Üye Girişi
Üye Girişi Yap
Arama :
KaradenizChat.ORG > Tatil > Sayfa : 5
karadenizden kış manzaraları
karadenizın bir çok bölgesinde devam eden kar yağışı, etkisini sürdürüyor..
Uludağ'a Rus yağacak!
Yılbaşı öncesi otellerdeki rezervasyonlar dolarken, işletmeciler turistlere yönelik özel programlar düzenleyecek. Yılbaşını kutlamak için Uludağ'ı tercih eden yüzlerce Rus turist, zirvede renkli görüntüler oluşturacak. Kar kalınlı..
Havayolu yolcu sayısında artış
Havayolu yolcu sayısı, bu yılın 11 ayında, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 10,3 artarak, 122 milyon 433 bin 650 oldu.DHMİ, Kasım ayına ilişkin yolcu, yük ve uçuş istatistiklerini açıkladı. Buna göre, hava yolu yolcu sayısında..
Ayn Zeliha Gölü nde sandal keyfi
Şanlıurfada yerli ve yabancı turistler hafta sonunda tarihi Balıklıgöl yerleşkesine akın etti.Yerli ve yabancı turistler, özellikle Balıklıgöldeki Halilürrahman ve Ayn Zeliha Gölündeki balıklara yem atıp tarihi alanda gezerek, tar..
Kar kalınlığı 20 santim
Kayak ve kış turizminin önemli merkezlerinden Uludağda kar kalınlığı 20 santimetreye ulaştı. AA muhabirinin Bursa Meteoroloji Müdürlüğü yetkililerinden aldığı bilgiye göre, Uludağın yüksek kesimleri ile oteller bölgesinde gec..
Trabzon Akarsuları
Trabzon ili yeraltı ve yer üstü su kaynakları bakımından oldukça zengindir. İl toprakları içerisinde çok sayıda akarsu vardır. Bunlar ilin güneyindeki yüksek dağlık yörelerden doğarak, yüksek dağ sıraları ve platolarda derin vadil..
Trabzon Dağları
  Trabzon Doğu Karadeniz Bölgesi’nde oldukça dağlık bir yörede yer almaktadır. İl topraklarında ağırlıklı yeri dağlar tutmakta olup, il alanının % 77’si dağlarla, arta kalanı da platolarla kaplıdır. Ordu’dak..
Uludağ sezon açılışına hazır
Kış turizminin gözbebeği Uludağda, kar kalınlığı 20 santimetreye ulaştı. Karla birlikte sezonu açan otel işletmecileri ve kayakçılar da hazırlıklarını hızlandırdı.Kış turizminin gözde merkezlerinden Uludağda 3 gündür süren yağışla..
Kaçkarlar büyülüyor
Her mevsim ziyaretçilerine farklı güzellikler sunan Kaçkar Dağları Milli Parkı, sonbaharda büründüğü kızıl ve sarı tonlar ile görenleri büyülüyor.Kaçkar Dağları Milli Parkında bitki örtüsünün sonbaharda büründüğü kızıl ve sarı ton..
UNESCO uygun gördü
Dünya Kültür Mirası Listesine alınan Selimiye Camisi ve Külliyesinin bulunduğu meydan yeniden düzenlenecek.UNESCO Alan Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Topsel, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Edirne Belediyesince Selimiye Meydan Pro..
Yazın yat turizmi başlıyor
Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Vanda yat turizmini başlatacak Edremit Küçüktekne Barınağını 2013ün yaz aylarında açacaklarını belirtti.Van Gölünün değeri bir kat daha artacakYıldırım, yaklaşık 5 milyon ..
Mısır ile vize kalkacak
Mısır Turizm Bakanı Hişam Zaazu birkaç ay içinde Mısır ile Türkiye arasında vizelerin kalkabileceğini söyledi.AA muhabirine konuşan Hişam Zaazu Vizelerin kaldırılması için çalışıyoruz; birkaç ay içinde Mısır ile Türkiye arasında v..
Rodos un umudu Türk turistler
Yunanistandaki ekonomik kriz nedeniyle zor günler geçiren Rodos Adasındaki esnafın en büyük umutlarından birisi Türkiyeden gelen turistler.Marmaris şehir merkezine 50 mil mesafedeki Yunanistanın en büyük adası Rodosu ziyaret eden ..
Vizesiz keşif için son fırsat
Son yılların en çok ilgi gören destinasyonlarından Balkanlarda Hırvatistanın Dubrovnik, Bosna Hersekin Saraybosna, Mostar şehirleri, Pocitel kasabası, Karadağın Kotor körfezi belki de vizesiz son kez gezilip görülebilecek.Bir turi..
En çok ziyaret Boztepe ye
Ordu İl Kültür ve Turizm Müdürü Erkan Gülderen, 2012 yılında Orduya 150 bin turistin geldiğini söyledi.Kültür ve Turizm Müdürü Gülderen, 2014 yılında Ordunun turizmde zirve yapacağını belirtirken, havaalanı, kayak merkezi, bağlant..
1 2 3 4 5 6 7 8 9
Bu site en iyi 1024*768 çözünürlükte görüntülenir. Copyright © 2002- 2011 KaradenizChat.ORG Tüm Hakları saklıdır. | Yasal uyarı
RSS Sitemap Yukarı Çık
sohbet