Üye Girişi
Üye Girişi Yap
Arama :
KaradenizChat.ORG > Teknoloji > Sayfa : 2
Doğu Karadeniz su değirmenleri
Tarihimize ve geçmişimize tanıklık eden en önemli değerlerden olan su değirmenleri bu gün yok olmak üzere. Rize ve çevresindeki illerde az sayıda çalışır durumda değirmenler mevcut. Osmanlı Devlet düzeninde Doğu Karadeniz bölgesin..
Aselsan'dan dünyada bir ilk!
Savunma sanayi kuruluşu ASELSAN, dünyanın ilk 'insansı kamerası'nı tasarlayacak. 2.7 milyar euro bütçeli ortak teknoloji girişimi ARTEMİS, ASELSAN'ın Bilişsel ve Algısal Kameralar (Cognitive and Perceptive Cameras) adlı projesini ..
ANKA seri üretime geçiyor!
ANKA projesinin tasarım-geliştirme safhası başarıyla tamamlandı.Savunma Sanayii Müsteşarı Bayar, ANKA projesinin tasarım-geliştirme safhasını başarıyla tamamladığını, bundan sonraki sürecin seri üretim olduğunu söyledi.Savunma San..
Yüzde 100 yerli fırtına!
İLK YERLİ ARAŞTIRMA GEMİSİ TÜBİTAK MARMARATürkiye'de yapılan ilk araştırma gemisi TÜBİTAK Marmara, dün düzenlenen törenle denize indirildi. 13.8 milyon TL'ye mal olan 41 metre uzunluğunda ve 9.5 metre genişliğindeki gemi, sualtı ..
Türk ordusuna yüzer dozer
Türk mühendisleri, 4 yıl süren Ar-Ge ve tasarım çalışmaları sonucunda dünyanın ilk zırhlı ve yüzme özelliğine sahip dozerini geliştirdi. FNSS Savunma Sistemleri AŞ tarafından geliştirilen ve AZMİM (Amfibi Zırhlı İstihkam İş Makine..
Uçak gemisine üç babayiğit
GAZETE HABERTÜRK / MURAT GÜRGEN'İN ÖZEL HABERİTÜRK Deniz Kuvvetleri’nin küresel güce dönüşmesini sağlayacak önemli bir viraja girildi. Savunma Sanayi İcra Komitesi (SSİK) perşembe günü Başbakan Erdoğan başkanlığında toplanar..
İlk yerli zırh
Türkiyenin ilk yerli zırhı "T-Zırh" (Türk Zırh), ihraç edilmeye başlandı. Nurol Teknoloji nin Türk..
ABD ordusuna özel robot
ABD ordusu, savaş gemilerinde görev alması planlanan insan benzeri robotla savaş kabiliyetini ciddi ölçüde artırmayı amaçlıyor ..
Türkiye'de 10 milyon kişi mağdur
2012 Norton Siber Suç Raporuna göre, Türkiye’de siber suçların toplam net maliyeti 556 milyon doları buluyor. Siber suç mağdurlarının maruz kaldığı kişi başı zarar maliyeti düşerken, sosyal medya ve mobil vakaların sayısı is..
Uzay istasyonunu diş fırçası kurtardı
NASA'nın 100 milyar dolarlık Uluslararası Uzay İstasyonu, 3 dolarlık diş fırçası sayesinde kurtuldu. HabertürkUluslararası Uzay İstasyonu'nda (UUİ) elektrik unitesinde meydana gelen bir arıza, astronotlar tarafından sadece 3 dolar..
Türk savunma sanayisi atakta
Türk Silahlı Kuvvetleri'nin ihtiyacı olan silah sistemlerini üretmenin yanı sıra 60'a yakın ülkeye ihracat yapan yerli savunma sanayisi, ürettiği ürünlerle gücünü gözler önüne seriyor.Türk savunma sanayisi firmaları tarafından üre..
Kanat gövdeyle pilotsuz uçuş!
İnsansız hava aracı modeli üzerinde uçuş testleri devam eden X-48C Blended Wing Body geleceğin yolcu uçağı olmaya aday. Daha çevreci ve daha hızlı X-48C’nin gelecek 20 yılda sivil havacılıkta kullanılması planlanıyor. NASA&r..
Türkiye'nin ilk milli hava savunma sistemi
ASELSAN tarafından geliştirilen Türkiye'nin ilk milli hava savunma sistemi olan Kaideye Monteli Stinger (KMS) teslimatları tamamlandı. Son beş KMS, Türk Silahlı Kuvvetleri'ne (TSK) törenle teslim edildi.ANKARA/HABER MERKEZİ - - AS..
Buğulu ve eşsiz sesiyle Yael Naim
Avea Escape to Music Konserleri kapsamında ilk kez İstanbul da         Müziğinde folk ve cazı usta..
SİLAH SANAYİNDE DEVRİM
yakın gelecekte insansız hareket edebilen uçak ve diğer silah sistemlerinin düşünce gücüyle yönetilebilecek ..
Sevgililer Yastığı
Uzaktaki Sevgililer İçin Yastık İskoç tasarımcı Joanna Montgomery nin fikri bu yastık, uzak mesaf..
Yerli insansız hava araçları ANKA lar
Teröristlerin Korkulu Rüyası Yerli insansız hava araçları ANKAlar Havada Türkiye insansız hava araç..
İlk milli helikopterimiz Atak
ilk milli helikopterimiz Atakın silah sistemleri denendi (Video) TUSAŞ Havacılık ve uzay Sanayi TA..
35 milyon kullanıcıya şok
İşte 35 milyonu vuran dev saldırı...Güney Korenin tarihindeki en büyük hacklenme olarak tarihe geçereği söylenen saldırıda yaklaşık 35 milyon kişinin kişisel bilgilerinin çalındığından şüpheleniliyor.Ülke yetkilileri, sosyal ağ si..
Xperia Neo Türkiye ye geldi
Xperia Neo, ideal boyutları ve yaz güneşinde bile rahatça okunan parlak ekranıyla tatil anlarınızı Sony Exmor RTM sensörlü 8.1 megapiksel kamerası ile ölümsüzleştirecek. Xperia Neo 999 TL den satışa sunuldu. Xperia Neo en son Andr..
1 2 3
Bu site en iyi 1024*768 çözünürlükte görüntülenir. Copyright © 2002- 2011 KaradenizChat.ORG Tüm Hakları saklıdır. | Yasal uyarı
RSS Sitemap Yukarı Çık
sohbet