Üye Girişi
Üye Girişi Yap
Arama :
KaradenizChat.ORG > Tatil > Sayfa : 3
Uzungöl ve Sümela'ya ziyaretçi akını
Türkiye'nin en önemli turizm merkezleri arasında yer alan Uzungöl ve Sümela Manastırı'na bayram tatili süresince yoğun ziyaretçi akını yaşandı. Trabzon İl Kültür ve Turizm Müdürü İsmail Kansız,  yaptığı açıklamada, son y..
Yayla turizminin merkezi Karadeniz!
Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından belirlenen 26 yayla turizm merkezinden 24'ü Karadeniz'de yer alıyor.Türkiye, sahip olduğu uygun iklimsel özellikler, üstün peyzaj değerleri, kırsal ögelerin ağırl..
Mübarek Ramazan Bayramınızı kutlar
Bayramlar, dargınlıkların unutulduğu, insanların barıştığı, kardeşçe kucaklaştığı günlerdir. Bayramlar, milli ve dini duyguların, inançların, örf ve adetlerin uygulandığı bir toplumda millet olma şuurunun şekillendiği, kuvvetlendi..
yayla turizmi
Yayla Turizmi Düzce Yaylaları bakımından oldukça zengin bir potansiyele sahiptir. Ülkemizin değerlendirebileceği zengin bitki örtüsüne sahip olan bu yaylalar  her türlü d..
TELEFERİK, TURİZMİ ARTIRACAK
Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden Trabzon’un Çaykara ilçesine bağlı Uzungöl beldesindeki teleferik projesi ile turist sayısında artış olması hedefleniyor. Trabzonlu iş adamı Şükrü Fettahoğlu ve Birleşik Arap E..
Doğu Karadeniz'de turizm talebi arttı
Doğu Karadeniz Bölgesi'nde gelişen Körfez ülkeleri turizminin ihtiyaçlarını karşılamak, için yerel yönetimler harekete geçti. Bu kapsamda önceki gün gerçekleştirilen toplantıda Orman arazilerinin halka açılımı konusunda görüş al..
Yaz Aylarının Vazgeçilmezi Yayla Şenlikleri
Türkiye'nin doğa ve yayla turizmi bakımından önemli merkezlerinden Doğu Karadeniz, haziran-eylül ayları arasında düzenlenecek 150'nin üzerinde yayla şenliği ile binlerce turisti ağırlamaya hazırlanıyor. Türkiye'nin doğa ve yay..
Turizm altyapısına 130 milyon
Türkiyenin, 2023 yılında dünya turizminde ilk 5 ülke arasına girmesini hedefleyen Kültür ve Turizm Bakanlığı, turizm bölgelerinin teknik altyapılarının oluşturulması ve mevcutların iyileştirilmesi için bu yıl sektöre 130 milyon li..
Bozcaada dünyaya açılıyor
Heredotun "Tanrı insanların ömrü uzasın diye burayı yarattı" dediği Bozcaada için kaymakamlık tarafından "Uluslararası Pazarlara Entegrasyonu" projesini hazırlandı. Bozcaada Kaymakamı Abdulgani Mağ, adada, turi..
Ramazan da tatil rotası
Hilalin görünmesine sayılı gün kala, İslam coğrafyasında başlayan Ramazan hazırlığının yanı sıra yaz tatiline çıkacakların da telaşı başlıyor. Ramazan ayındaki turizm hareketliliğini AA muhabirine değerlendiren Prontotour Pazarlam..
Yayla turizminin cazibesi artıyor
Doğal kaynakların korunması ve kullanılması dengesini gözeten yayla turizmi, bozulmamış doğal yapısı, yaşayan yöre kültürü, huzuru ve doğal güzellikleriyle öne çıkan Türkiyede her geçen yıl daha fazla talep gören bir alternatif tu..
Doğu Karadeniz'de gezilmesi gereken yaylalar hangileridir?
Türkiye'de yayla turizminin merkezi Doğu Karadeniz'dir. Buradaki yaylalarda yaşam eşsiz doğal zenginlikleri ve zarafetleri, nefes açan havanın yanı sıra yayla evlerinin eski dokuları, özgün mimarileri, yerel lokantalarda den..
DOĞA CENNETİ TURİZM FAKİRİ
İzmir iş adamlarından ve Esnaflarından Nuritbin Erseven, Yeşilin her tonuyla doğa cennetini andıran Doğu Karadeniz bölgesi turizm nabzını keşfederek bölgenin turizm fakiri olduğunu söyledi.Doğu Karadeniz Bölgesi turizmine katkı sa..
Mavi-yeşilin mükemmel uyumu
Konyanın Hadim ilçesinde bulunan Yerköprü Şelalesinin, İl Özel İdaresi tarafından yapılacak çalışmalarla doğa turizmine kazandırılması planlanıyor.Hadim Aladağ bölgesinde Göksu Nehri üzerinde bulunan Yerköprü Şelalesi, adını; alüv..
Trabzon a turist akını
Trabzon Valiliği, turizm sezonu nedeniyle otellerin yüzde yüz doluluk oranına ulaşması üzerine turistlerin konaklaması için kent merkezi ve yaylalarda evler belirledi.Trabzon Valilsi Recep Kızılcık,"Yaptığımız yatırımlar ile ..
İsviçre deyil uzungöl
Trabzon'un Çaykara ilçesine bağlı turistik belde. Sık ormanları ve doğal güzelliği ile iç ve dış turistleri cezbetmektedir. Adını kıyısında bulunduğu gölden alır. Bu göl yamaçlardan düşen kayaların, Haldizen deresinin önünü kapatm..
Kruvaziyerlar Trabzon'u çok sevdi
Son yıllarda kruvaziyer turizminde ilgi odağı haline gelmeye başlayan Trabzon'a bu yıl 30 gemi geleceği ve 25 bin turistin kenti ziyaret etmesinin beklendiği bildirildi.Vali Recep Kızılcık, Trabzon'un her geçen yıl turizmde önemli..
1 2 3 4 5 6 7 8 9
Bu site en iyi 1024*768 çözünürlükte görüntülenir. Copyright © 2002- 2011 KaradenizChat.ORG Tüm Hakları saklıdır. | Yasal uyarı
RSS Sitemap Yukarı Çık
sohbet