Üye Girişi
Üye Girişi Yap
Arama :
KaradenizChat.ORG > Teknoloji
Füze ihalesinde flaş gelişme!
Türkiye'nin Çin ile sözleşme görüşmelerine başlama kararı aldığı uzun menzilli hava savunma ve füze projesinde, ikinci sıradaki Fransa-İtalya ortaklığı ve üçüncü sırada bulunan ABD tekliflerinin geçerlilik..
ATAK helikopteri teslim edildi!
Başbakan Erdoğan: ATAK bizim için son derece stratejik.Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) ihtiyaçlarını karşılamak için milli imkanlarla geliştirilen "Taaruz ve Taktik Keşif Helikopteri (ATAK)", Kara Havacılık Komutan..
Aselsan'dan dev yatırım!
Türkiye'nin büyüğü hedeflere böyle ulaşacak.Aselsan, 2010-2013 arasındaki dönemde Ar-Geharcamalarını 378 milyon liradan 728 milyon liraya çıkardı.Kritik teknolojileri kullanarak özgün milli ürün ve sistemler geliştiren A..
Yerli helikopterin tasarımı tamam!
Savunma Sanayii Müsteşarlığının talebi doğrultusunda TUSAŞ tarafından yapımına başlanan yerli "Özgün Helikopter"in öntasarımının tamamlandığı öğrenildi.Savunma Sanayii Müsteşarlığının talebi doğrultusunda Türk ..
Kirpi 3 yıl sonra banttan indi!
Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), uzun zamandır beklediği zırhlı personel taşıyıcı Kirpi’ye nihayet kavuşuyor. Pazartesi günü 25 Kirpi orduya teslim ediliyor. 2009 yılında Savunma Sanayi Müsteşarlığı (SSM) ile&nb..
MİLGEM projesi tam yol!
Savunma Sanayii Müsteşarı Murad Bayar,MİLGEM Projesi'nde 2 gemiyi askeri tersanede ürettiklerini, üçüncü ve dördüncü gemileri de askeri tersanede üretmeye devam ettiklerini belirterek, "(MİLGEM i..
ATAK görücüye çıkıyor!
Uluslararası Bahreyn Havacılık Fuarı'nda görücüye çıkacak olan "T129 ATAK" Taarruz ve Taktik Keşif Helikopteri uçuş gösterisigerçekleştirecek. Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ'den (TUSAŞ) yapılan yaz..
 Youtube'a erişime mahkeme kararıyla engel!
İki servis sağlayıcı mahkeme kararıyla Youtube'a erişimi engelledi.Turknet ve Uydunet, sabah saatlerinde alınanmahkeme kararını gerekçe göstererek Youtubeerişimini kapattı.Günler önce ünlü video sitesi Vim..
TOROS 230A / 260A
Yurt içinde orta ve uzun menzilli güdümsüz topçu roketi silah sistemi ailesi geliştirilmesi projesidir. En uzun menzilleri 65 ve 110 km olan iki adet roket, bunları fırlatacak silah sistemi ve bu çalışmalara temel teşkil eden çok ..
Facebook'la ilgili şoke eden iddia
Dünyanın en büyük sosyal medya portalı Facebook, özel mesajları reklamverenlere sattığı iddiasıyla ABD'de mahkemelik oldu. Reklam gelirlerini artırm..
Facebook'a rakip site kurdu!
12 yaşındaki küçük mucit, Facebook'un Yunan versiyonunu kurarark Marc Zuckerberg'e rakip oldu. Nikos Adam, kurduğu arkadaşlık sitesi ile bilişim dünyasının dikkatini çekmeyi başardı. "Tech is Social" isimli sit..
Wall Street ajanları şirketlerin peşine İHA'ları taktı!
Küresel piyasalar arasında hızla artan rekabet, piyasa oyuncularının da ölümcül rekabette hayatta kalıp avantajlı hale geçebilmek için yeni yollar aramasına neden oluyor. Bu yarışta fark yaratan en büyük değer ise h..
Türk tankına Japon motoru!
Türkiye'nin, Mitsubishi Heavy Industries ile ortak geliştirilmesini hedeflediği motor ve şanzımandan oluşan güç grubu, yeni nesil tanklara monte edilecek. Plana göre bu tanklar kara kuvvetleri envanterine girec..
Türkiye 'Kara Şahin' üretecek!
İtalyan Agusta firması ile yerli ATAK helikopterini üreten Türkiye, Amerikan Sikorsky ile de Black Hawk (Kara Şahin) helikopterlerinin Ankara'da üretilmesi için el sıkışacak. Bu ay sonu ya da Ocak'ta atıla..
300 adet silahlı kirpi istendi!
Türk Silahlı Kuvvetleri'nden önemli adım!Hakkari-Yüksekova bölgesinde terörle mücadelede kullanılmak üzere modüler üs bölgelerinin kurulumuna hız veren Türk Silahlı Kuvvetleri(TSK), önemli bir adım daha attı.BMC’ye el k..
Güneş enerjisiyle çalışan İHA ürettik!
Ankara Bilkent Cyberpark Teknoloji Bölgesinde faaliyet gösteren TK3-Teknik isimli firma, TOBB Etü Öğretim Üyesi Prof Dr Ünver Kaynak başkanlığında, Türkiye'nin ilk güneş enerjisi ile çalışan İHA'sını geliştirdi.&nbs..
İnsan beynini taklit eden çip geliştirildi
İnsan beynini, elektronik devreler yardımıyla taklit edebilen çipler geliştirildi. İsviçre'nin Zürih Üniversitesi'nden bilim adamları yeni devrelerin, insan beynine büyüklük, hız ve enerji kullanımı bakımından benzer olduğunu be..
Türkiye'de ilk insansız taksi projesi
Türkiye'de ilk insansız taksiyi geliştiren İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü üç yıl sonra bu araçları çalıştırmayı hedefliyor.Dünyada henüz emekleme aşamasında olan insansız ulaşım teknolojilerinde söz sahibi olmak isteyen Türkiy..
İşte 2 yeni Türk silahı!
Türkiye'nin ilk özgün tasarım piyade tüfeği SAR 223 ve makineli tabancası TE 54, İstanbul Çırağan Sarayı'nda tanıtıldı.Üretici firma Sarsılmaz Silah Sanayi'nin Yönetim Kurulu Başkanı Latif Aral Aliş, silahların ilk ve tek özgün ta..
Dünyayı değiştirecek Türk kızı
Gençlerin bilim merakını somut çalışmalarla teşvik etmek için düzenlenen Google Bilim Fuarı’nda Türk lise öğrencisi Elif Bilgin, 15 Global Finalist arasına girdi. 16 yaşındaki Bilgin’in muz kabuğundan biyoplastik üreti..
1 2 3
Bu site en iyi 1024*768 çözünürlükte görüntülenir. Copyright © 2002- 2011 KaradenizChat.ORG Tüm Hakları saklıdır. | Yasal uyarı
RSS Sitemap Yukarı Çık
sohbet