Üye Girişi
Üye Girişi Yap
Arama :
KaradenizChat.ORG > Haberler > Sayfa : 33
Mezarı bulundu
Osmanlı İmparatorluğunun 9. Padişahı Yavuz Sultan Han’ın eşi olan Ayşe Hafsa Sultan ölümünün 479’uncu yılında anıldı. Fatih Yavuz Selim Camii avlusundaki kabri başında düzenlenen törene Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç..
Bugün seçim olsa kime oy verirsiniz?
Konsensus, 22 Şubat-4 Mart tarihleri arasında 81 ilde vatandaşlara "Bu pazar genel bir milletvekili seçimi olsa kime oy verirsiniz?" diye sordu. Oylarını koruyan AK Parti yüzde 50.7 ile yine zirvede yer alırken, 3.5 puan..
Kimlikler değişecek!
Dört yıl içinde herkesin biyometrik kimlik kartı olacak. Devlet kapısındaki her türlü işlem elektronik ortama taşınacak şifreye gerek kalmayacak.     İçişleri Bakanı Muammer Güler, "e-Devlet Kapısı ve Yere..
Rumlar olmayan gazı satışa çıkardı!
Güney Kıbrıs Rum yönetimi, Akdeniz karasularında bulduğu doğalgazı kaynağından çıkarmadan satışa çıkardı. Güney Kıbrıs Rum Yönetimi Enerji Bakanı George Lakkotripis, gazı daha çıkarmadan ileri teslim tarihli satabileceklerini ya d..
Türkiye'ye zehir gibi uyarı!
Wall Street Journal gazetesi, açığın artık o kadar hızlı daralmadığını, finansmanının da kötüleştiğini öne sürdü ve bu iki eğilimin yatırımcılarca “kırmızı bayraklar” olarak görebileceği değerlendirmesini yaptı.WSJ, &l..
ABD niyet okuyan cihazlar kullanıyor!
TBMM Telekulak Komisyonu’nda sunum yapan Prof. Sağıroğlu, ABD’nin havalimanlarında “niyet okuyucu” cihazlar kullandığını iddia etti Gazi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ş..
Hangi İllerde sokakta alkol yasak?
Bazı kentlerde daha önce uygulamaya konulan açık alanlarda alkol yasağı, Isparta Valiliği tarafından da hayata geçirildi. Genelgede, il sınırları içerisinde huzur ve güvenliğin, kamu esenliğinin sağlaması, suç işlenmesinin önlenme..
Ağlatan kavuşma!
PKK’nın elindeki biri kaymakam sekiz kamu görevlisi aileleriyle bir araya geldi. PKK’nın elindeki biri kaymakam sekiz kamu görevlisi BDP milletvekilleri ile İHD ve Mazlum-Der temsilcilerine, Kuzey Irak'ın Türkiye sınır..
Cumhurbaşkanı Gül'den ilk açıklama!
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, PKK tarafından kaçırılan kamu görevlilerinin Türkiye'den giden heyete teslim edilmesine ilişkin, ''İyi tabii ki muhakkak ki. Uzun süre memleketten uzakta olan ve haber alamadığımız vatandaşlarımızın sağ..
Esad'ın kanlı PKK planı
  General İdris, Brüksel'deki temasları çerçevesinde Avrupa Parlamentosu'nda 'Liberaller ve Demokratlar' grubunun tertip ettiği toplantıya katıldı. AP Liberal Grup Başkanı Guy Verhofstadt'ın katıldığı toplantıda konuşan İdris..
Rehineler serbest!
PKK’nın elindeki biri kaymakam sekiz kamu görevlisi saat 11.00'de heyete teslim edildi.PKK’nın elindeki biri kaymakam sekiz kamu görevlisi BDP milletvekilleri ile İHD ve Mazlum-Der temsilcilerine, Kuzey Irak'ın Türkiye..
Fazla mesai müjdesi!
Bazı devlet memurlarına fazla mesai ödenecek. Alınan karara göre Orman Köylülerinin Kalkınması, Hazine adına orman sınırları dışına çıkarılan yerlerin değerlendirilmesi ile Hazine'ye ait tarım arazilerinin satış ve iade işlemlerin..
Gökyüzünde Türk bayrağı sürprizi!
Astronomlar geçen hafta dünyanın 100 milyon 609 bin kilometre yakınına kadar gelen Pan-STARRS kuyruklu yıldızının kuzey yarım kürede hilal halindeki Ay'ın yanında belireceğini bildirdi. Californialı astronom Tony Phillips, Pan-STA..
Beynin anakartı nerede?
"Frontiers in Computational Neuroscience" dergisinde yayımlanan çalışmada, İsrail'deki Tel Aviv Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümü'nden araştırmacılar, elektrik ve kimyasal sinyalleri ileten nöronlar arasındaki bi..
Hapishanede akıl almaz olay!
  Rusya'nın Nijni Novgorod kentindeki duruşmada bir tutuklunun (29) gözaltına tutulduğu demir kafesi elleriyle yerinden oynatması güvenlik kamerasına yansıdı. Kafesi devirerek kurtulmayı başaran tutuklu, hakimin verdiği karar..
Meteoroloji'den İstanbul için acil uyarı!
Meteoroloji, kuvvetli yağış, lodos fırtınası ve hissedilir derecedeki sıcaklık artışına karşı dikkatli olunması gerektiğini bildirdi. Yapılan açıklamada, ülkenin Ege Denizi üzerinden gelen yeni ılık ve yağışlı havanın etkisine gir..
İki kadından biri bu yüzden ölüyor!
Kadın kalbi ihmale gelmez (1)Kalp - damar hastalıkları kadınlar arasında giderek artıyor. Her iki kadından birinin bu nedenle yaşamını yitirmesi ise sorunun geldiği noktayı gösteriyor. Erkeklerle kadınların hastalığa yakalanmaları..
Dikkat! Yağış geliyor
Türkiye'nin yarın yeni bir yağışlı havanın etkisine gireceğinin tahmin edildiği bildirildi.Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan meteorolojik değerlendirmede, vatandaşların ani sel, su baskını, heyelan, yıldırım, çatı uçması, s..
Savaş başlıyor!
  ABD ve Güney Kore’nin bir ortak tatbikat başlatması üzerine Kuzey Kore, 1953 yılında Kore Savaşı’nı sonlandıran ateşkes anlaşmasının yok hükmünde olduğunu duyurdu.Kuzey Kore’nin resmi yayın organı Rodong S..
Efsanevi kristal bulundu!
  Avrupa’nın antik geçmişinde korku salan savaşçılar olarak yer edinen Viking’lere ait bir sır uzun yıllar sonra çözülmüş olabilir. İngiltere Kraliçesi Elizabeth’in hükümdarlığı esnasında Manş Adaları civarı..
Bu site en iyi 1024*768 çözünürlükte görüntülenir. Copyright © 2002- 2011 KaradenizChat.ORG Tüm Hakları saklıdır. | Yasal uyarı
RSS Sitemap Yukarı Çık
sohbet