Üye Girişi
Üye Girişi Yap
Arama :
KaradenizChat.ORG > Tatil > Sayfa : 8
Tatil için ayder yaylasi
AYDER YAYLASI      Ayder, Çamlıhemşin ilçesinin 19 km. güneydoğusunda 1350 m. yükseklikte çam ormanları ile kaplı daha ziyade yayla niteliğinde bir yerdir. Fırtına deresi boyunca eşsiz doğa güzelliklerini ..
Tatil icin uzungöl
Uzungöl, Trabzon'un Çaykara ilçesine bağlıdır ve yüksek tepeler arasında sıkışıp kalmıştır.Yamaçlarda dökülen büyük bir heyelanın Haldizen Deresi'nin önünü kapatmasıyla oluşan bir heyelan gölü olan Uzungöl, Çaykara'ya 19 km mesafe..
Nemrut Dağı mahkemelik oldu
Adıyaman Nemrut Milli Parkı Koruma Platformu, Nemrut Dağına Malatya tarafından planlama izninin iptali için Danıştaya başvurdu.Adıyamanda faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları, Orman ve Su İşleri Bakanlığının, UNESCO tarafınd..
3.2 milyon kişi gezdi
Geçtiğimiz yıl en çok ziyaret edilen müze Ayasofya olurken, elde edilen gelir de son 10 yılda 9.7 kat artarak 254 milyon liraya ulaştı.Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı müze ve ören yerlerini 2011de ziyaret edenlerin sayısı bir ö..
Bakan Eroğlu açıkladı
Dünyaca ünlü Çıralı Plajı’nın 18 dönümlük alanını 10 yıllığına kiralayan turizm firmasının bölgeyi tel örgüyle çevirmesini günlerce protesto eden, gece tel örgü nöbeti tutan köylüler sonunda kazandı. Orman ve Su İşleri Bakan..
Kayseri Erciyes e 25 otel yapılacak
Kayserinin sembolü Erciyes Dağı, Alplerden sonra dünyanın ikinci büyük kış turizmi merkezi olma yolunda ilerliyor. Toplamda 280 milyon doları bulacak yatırımla Erciyes, Türkiyenin de yeni kayak merkezi olmaya da göz kırpıyor.Kayse..
antalyada Güneşin keyfini çıkardılar
Yurdun büyük bir bölümünde kuvvetli yağış ve soğuk hava etkili olurken, Antalyanın Alanya ilçesinde hava sıcaklığının 14 dereceye yükselmesini fırsat bilen turistler havuza girerek güneşlendi.Kargıcak beldesinde bulunan Goldcity T..
Mersin kış turizmine hazırlanıyor
Mersinin Tarsus ilçesine bağlı Gülek beldesinde çalışmaları süren Karboğazı Turizm Merkezi Projesinde pist sayısı 4e çıkarılıyor.Kar kalınlığının bin 500 rakımda 120, 3 bin rakımda ise 2,5 metreye ulaştığı bölgenin kayak turizmi a..
Uludağ da yüzler gülüyor
Türkiyenin önemli kış turizm merkezlerinden Uludağda kar kalınlığı 2 metre 25 santimetre olarak belirlendi.Türkiye son haftalarda girdiği soğuk hava dalgasının etkisiyle pek çok bölgesinde kardan oluşan beyaz örtüsüne kavuştu. Pek..
Ihlara daki tehlike ne
Aksarayda, dünyanın en büyük vadileri arasında gösterilen Ihlara Vadisi, kaya düşme tehlikesi nedeniyle ziyarete kapatıldı.Kaya yıkılması tehdidi yer alan ve geçtiğimiz yıllarda da aynı sorun nedeniyle ziyarete kapatılan Ihlara Va..
TÜİK istatistikleri yayımladı
Türkiyenin 2011 yılı turizm geliri 23 milyar 20 milyon 392 bin 250 dolar, turizm gideri ise 4 milyar 976 milyon 176 bin 604 dolar oldu.Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2011 yılı 4’üncü dönem turizm istatistiklerini yayımlad..
Doğa harikaları karla kaplandı
Kar yağışı, Nevşehirin merkez ilçeye bağlı Göreme beldesinde kartpostallık manzaralar ortaya çıkarttı.Kapadokya bölgesinin en önemli turizm merkezlerinden biri olan peribacalarının yoğun olarak bulunduğu Göremede, kar yağışı ile b..
Rize de kış başka güzel
Rize’nin İkizdere ilçesinde bir termal otelin açık havuzuna giren Rizeliler, kar altında hem kar topu oynadılar hem de -5 derece soğukta sıcak su havuzuna girerek eğlendiler.İkizdere ilçesinde bulunan RİDOS Termal Otel&rsquo..
Kar keyfi cep yakıyor
Kar yağışlarıyla birlikte kayak merkezlerindeki doluluk oranları yüzde 100e ulaşırken bu yerlerde tatil yapmak için önemli bir bütçe ayırmak gerekiyor"Her şey dahil" konseptinin yaygınlaşması ve erken rezervasyonun sağla..
İşte Türkiye nin sakin şehirleri
Sınırlarımıza Seferihisar ile girdi, sayıları kısa sürede sekize yükseldi. İtalyada doğan yavaş şehir akımı bugün Halfetiye kadar ulaştı. Yerel üretimin, sakinliğin, geleneksel yapıların başrolde olduğu sakin şehirlerle tanışma za..
İşte Güneydoğu nun Uludağ ı
GÜNEYDOĞU Anadolu Bölgesi’nin tek kayak merkezinin bulunduğu Şanlıurfa’nın Siverek İlçesi’ndeki Karacadağ’da sezon açıldı. Uludağ’ı aratmayan merkezde, yüzlerce kişi Türkiye’nin en sıcak bölgesi..
Karadeniz de yeşil yolculuk
Giresun Valisi Dursun Ali Şahin, geçmişte hayvancılıkla gelir kaynağı olan yaylaların, artık turizmin cazibe merkezleri olacağını söyledi.Giresun Valisi Dursun Ali Şahin, geçtiğimiz hafta Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günayın d..
Turizmin yeni adresi olacak
Rize Valiliği, Trabzon Kültür Varlıkları Koruma Bölge Kurulunca tescil edilen Rize Kalesinin, restore edilip turizm merkezi haline getirilmesi amacıyla çalışma başlattı.Trabzon Röleve ve Anıtlar Müdürlüğü uzmanları, Rize Valiliğin..
Yılbaşı turlarına ilgi büyük
Bu yıl Şeker ve Kurban Bayramı tatillerinde önceki yıllara göre umduğu satış rakamlarına ulaşamayan tur acentelerinin yılbaşı turlarına olan ilgiden memnun oldukları bildirildi.Tur Operatörleri Platformu Sözcüsü Cem Polatoğlu, 201..
1 2 3 4 5 6 7 8 9
Bu site en iyi 1024*768 çözünürlükte görüntülenir. Copyright © 2002- 2011 KaradenizChat.ORG Tüm Hakları saklıdır. | Yasal uyarı
RSS Sitemap Yukarı Çık
sohbet