Üye Girişi
Üye Girişi Yap
Arama :
KaradenizChat.ORG > Tatil > Sayfa : 6
Aida Diva Marmaris te
İtalyan bayraklı dev yolcu gemisi Aida Diva, yaklaşık 2 bin 500 yolcusuyla Marmarise geldi.Yunanistanın Heraklion Limanından gelen gemi, Marmaris Limanının büyük rıhtımına yanaştırıldı. Gemide çoğu Alman yaklaşık 2 bin 500 yolcu i..
Rafting turizmciyi sevindiriyor
Yoğun geçen ayları geride bırakan Manavgatın ünlü rafting merkezi Köprülü Kanyonun Türk ekonomisine yıllık katkısının 20 milyon dolar olduğu bildirildi.Manavgattaki Köprüçay Irmağının özellikle 8 kilometrelik bölümü, macera tutkun..
Gidiş dönüş Ukrayna 119 dolar
Türk Hava Yolları (THY) seyahatlerini önceden planlayanlara yönelik kampanyalı uçuşlara devam ediyor.THYden yapılan açıklamada Ukraynanın; Simferopol, Kiev, Odesa, Donetsk, Dnipropetrovsk ve Lviv şehirlerinden İstanbula gidiş-dönü..
Tur şirketleri de fethetti
Bartının Amasra ilçesi, tarihi yapısı ile dört mevsim ziyaretçi akınına uğruyor.Türkiye ve yurt dışındaki birçok tur şirketi, 551 yıl önce Fatih Sultan Mehmetin Amasrayı fethetmesini fırsata dönüştürüyor. Tur şirketleri özellikle ..
Yedigöller in büyüleyen güzelliği
Doğu Karadenizde Kaçkar Dağlarının güney batısında yer alan 2 bin 930 rakımlı Yedigöller, barındırdığı doğal güzellikleri, endemik bitki örtüsü ve faunasıyla turistlerin akınına uğruyor.Rize kent merkezine 125 kilometre mesafede, ..
4 mevsim turist çekecek
Uludağın yalnız kışın değil, yazın da turizme katkı sağlaması için başlatılan alt yapı çalışmaları hız kesmeden devam ediyorTürkiyenin en büyük ve önde gelen kış ve doğa sporları merkezlerinden olan Uludağın yalnız kışın değil, ya..
Yaylalar doğaseverleri ağırlıyor
Şehir yaşamından kısa süreliğine de olsa uzaklaşmak isteyen yerli ve yabancı turistler, özellikle hafta sonu Doğu Karadeniz yaylalarında düzenlenen etkinliklere ilgi gösteriyor.Turizm çeşitliliğinde ön plana çıkarılmak için çeşitl..
Denizli termalde Avrupa ya açıldı
Denizlide jeotermal suyun sağlık turizminde değerlendirilmesi için yapılan girişimler sonucu, Umut Termal Otel, Alman Medikal Wellness Vakfına üye oldu.Üyelikle ilgili olarak düzenlenen akreditasyon tören Umut Termal Otelde düzenl..
6 katlı yeraltı şehri
Üstü ilçe merkezi, altı yer altı şehri olan Mucur, tarihi özellikleri ile Kapadokya Turizmi konseptinde yerini almak istiyor.Milattan sonra 3. ve 4. yüzyıllarda Hristiyanlara sığınak olan Kırşehirin Mucur ilçesindeki yer altı şehr..
Rusların ilk tercihi Türkiye
Türkiye, Rusyadaki yaz sezonu satışlarında yüzde 28 ile zirvede yer aldı2012 yılı yaz Turizm sezonunun sonuna doğru yaklaşıldı. Rusya Tur Operatörler Birliğinin verilerine göre Türkiye, 2012 yaz sezonundaki satış hacminde lider ko..
Stresten kaçan yaylaya koşuyor
Kentlerin yoğunluğu ve gürültülü ortamından uzaklaşmak isteyenler, Karadeniz yaylalarının yeşilliğine sığınıyor.Kentlerin yoğunluğu ve gürültülü ortamından uzaklaşmak isteyenler, Karadeniz yaylalarının yeşilliğine sığınıyor. Sarp ..
Karadeniz'de Tatil Yerleri
Karadeniz Bölgesi Görülecek YerlerKaradeniz Bölgesi Tatil YerleriKaradeniz'de Gezilecek YerlerYazın Ege ve Akdeniz sahilleri tıklım tıklım doluyor ama hem ılıman iklimi hem eşsiz doğasıyla Karadeniz sahillerini tercih edenler de h..
Rizede Gezilecek Yerler
Karadeniz’in doğu illerinden birisidir. Aynı zamanda Türkiye’nin en çok yağış alan ilidir. Rize’de görülmesi gereken yerlerin başında yaylalar gelmektedir. Neredeyse tüm yaylalar yaz mevsiminde insanlarla dolup t..
Karadeniz Bölgesi Gezilecek Yerler
  Bu Sümela Manastırı yeni restore yapıldıktan sonra çok değişti aynı zamanda gerçek özelliği yok oldu.fakat manastıra gelipte hemen orda bulunan restorantlara uğramadan geçmek olmuyor.yada mangal ve piknik keyfini doyas..
Doğu Karadeniz'e Arap ilgisi
Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) Genel Sekreteri Çetin Oktay Kaldırım, Körfez ve Arap ülkelerinden Doğu Karadeniz Bölgesi'ne gelen turist sayısının yüzde 40 artış gösterdiğini belirterek, "Özellikle Arap ve Körfez sermay..
Safranbolu ya rekor ziyaret
Tarihi konaklarıyla ünlü Safranboluyu, haftasonunda yaklaşık 20 bin yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği bildirildi.İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, UNESCOnun Dünya Kültür Mirası listesinde bu..
SULTANMURAT YAYLASI
Sultan Murat yaylasy 5 köyün ortaklaşa kurduğu merkezi bir yayladır. Trabzon havalimanına 78 km mesafedeki Çaykara ilçesinin Sultan Murat yaylasında kurulmuştur. Civar il ve ilçelerden Çaykara'ya ulaşım asfalt yollarla, Çaykara'da..
Hırcın karadeniz
Hırçın ve gürültülü bir o kadar da huzur verici görünüme sahipti. Masmavi denizin derinliği sanki bir şeylerden kaçar gibi öyle gizlenmişti ki; denizin ayaklarına kavuşmak çok zordu. Kendisini öyle yalnızlığa itmişti ki yada itmi..
1 2 3 4 5 6 7 8 9
Bu site en iyi 1024*768 çözünürlükte görüntülenir. Copyright © 2002- 2011 KaradenizChat.ORG Tüm Hakları saklıdır. | Yasal uyarı
RSS Sitemap Yukarı Çık
sohbet