Üye Girişi
Üye Girişi Yap
Arama :
KaradenizChat.ORG > Tatil > Sayfa : 7
Karadenizde Gezilecek Yerler Mekanlar
Karadenizin Gezilecek YerleriKaradeniz Bölgesi Gezilecek YerlerDoğa harikası Karadenizde gezilecek yerler ve mekanlar;Ağva, Şile, Çamlıhemşin,Borçka,Amasra,Akçakoca,Çaykara,Maçka,T irebolu,SafranboluAĞVAİstanbul’un Karadeniz..
Trabzon gezi rehberi
Sürmene'nin 4 km. kadar doğusunda, sağda, yol üstünde geniş saçaklarıyla uçmaya hazırlanan kartala benzeyen güzel bir konakla karşılaşılır: Hacı Yakuboğlu Memiş Ağa Konağı...Konağın varlığı 1800'lü yıllara kadar uzanır. Osmanlı dö..
Trabzonun türistik yerlerı
Trabzon ili Turizm RehberiKALELERAKÇAKALETrabzon’un 18 km batısında bulunan Akçakale’de denize hâkim bir terasta ilçeye ismini veren kale yer almaktadır. Kalenin 1297-1330 yılları arasında İmparator Aleksios11 ta..
Roma dönemime ait kayıp şehir bulundu
Kırşehirin Çiçekdağı ilçesinde MÖ 2. yüzyıla ait olduğu sanılan Roma dönemine ait kayıp şehir bulundu.Definecilerin kaçak kazı yaparken çıkardığı kalıntılardan yola çıkan arkeologlar, ilk olarak bir şehir hamamını ortaya çıkardı. ..
Vanin doğal Güzellikleri herkesı büyüluyor
Deprem felaketini yaşayan Vanın tarihi ve doğal güzellikleri, turistler ve yatırımcıları bekliyor.Tarihi, kültürel ve doğal güzellikleriyle önemli turizm merkezi konumundaki Van, Akdamar Kilisesi, Çarpanak Adası, Muradiye Şelalesi..
Eko-turizm canlanacak
AK Parti Adıyaman Milletvekili Dr. Murtaza Yetiş, Çelikhan ilçesinde bulunan ve dünyada eşine az rastlanan yüzen adaların korunacağını söyledi.Murtaza Yetiş, doğa harikası yüzen adaların binlerce yıllık bir sürecin ardından oluştu..
Bakanlıktan tanıtım atağı
Kültür ve Turizm Bakanlığı, Doğu ve Güneydoğu illerinin turizmin nimetlerinden daha fazla yararlanması amacıyla tanıtım çalışmaları yürütüyor.Kültür ve Turizm Bakanlığı, Doğu ve Güneydoğudaki illerin bacasız fabrika turizmin nimet..
Rus turistlere vize jesti
Rusya vatandaşları Türkiyede yapacakları ziyaretlerde 30 gün olan vizesiz süre Bakanlar Kurulu Kararı ile 60 güne çıkarıldı. 180 gün içinde toplam 90 günü aşmaması gereken vizesiz ziyaret süresi ile ilgili karar Resmi Gazetede yay..
Dünyanın en güzel binası seçildi
ABD’de basılan Forbes dergisinin Quora soru-cevap sitesi ile yaptığı anket sonucunda Ayasofya dünyanın en güzel binası seçildi.ABDde basılan Forbes dergisinin Quora soru-cevap sitesi ile yaptığı anket sonucunda Ayasofya düny..
Trabzon turizim şehri
Trabzon Valisi Recep Kızılcık, Trabzonda yapılacak 5 yıldızlı otelin bundan sonra Arap ülkelerinden gelecek yatırımlara öncülük edeceğini söyledi.Kızılcık, Trabzonda Suudi Arabistanlı yatırımcılar tarafından yapılması planlanan ot..
Türkiye nin en büyük termal oteli
Türkiyenin en büyük termal oteli olan Güral Afyon Wellness Convention, Mayıs ayındaki açılıştan önce Afyonkarahisar protokolüne tanıtıldı.Tanıtım toplantısına Afyonkarahisar Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Belediye Başkanı Burhanettin ..
Burası  Türk St. Tropez
Alman "Der Tagesspiegel" gazetesi, Bodrumu, Türkiyenin en güzel tatil beldelerinden biri olarak tanıttı.Gazetenin haberinde, Bodrumun "Türk St. Tropez"i olarak ün salmak istediği, gerçekten de Bodrum limanında,..
Türkiye den 43 aday
Dünya Turizm Oscarlarının Avrupa ayağı için Türkiyeden 43 adayDÜNYANIN en iyi şehri, havalimanı, otelleri, sahili gibi 55 ayrı kategoride en iyilerin belirlendiği Dünya Seyahat Ödülleri 2012’nin (World Travel Awards) Avrupa ..
İstanbul-İzmir İlk sefer 22 Mart ta
İDO, deniz ve kara ulaşımını entegre eden İstanbul-İzmir seferlerine, 22 Martta başlayacağını duyurdu.İstanbul Deniz Otobüsleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.nin (İDO), deniz ve kara ulaşımını entegre eden İstanbul-İzmir seferleri, 22 Mar..
İstanbul turizm sezonunu açtı
Kruvaziyer turizmi, MSC Melody adlı geminin Karaköye yanaşmasıyla başladı.İstanbulda kruvaziyer turizm, Salıpazarı-Karaköy Limanına 1500 yolcu ve 535 tayfasıyla İtalyanın Cenova limanından yola çıkan MSC Melody adlı geminin yanaşm..
İsveçlilerin tercihi Türkiye
İsveçlilerin yaz aylarında tatil tercihi Türkiye. Geçen yıl İsveçten Türkiyeye giden turist sayısında yüzde 28lik artış yaşandı. İsveçlilerin tatil için seçtiği kentler arasında Antalya ilk sırada.2011 yılında İsveçten Türkiyeye g..
İşde sümela manastırı
Trabzon'un Maçka ilçesinin güneyinde Karadağın bir tepesinin yamacına yapılmış olan bu manastıra halk tarafından Meryemana manastırı söylenir. Meryem(panaghia) adına kurulan bu manastırın, gerekçe "SUMELA" adının esasını..
1 2 3 4 5 6 7 8 9
Bu site en iyi 1024*768 çözünürlükte görüntülenir. Copyright © 2002- 2011 KaradenizChat.ORG Tüm Hakları saklıdır. | Yasal uyarı
RSS Sitemap Yukarı Çık
sohbet