Üye Girişi
Üye Girişi Yap
Arama :
KaradenizChat.ORG > Sağlık > Sayfa : 9
Grip için hemen ilaç kullanmayın
Uzmanlar, soğuk havalarda iyice yaygınlaşangrip ve nezleye karşı uyarıyor ve vücudun iyileşmesi için hemen ilaca başvurulmaması gerektiğini söylüyor.Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Ahmet Rasim Küçükusta, grip&nb..
Fıtıklar, kâbus olmaktan çıkıyor
Milyonlarca insanın şikayet ettiği bel ve boyun fıtıkları, elle tedavi sayesinde kabus olmaktan çıkıyor.  Yapılan araştırmalar, özellikle yetişkinlerde 30 yaşından itibaren bel ve boyun ağrısı çekme riskinin arttığını gösteri..
Soğanın en önemli 5 faydası
İçinde bol miktarda A, B, C vitaminleri bulunansoğan vitamin deposu olmasının yanısıraantibiyotik ve ağrı kesici özellikler olduğu saptanmıştır.Böcek sokmalarında, ya da vücutta oluşan kesiklerde yara..
Başbakan Erdoğan'dan kanser ilacına destek
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Tıp Fakültesi Farmakoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Halis Süleyman''ın kanser ilacını bulduğu iddiası Başbakan Erdoğan'ın da ilgisini çekti. Erdoğan, kanser tedavisinde yüzde 100 sonuç veren..
Bayram öncesi bu uyarıyı dikkate alın!
Uzmanlar yaklaşan kurban bayramı öncesi vatandaşlara tavsiyelerde bulundu. Kırmızı etin demir, B vitamini ve protein yönünden zengin besinler arasında olduğunu ifade eden uzman Medical Park Hastanesi Diyetisyeni Nilgün İstek, etin..
Sağlıklı Kurban Bayramı için 3 adım
1. Doğru besin seçimi2. Kurban kesimi, gıda güvenliği, etleri saklanması3. Yemek çeşitleri, hazırlama ve pişirme yöntemleriKurban Bayramı'nda yapılan yanlış alışkanlıkların başında kurban etlerinin kesildikten hemen sonra hatta ..
Bu meyvedeki C vitamini elmadan 100 kat fazla
Elma, armut ve şeftali karışımına benzer hoş bir tadı olan, elmadan 100, limondan 20 kat fazla C vitamini barındıran hünnapa ilgi her geçen yıl artıyor. Nezle ve soğuk algınlığına iyi geldiği için doğal grip ilacı olarak da biline..
Sigara bağımlıları dikkat!
Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Hastanesi Kulak, Burun, Boğaz Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bülent Topuz, gırtlak kanseri hastalarının yüzde 99'unun sigaraya 15-16 yaşında başlayan kişilerden oluştuğunu söyledi. ..
Anne adaylarına bayram uyarısı!
İzmir Sağlık Müdürü Bediha Türkyılmaz, çiğ ya da az pişmiş etin zararına dikkati çekerek, bunun hamile kadınlarda düşüklere neden olabileceğine işaret etti. Türkyılmaz, bayramların sağlıklı beslenme bilincinin sekteye uğradığı zam..
Kanserin yüzde yüz ilacını bulduk
Erzurum Atatürk Üniversitesi'nde kanserin tedavisi için başlattığı çalışmaları yıllardır sürdüren Prof. Dr. Halis Süleyman, geçtiğimiz yıllarda mide kanserini önleyecek bir ilaçbulduğunu açıklamıştı.Çalışmaları..
Kanserden korunmak için A vitamini
A vitamininin tam ve eksiksiz alınmasının kanser oluşumunu önlediği bilimsel raporlarla desteklenmektedir.A vitamini vücudumuzun koruyucu dokusu epitelin yapımı ve yenilenmesinde önemlidir. Hatta başrol onundur. Bu vitaminin yet..
Hızlı kilo vermeye dikkat!
Dr. Fizyoterapist Gamze Şenbursa, yaptığı açıklamada kilo kontrolüyle ilgili programların neredeyse tamamının hızlı kilo verme üzerine kurgulandığına dikkat çekerek, Kuzey Amerika ve Batı Avrupa'daki insanların çoğunun hızlı kilo ..
Milyonlarca kişi etkileyen göz hastalığı!
65 yaş üstü popülasyonun yaklaşık %10'unu etkileyen hastalık; televizyon seyretmek, araba kullanmak, okumak - yazmak, bilgisayar ve telefon kullanmak ya da alışveriş yapmak gibi günlük aktiviteleri olumsuz etkilediğinden yaşam kal..
Salebin bilinmeyen faydaları
Kış aylarının vazgeçilmez içeceklerinden olan salebin sağlığa faydalarını duyunca çok şaşıracaksınız.Soğuk bir kış gününde, üstüne tarçın serpilmiş sıcacık salebe herhalde kimse hayır diyemez.  Salep, orkide ailesinin birçok ..
Daha genç görünmenin kolay yolu!
Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Gülden Avcı,hücresel doku yenileme sayesinde herhangi bir yan etki olmadan kendi dokularınızla 5 yıl genç kalmanın mümkün olduğunu belirtti.Avcı, yaptığı açıklamada, daha genç bir görünüme kavuş..
Emziren anneler dikkat!
Bebeklerin gelişimi için ana öğün olan ve günde 8-10 kez tekrarlanan emzirme işleminin yeni anneler için ilk başlarda zorlayıcı olabildiği belirtildi.Anne sütünde bebekler için gerekli besinlerin doğru miktar ve oranlarda bulunduğ..
Çocuklarınızı bazen ihmal etmenin faydaları
Büyük ihtimalle ilk defa anne olduğunuzda, daima çocuğunuzun yanında olmaya, her sorusunu cevaplamaya ve hiçbir anını kaçırmamaya çalışırsınız. Kısacası onun için yaşamaya başlarsınız.Bu şekilde davranmanın çocuğunuzu nasıl etkile..
Anayasa Mahkemesi'nden sezaryen kararı
Anayasa Mahkemesi, doğumun, tıbbi zorunluluk halinde sezaryenle yaptırılabileceğine ilişkin kanun hükmünün iptal istemini reddetti.CHP, 6354 sayılı Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşların Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmün..
Kadınlara çok önemli uyarı!
Bilim insanları, her gün bir saat yürüyüşün kadınlarda göğüs kanseri riskini azaltabileceğini belirtiyor.Amerikan Kanser Topluluğu'nca yapılan araştırmada, yaşları 50 ila 74 arasında değişen 73 bin 615 kadın, 1991-2009'da takibe a..
Düzelmeyen ses kısıklığı ve boyunda şişliğe dikkat!
SİGARA, alkol ve HPV virüsünün risk faktörü olarak tetiklediği baş-boyun kanserleri; Avrupa’da bu yıl birincisi düzenlenen ‘23-27 Eylül Baş-Boyun Kanserleri Bilinçlendirme Haftası’ kapsamında Türki..
Bu site en iyi 1024*768 çözünürlükte görüntülenir. Copyright © 2002- 2011 KaradenizChat.ORG Tüm Hakları saklıdır. | Yasal uyarı
RSS Sitemap Yukarı Çık
sohbet