Üye Girişi
Üye Girişi Yap
Arama :
KaradenizChat.ORG > Haberler > Sayfa : 225
KCK'yı deşifre etti!
İstanbul 15. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilen KCK ana dava iddianamesinde Prof. Büşra Ersanlı’nın dağda silahlı militanlara verilen eğitimin benzeri bir eğitimi şehir merkezlerinde açılan siyaset akademilerinde ve..
Tartışmanın fitilini ateşledi
Gazeteci Nazlı Ilıcak CNN TÜRK'te yayınlanan Dört Bir Taraf programında "Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, Cumhurbaşkanlığı seçiminde aday olabilir" iddiasında bulundu.Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç'ın tartış..
1 üsteğmen şehit
HAKKARİ'nin Şemdinli İlçesi'nde, Irak sınırının sıfır noktasında PKK'lı teröristlerle güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada 1 asker şehit oldu, 1 asker de yaralandı.Şemdinli'nin Derecik Beldesi'ne bağlı sınırın sıfır noktasınd..
Hesaplaşma zamanı
12 Eylül 1980 tarihinde gerçekleştirilen askeri darbenin sorumluları Kenan Evren ve Tahsin Şahinkaya’nın yargılanmalarına başlandı.Davanın ilk duruşmasında müdahil avukatı, Evren ile Şahinkaya'nın tutuklanmasını ve kafes içi..
Balbay'a valilikten koruma
Cezaevinde bulunan CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay'a 'tehlike' ve 'şüpheli durum' halinde 'çağrı üzerine' koruma tahsis edildi .Ankara Valiliği, 1128 gündür Silivri Cezaevi’nde bulunan Cumhuriyet yazarı, CHP İzmir Mill..
Cemaatten açıklama geldi
Gülen’e yakınlığıyla bilinen vakıf uzun bir açıklama yayınlayarak cemaat-AKP krizi iddialarına cevap verdi. Açıklamada cemaatin bu krizin bir tarafında olmadığı iddia edildiFethullah Gülen’e yakınlığıyla bilinen Gazete..
Savcı barodan şikayetçi oldu
Balyoz Davası'na katılan İstanbul Baro Başkanı Ümit Kocasakal, mahkemenin adil yargılama hakkının ihlali, silahların eşitliğine aykırı davranışları ve avukatlık mesleğinin onurunu zedeleyen uygulamalardan vazgeçmesini istediklerin..
Tutukluluk taleplerine ret istendi
12 Eylül askeri darbesine ilişkin, dönemin Genelkurmay Başkanı, 7. Cumhurbaşkanı Kenan Evren ile emekli Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Tahsin Şahinkaya'nın yargılandığı davanın 3. duruşmasında savcı sanıkların tutuklanma taleb..
İşte Sivas'ın gerekçeli kararı
Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi'nin, Sivas olaylarına ilişkin ana davadan dosyaları ayrılan 7 sanık hakkında davanın 2 sanık yönünden ölmeleri, 5 sanık yönünden ise zaman aşımı nedeniyle düşürülmesine ilişkin kararının gerekçesi aç..
Siirt'te PKK ile çatışma
Siirt'in Eruh İlçes'ndeki Görendoruk Bölgesi'nde tespit edilen PKK'lı terörist grubuna karşı operasyon başlatıldı.Siirt'in Eruh İlçes'ndeki Şeyhömer Dağı ile Görendoruk Bölgesi'nde tespit edilen iki ayrı PKK'lı terörist grubu etki..
15 bin hükümlüye tahliye yolu
Adalet Bakanı Sadullah Ergin, alternatif infaz yöntemleriyle önümüzdeki yıllarda cezaevlerindeki tutuklu oranının da düşeceğini söyledi.Ergin, TBMM Genel Kurulu'nda, Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Kanun ile Denetim..
Can damarından vuran olay
Özel Harekatçı 7 polisin şehit düştüğü Cudi’de PKK elebaşı Bahoz Erdal’ın en önemli iki adamını kaybettiği ortaya çıktıBugün Gazetesi Ankara Temsilcisi Adem Yavuz Arslan, Ocak'tan bu yana sesi soluğu çıkmayan Bahoz Erd..
Belgesel değil skandal
Danıştay'da yapılan törende kurumun tarihini anlatan kısa bir belgesel yayınlandı. Belgesel içerisinde yer alan Atatürk görüntüsü izleyen herkesi şaşırttı.Danıştay'ın 144. kuruluş yıl dönümü için TRT ile Danıştay ortaklaşa bir bel..
Evren ve Şahinkaya'ya tutuklama yok
12 Eylül darbesiyle ilgili davada dönemin Genelkurmay Başkanı Kenan Evren ve Hava Kuvvetleri Komutanı Tahsin Şahinkaya’nın tutuklanması talebi reddedildi. Evren ve Şahinkaya'nın sağlık durumu için Adli Tıp'tan rapor istendi...
Meclis komisyonuna sundular
Bilkent, Galatasaray ve Marmara üniversitelerinden hukuk fakültesi öğrencileri, Said-i Nursi’nin fotoğrafını kapak yaptıkları taslak metni dün Meclis’e verip, komisyonda sunum yaptılar. Sunumda, “Allah’ı bı..
Kriz yaratan aşk
Kuzey Irak'taki PKK kamplarına geçen ay düzenlenen hava operasyonunda yaralanan Bahoz kod adlı Fehman Hüseyin, kamplara geri döndü. Güvenlik güçleri, Rojhat kodunu kullanan Bahoz'un Çukurca'nın karşısında, sınıra 20 km mesafedeki ..
İzmir'de tarihi dava başladı
İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne yönelik operasyonlar kapsamında haklarında dava açılan, Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun da aralarında bulunduğu 130 sanığın yargılanmasına başlandı.İzmir 8. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki du..
Caferi imam derste
MANİSA’nın Turgutlu İlçesi’nde eğitim veren Gazi İlköğretim Okulu Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersi öğretmenlerinden Durmuş Ali Etbaş, okul müdüründen izin alarak Caferi İmam Bayram Dalga’yı derse davet etti. İm..
Doğum günü alarmı!
404 - File or directory not found.Server Error 404 - File or directory not found. The resource you are looking for might have been removed, had its name changed, or is temporarily unavailable. ..
Otomatik ehliyet
AK Parti otomatik vites arabaya özel ehliyet getiren yasa teklifini Meclis Başkanlığı'na sundu.AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Abdülkerim Gök imzalı teklif, Trafik Kanunu'nun 38. maddesinde değişiklik yapacak. Buna göre, B sınıfı ..
Bu site en iyi 1024*768 çözünürlükte görüntülenir. Copyright © 2002- 2011 KaradenizChat.ORG Tüm Hakları saklıdır. | Yasal uyarı
RSS Sitemap Yukarı Çık
sohbet