Üye Girişi
Üye Girişi Yap
Arama :
KaradenizChat.ORG > Tatil
Karadeniz Bölgesinin Doğal Güzellikleri
Dünya'nın en güzel bölgelerinden olan Karadeniz Bölgesi, doğanın en güzel halinin görülebileceği bir yerdir. Abant Gölü, Bolu'nun 34 kilometre güney batısında bulunan, çam ve köknar ağaçlarının baskın olduğu bir Tabiat Parkı ..
Arapların gözdesi D.Karadeniz
Son yıllarda yerli ve yabancı turistler tarafından ilgi çeken ve yayla turizmi bakımından en zengin bölge olan Doğu Karadeniz Bölgesi’ne gelen Arap turist sayısının her geçen yıl arttığı açıklandı. Doğu Karadeniz Projes..
Trabzon'da yaylaların eşsiz görüntüsü
Trabzon yaylalarının havadan çekilen resimleri yağan karın hem güzelliğini hem de çilesini gözler önüne seriyor...
KARADENİZ YAYLALARI SİZLERE SESLENİYOR
Değerli okurlar sizlerle tekrar görüşmekten onur duyarak karadenizin muhteşem güzel yaylalarını gezmemeyen veya fırsat bulmayıpta göremeyen siz değerli dostlara biraz olsun anlatmaya çalışacagğım…. Sevgili okurlar ilk dura..
Giresunun Güzel köy ve Yaylaları
Değerli okurlarımız Karadeniz i ne kalem yeter yazmaya ve sözler ima eder güzelliklerini anlatmaya… Karadeniz yem yeşil doğası , buz gibi akan suları , dört mevsimi aynı günde yaşayabileceğiniz doğa harikası bir cennetten ..
Bir çennettir beşköyüm
Doğal güzelliğiyle gözleri kamaştıran, bol oksijenli havası, doğal kaynak suları, yemyeşil çayırların arasından geçen akarsularıyla doğa harikası Karadeniz yaylaları, yerli ve yabancı ziyaretçilerini ağırlamaya hazır...
Kelebekler Vadisi açılıyor!
Dünyanın ender projeleri arasında gösterilenKelebekler Vadisi için geri sayım başladı. 50 milyon dolarlık bir yatırım bütçesi ile inşaatına başlanan Kelebekler Vadisi tamamlandığında yılda 1 milyon turisti ağırlayac..
Havada ilginç bir kasaba Meteora
Atina'ya birkaç saat uzaklıkta olan Meteora 'havada asılı' anlamına geliyor. Spiritüel açıdan önemli bir yer olan Meteora'da sıcaklık değişimleriyle oluşmuş 300 metreye ulaşan koyu renkli dev kayalar ve bu kayaların üstünde manast..
Dünyaca ünlü foz şelaleleri
Dünyaca ünlü foz şelaleleri, aynı zamanda 3 ülke sınırı(brezilya,paraguay,arjantin)..
Turizmin 'parlayan yıldızı' sağlık!
Türkiye'de 2013 yılında turizm gelirleri arasında en yüksek artış oranı sağlıkta görüldü. 2012 yılında 627 milyon 862 bin dolar olan sağlık harcama tutarı, yüzde 18,8 artışla geçen yıl 772 milyon 901 bin d..
Türkiye turizmde devler arasında
Turizmde özellikle son 10 yılda büyük yol kat ederek dünyanın önemli turizm devlerine kafa tutar hale gelen Türkiye, özel sektör ile kamu yatırımları sayesinde dünya turizm sektöründe en fazla turist&..
Trabzon'da turizm için iki önemli gelişme!
Doğu Karadeniz Bölgesi ve Trabzon’da Nisan ayı içerisinde turizmi yakından ilgilendiren iki önemli gelişme yaşanacak.3-7 Nisan tarihleri arasında Suudi Arabistan’dan gelecek olan 24 kişilik turizm seyahat acente temsil..
Ayder Yaylası kışın turistlerin gözdesi!
Doğu Karadeniz'in önemli turizm merkezlerinden olan ve her yıl binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlayan Ayder Yaylası, kar kalınlığının 50 santimetreye ulaşmasıyla ziyaretçilerin akınına uğruyor.Çamlıhemşin ilçesinde yer alan v..
Muğla'ya İngiliz akını!
Muğla Kültür ve Turizm Müdürlüğü verilerine göre, kente 2013 yılında deniz yoluyla 617 bin 491, hava yoluyla ise 2 milyon 604 bin 824turist geldi. Marmaris Limanı il genelindeki 9 liman içinde 213 bin 592 kişiyle en fazl..
2 köy inanç turizmine kazandırılacak!
Bitlis'in Hizan ilçesinde bulunan Seyyid Sıbğatullah el Arvasi'nin (Gavs-ı Hizani) türbesinin bulunduğu Gayda köyü ve büyük İslam alimi Bediüzzaman Sait Nursi'nin doğduğu köy olan Nurs köyleri inanç turizmine kazandırılacak.K..
Doğu Karadeniz'e yerli turist akını
Eşsiz flora ve faunasının yanı sıra tarihi ve kültürel değerleri ile öne çıkan Doğu Karadeniz'i geçen yıl 4,5 milyon turist ziyaret etti.Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) Genel Sekreteri Çetin Oktay Kaldırım, DOKA'nın kurulduğ..
Kartalkaya ve Abant'ta kar sevinci!
Türkiye'nin önemli kış turizm merkezlerindenKartalkaya ve doğal güzellikleriyle ünlü AbantTabiat Parkı'nda kar yağışı başladı.Yaklaşık 40 günden beri yağış olmaması nedeniyle kar kalınlığının 30 santimetre..
Bu rota, bağlarla birleşecek, turist gelecek!
Trakya Bağ Rotası Projesi, 1993’te kurulan Kuzey Yunanistan Bağları Şarap Yolu Projesi ile işbirliğine gidiyor.Yemeğin, şarabın, bütün bunların çevresinde biriken insan hikâyelerinin peşinden gitmek, son dönemin en çok..
Yarıyıl tatili için Karadeniz'e ilgi
Kar kalınlıklarının istenen seviyelerde olmaması nedeniyle yarıyıl tatilinde aileler farklı tatil seçeneklerini değerlendiriyorlar. Sömestri tatilde geçirmek isteyen ailelerin alternatifi Karadeniz,termal ve kü..
1 2 3 4 5 6 7 8 9
Bu site en iyi 1024*768 çözünürlükte görüntülenir. Copyright © 2002- 2011 KaradenizChat.ORG Tüm Hakları saklıdır. | Yasal uyarı
RSS Sitemap Yukarı Çık
sohbet