KaradenizChat.ORG Tüm Hakları saklıdır. | Yasal uyarı
RSS Sitemap Yukarı Çık
sohbet